Nowo zakupiony skuter

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #220354 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Cześć ostatnio nabyłem Yamaha Neos. Jest to mój pierwszy skuter nigdy nie miałem do czynienia jeszcze ze skuterami. Mam kilka pytań:

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?

2. Jaki olej polecacie ?

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?

Z góry dzięki za odpowiedź. 🙂

#220355 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

1. Do skuterów zalecana jest benzynka 95, wiec 95 , orlenowska najlepiej ; )
    2. Mobil 1 Super Extra Semi Syntetic . (zmiećjsza emisje wydzielanego dymu)
    3.Hipol.
    4.Aku padnie, jezeli stoi na dworze to wyjmij akumulator .(najlepiej w temp. na + )
    5.Plywak/licznik.
    6.Tempo/k2. ale jezeli, sa to rysy wyryte to dupa ;< ale jezeli tylko zarysowania np. od krzakow czy cos to zadziała : ).

Mysle ze pomoglem, pozdro ; )

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#220356 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?

To jest wlew do przekładni ? Dobrze mówiłem ? Gdzie kupić taki olej na stacji orlenu lub statoil czy w sklepie z częściami ?

A jeszcze jakieś płyny/oleje wlewa gdzieśą

A jeszcze jakiś kilka innych możesz podać bo jakby ten był niedostępny. Może coś również z tańszych i dobrych. Podaj kilka jak możesz.

#220357 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

ten mobil będzie n 100 % dostepny, on 25 zł wiec nie drogi 😀 ew. jakis Castron za 30zł 😀 ;))

Tak ten korek to wlew do przekładni, ja ciagle wlewam hipol 😀

#220358 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

kondzio94 napisał:

3.Hipol.

hipol to sobie możesz do ciągnika lać… weź lepiej kup motula olej.. tak to wlew oleju jest.

do 2t tylko olej przekładniowy się wymianie i w dozowniku dolewa oleju do 2t

Bardzo dobre oleje jedne z najlepszych robi motul i castrol
    z castrola to Castrol power racing.

poza tym używaj wyszukiwarki bo o olejach było dużo pisane ;p

kondzio94 napisał/a:

ojj kondzio, kondzio, jeszcze czeka Cie dużo lektury na forum xD

semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.
    ja leje mobile 1 full syntetic

#220359 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

GitMaj0n3z napisał:

Tam nic nie dolewasz, ewentualnie możesz zmieniać ten olej bo on się nie zużywa.

GitMaj0n3z napisał:

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

Aku weź do domu.

GitMaj0n3z napisał:

zwkła 95

GitMaj0n3z napisał:

2. Jaki olej polecacie ?

Ja polecam zwykły orlen semisyntetyk bo to jeden chuj te oleje.

#220360 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Mafioz napisał:

kondzio94 napisał:

3.Hipol.

hipol to sobie możesz do ciągnika lać… weź lepiej kup motula olej..

Przestań! Muszę to napisać… skutery poddawane są mniejszym przeciążeniom, niż ciągniki i ciągniki są bardzo wymagające jeżeli chodzi o środki eksploatacyjne(chodzi mi o oleje), więc na odwrót jest matole 😛

Hipol styknie w zupełności, chyba że stucisz lub jeździsz z nie wiadomo jakimi wysokimi prędkościami 😉

#220361 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Mafioz napisał:

semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.

ja w 100 %% wole semi syntetic : >

#220362 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

może, ale ja jakoś za hipolem nie przepadam xd
    po co oszczędzać jak motula za 13zł kupisz i raz na sezon jak wymienisz to starczy.

#220363 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

yyy… bo się trochę pogubiłem.

To do przekładni olej się leje co jakiś czas czy raz tylko? Skuter kupiłem nie wiem co tam było lane wiec trzebaby wymieniłeś raczej.

To w koncu jaki ten olej ? Hipol czy motul ?

Ja mam dwa wlewy oddzielny na benzyne i na olej, i tam potem dozownik sobie sam miećsza. Czyli bezynka 95 a olej Castrol będzie dobry czy jakiś Mixol czy cosą

Trudno jest cos zrozumieć jak każdy cos innego mówi :lol

[u:35eb6a5592]Do moderatora nie bede zakładał 10 tematów zeby się pytac o 10 różych rzeczy 😛 [/u:35eb6a5592]

#220364 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

GitMaj0n3z napisał:

Do moderatora nie bede zakładał 10 tematów zeby się pytac o 10 różych rzeczy 😛

nie masz zakładać tylko użyć wyszukiwarki, znaleźć JUŻ ZAŁOŻONY temat i go przeczytać – sprawa olei była kilkukrotnie już poruszana.

olej do przekładni wlewasz jeździsz potem go wylewasz i wlewasz nowy.. i tak raz na sezon wystarczy.
    benzyna 95 będzie on i olej castrola też może być.

#220365 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?

Wiecie co może byc winą tego ?

#220366 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

takiego ,,spama” walą że nawet nie przeczytałem wszystkiego

ale ja ci powiem raz a konkretnie

GitMaj0n3z napisał:

Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?

stanowczo 95 (98 nic ci nie da a droższe)

2. Jaki olej polecacie ?

full syntetic jak jak ci szkoda kasy to pół syntetic ( też bardzo dobry olej )

Nigdy ale to nigdy nie lej Mixolu

Polecam Valvoline (najlepsza i nie najdroższa firma)

[/quote]

GitMaj0n3z napisał:

Tak to wlew do przekładni , również polecam Valvoline (80W-90)

polecam wymieniać po ok 5 tyś km (ja zresztą wymieniam na pałę z reszta jeżeli posiadasz instrukcje to tam NAPEWNO będzie pisać)

GitMaj0n3z napisał:

Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

weź aku do domu i ładuj co 3-4 tyg

skuter zostaw na stopce centralnej i podstaw coś tak aby koła nie dotykały ziemi bo mogą się odkształcić gumy (zresztą jest cały temat o zimowaniu skutera)

GitMaj0n3z napisał:

może pływa jest dziurawy i naszedł wachą a może coś z elektroniką , opcji jest wiele

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?

polerka i ewentualnie są specjalne mazaki do lakieru w odcieniu tego lakieru ,

#220367 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

W sprawie oleju to skonsultuj się najpierw z poprzednim właścicielem jaki lał czy półsyntetyk czy pełen bo podejrzewam że jest on używany skoro ma ryski..
    Olej w przekładni wymieniasz tak jak już to ktoś pisał raz na sezon najlepiej… Tylko wymieniasz nie dolewasz ❗
    Hmm a z tą skazówką to hm.. nie wiem jak to już tam wyglądało… ale coś mi się zdaje że to nie będzie z licznikiem tylko z tym czujnikiem coś …

A i z tymi rysami ewentualni możesz jechać do zakładu gdzie dorobią ci farbę, później ryskę bardzo staranie i łądnei zamalować i przelecieć pastą tempo a później automax’em albo autosol’em

I z tymi olejami to polecam ci : Castrol, Motul, Valvoline wszystkich używałem i są super … Tylko tak jak pisałem skonsultuj się z poprzednim właścicielem i się go zapytaj jaki lał bo jak on lał pół syntetyk a ty będziesz lał pełen to na dobre to nie wyjdzie :-/ chyba że tamten lał pełen a ty będziesz lał pół to wtedy tak

#220368 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Niestety nie mam szansy się skontaktowac z poprzednim wlascicielem. Jak zrobi się ciepło to zaczne cos dłubać. Spuszcze jakoś ten olej z przekładni i naleje nowego. A co do oleju tego do benzynki to spróbuje sobie tego full syntetic. W razie czego można potem zmieniać jak się ten skończy(z gorszego na lepszy lub odwrotnie) ?

A da się sam pływak wymienić jakby był rzeczywiscie dziurawy ?

#220369 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

GitMaj0n3z napisał:

Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?

Ja u siebie miałem w neosiku 😆 ze kabel się odłączył od pływaka.
    Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na gg 4991165.

edit: jestem zawsze na niewidoku 🙄

[ Dodano: 14-01-2010, 16:53 ]

GitMaj0n3z napisał:

A da się sam pływak wymienić jakby był rzeczywiscie dziurawy ?

allegro… neos na części i dzwonisz 😉

#220370 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Co do wskaźnika paliwa, to znając życie pewnie kabelek gdzieś nie łączy, albo pływak się przyciął 😉

wrona napisał:

Polecam Valvoline

Wiesz co dobre 😉

wrona napisał:

skuter zostaw na stopce centralnej i podstaw coś tak aby koła nie dotykały ziemi bo mogą się odkształcić gumy (zresztą jest cały temat o zimowaniu skutera)

Centralka raczej wystarczy, skuter, to nie 200kg moto 😉

Olej przekładniowy wymianie się co ileś kilometrów, np.: przejechałeś 5000km, spuszczasz stary olej przekładniowy i wlewasz nowy 😉

#220371 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Wie ktoś jaki zbiornik paliwa ma neosą Jaki zbiornik oleju ? I oleju tego w przekładni.

#220372 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

tzn ?? co ile litrów wchodzi do zbiornika czy coś?

bo jak tak to pewnie ok 5-6

#220373 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

chodzi mi o ten zbiornik przy kole (oleju do przekładni) ile ma pojemności ? Do full muszę nalać ?

#220374 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

chyba 200 mililitrów jak dobrze pamietam

#220375 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

ja zawsze kupuje motula tubkę i tam chyba 15 czy coś koło tego jest i wlewam całe i jest git 😛
    na karterze tam chyba gdzieś pisze ile się mieści oleju

#220376 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

GitMaj0n3z napisał:

chodzi mi o ten zbiornik przy kole (oleju do przekładni) ile ma pojemności ?

pewnie ok 100-110cm sześciennych czyli 100-110 mililitrów.

GitMaj0n3z napisał:

Do full muszę nalać ?

U mnie jest tak że jak będzie za dużo to sam uleci.

#220377 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

przy wlewie musi pisać a czy zmieniać olej to : jeśli z full syntetyc na pół to można ale z pół na full nie… najlepiej lać jeden i ten sam…. najbezpieczniej i najzdrowiej dla sprzętu polecam ci valvoline bo jest to dobry olej a najtańszy z tych dobrych bo chyba ci się nie będzie chciało płacić najtaniej 35 zł za butelkę Motula …

#220378 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

No bo nie wiem jaki ktoś lał to co będzie najbezpieczniej ? Castrol czy ten valvoline ?

Do przekładni to chyba motula sobie wezme.

#220379 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

zależy jaki castrol czy castrol power racing 1 cyz castrol actevo … ale radzę ci lać albo castrol actevo albo valvoline .. bo oby dwa pół syntetyki więc wybierz któryś z tych sobie… 🙄

#220380 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

powiem tak, pierzycie głupoty w karterze jest śruba służąca jako wyznacznik poziomu oleju ,

a jak nie ma to lej pełną pizdę najwyżej wywali ci parę mililitrów

a co do oleju to powiem ci drugi raz bierz Valvoline bo oba oleje porządnej firmy a (tańszy z tych dwóch) który jest lepszy to tak naprawdę NIKT ci tu nie powie bo na forum chemików nie mamy ,

zamykam bo wszystkie odpowiedzi zostały udzielone i robi się tylko spam co kto woli

#220381 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 506

Jak to seryjna 50tka to lej 95.

2. Jaki olej polecacie ?

Olej do silnika to najlepszy wg mnie castrol power racing jest to syntetyk więc leje się go do silników z stosunko małym przebiegiem tak do 5-10tyś km w zależności jaki to silnik i jak był użytkowany po tym przebiegu jest zalecany olej półsyntetyczny aby uszczelnić silnik po ok 15-20tyś lejemy lepiej tylko minerał a potem to tylko wymiana cylindra.

Jest to korek wlewu oleju do przekładni. Polecam lac tam hipol bo skoro nie widac różnicy po co przepłacac. Olej się w niej WYMIENIA (więc się spuszcza, a potem wlewa!!) co ok 2-3tyś km lub co sezon.

Motorkowi ogólnie nic nie powinno być chyba że zamarzną linki albo paliwo. A akumulator lepiej wyjmij bo aku nie lubią niskich temp.

Będzie to najprawdopodobniej licznik ale sprawdź pływak czy nie dziurawy albo nie zawieszony albo nie zardzewiały i wszystkie połączenia kabli.

Jak płytkie rysy to pasta polerska o odpowiedniej granulacji jak głębokie rysy to grubo ziarnistą (zdecydowanie najlepsza do lakierów farecla) albo polecam tez pasty koloryzująca (chyba K2 ma takie).

(tak nawiasem to takiego spamowiska jeszcze nie widziałem!!)

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Nowo zakupiony skuter
Twoje informacje:

Back to top button