Nowo zakupiony skuter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Nowo zakupiony skuter

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #220354 Odpowiedź

Anonimowy

Cześć ostatnio nabyłem Yamaha Neos. Jest to mój pierwszy skuter nigdy nie miałem do czynienia jeszcze ze skuterami. Mam kilka pytań:

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?

2. Jaki olej polecacie ?

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?

Z góry dzięki za odpowiedź. 🙂

#220355 Odpowiedź

Anonimowy

1. Do skuterów zalecana jest benzynka 95, wiec 95 , orlenowska najlepiej ; )
    2. Mobil 1 Super Extra Semi Syntetic . (zmiećjsza emisje wydzielanego dymu)
    3.Hipol.
    4.Aku padnie, jezeli stoi na dworze to wyjmij akumulator .(najlepiej w temp. na + )
    5.Plywak/licznik.
    6.Tempo/k2. ale jezeli, sa to rysy wyryte to dupa ;< ale jezeli tylko zarysowania np. od krzakow czy cos to zadziała : ).

Mysle ze pomoglem, pozdro ; )

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #220356 Odpowiedź

Anonimowy

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?

To jest wlew do przekładni ? Dobrze mówiłem ? Gdzie kupić taki olej na stacji orlenu lub statoil czy w sklepie z częściami ?

A jeszcze jakieś płyny/oleje wlewa gdzieśą

A jeszcze jakiś kilka innych możesz podać bo jakby ten był niedostępny. Może coś również z tańszych i dobrych. Podaj kilka jak możesz.

#220357 Odpowiedź

Anonimowy

ten mobil będzie n 100 % dostepny, on 25 zł wiec nie drogi 😀 ew. jakis Castron za 30zł 😀 ;))

Tak ten korek to wlew do przekładni, ja ciagle wlewam hipol 😀

#220358 Odpowiedź

Anonimowy

kondzio94 napisał:

3.Hipol.

hipol to sobie możesz do ciągnika lać… weź lepiej kup motula olej.. tak to wlew oleju jest.

do 2t tylko olej przekładniowy się wymianie i w dozowniku dolewa oleju do 2t

Bardzo dobre oleje jedne z najlepszych robi motul i castrol
    z castrola to Castrol power racing.

poza tym używaj wyszukiwarki bo o olejach było dużo pisane ;p

kondzio94 napisał/a:

ojj kondzio, kondzio, jeszcze czeka Cie dużo lektury na forum xD

semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.
    ja leje mobile 1 full syntetic

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #220359 Odpowiedź

Anonimowy

GitMaj0n3z napisał:

Tam nic nie dolewasz, ewentualnie możesz zmieniać ten olej bo on się nie zużywa.

GitMaj0n3z napisał:

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

Aku weź do domu.

GitMaj0n3z napisał:

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?

zwkła 95

GitMaj0n3z napisał:

2. Jaki olej polecacie ?

Ja polecam zwykły orlen semisyntetyk bo to jeden chuj te oleje.

#220360 Odpowiedź

Anonimowy

Mafioz napisał:

kondzio94 napisał:

3.Hipol.

hipol to sobie możesz do ciągnika lać… weź lepiej kup motula olej..

Przestań! Muszę to napisać… skutery poddawane są mniejszym przeciążeniom, niż ciągniki i ciągniki są bardzo wymagające jeżeli chodzi o środki eksploatacyjne(chodzi mi o oleje), więc na odwrót jest matole 😛

Hipol styknie w zupełności, chyba że stucisz lub jeździsz z nie wiadomo jakimi wysokimi prędkościami 😉

#220361 Odpowiedź

Anonimowy

Mafioz napisał:

semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.

ja w 100 %% wole semi syntetic : >

#220362 Odpowiedź

Anonimowy

może, ale ja jakoś za hipolem nie przepadam xd
    po co oszczędzać jak motula za 13zł kupisz i raz na sezon jak wymienisz to starczy.

#220363 Odpowiedź

Anonimowy

yyy… bo się trochę pogubiłem.

To do przekładni olej się leje co jakiś czas czy raz tylko? Skuter kupiłem nie wiem co tam było lane wiec trzebaby wymieniłeś raczej.

To w koncu jaki ten olej ? Hipol czy motul ?

Ja mam dwa wlewy oddzielny na benzyne i na olej, i tam potem dozownik sobie sam miećsza. Czyli bezynka 95 a olej Castrol będzie dobry czy jakiś Mixol czy cosą

Trudno jest cos zrozumieć jak każdy cos innego mówi :lol

[u:35eb6a5592]Do moderatora nie bede zakładał 10 tematów zeby się pytac o 10 różych rzeczy 😛 [/u:35eb6a5592]

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
Odpowiedz do: Nowo zakupiony skuter
Informacje o Tobie: