Nowa kategoria na skuter o dużej pojemności, co Wy na to?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Nowa kategoria na skuter o dużej pojemności, co Wy na to?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe keniol91 keniol91 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #171023
  Zdjęcie profilowe keniol91
  keniol91
  Użytkownik
  • Postów: 87

  Witam odnośnie nowej ustawy to cieszę się ze ją wprowadzili i już prawie ze mam x-max 125 ale wiem ze po tym skuterze apetyt u rośnie i będę chcial większy i teraz sedno czy nie byli by dobrze wprowadzić np. Kat a4 na motocykle z automatycznie skrzynio biegów? Powiedzmy E nie czuje się np zdawać a na manualu bo marzę tylko o jeździe skuterami.

  #171025
  Zdjęcie profilowe Evert
  Evert
  Użytkownik
  • Postów: 239

  Rzecz tak naprawdę nie w dodatkowej kategorii, bowiem już masz możliwość wyrobienia sobie prawa jazdy z ograniczeniem do automatycznej skrzyni biegów. W takim przypadku otrzymujesz obok danej kategorii wpis z kodem ograniczającym nr 78. Problem tak naprawdę leży w podaży kursów na prawo jazdy w naszym kraju. W większych miastach Polski istnieją szkoły nauki jazdy, które szkolą na kategorię B w automacie. Nie ma natomiast, z tego co wiem, OSK-ów, które szkolą na kat. A/A2 z automatyczną skrzynią biegów.

  I tu leży pies pogrzebany, bo żeby móc zdawać w automacie musisz odbyć szkolenie na pojeździe, który odpowiada warunkom egzaminacyjnym, a więc bez pedału sprzęgła (automat lub półautomat), cn. 400 cm3 (do 35 kW) dla A2 i 600 cm3 dla A. Taki motocykl musi posiadać odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym, że służy nauce jazdy. Te wymogi ograniczają możliwość zdawania, bo z braku zapotrzebowania na rynku szkoły nauki jazdy nie dysponują takimi pojazdami. Chcąc osiągnąć swój cel, musiałbyś kupić sobie pojazd, który odpowiada ww. warunkom, dogadać się z OSK i zarejestrować go do nauki jazdy, aby szkoła ta mogła go używać do szkolenia Ciebie, następnie zdać na nim egzamin, wcześniej zgłaszając ten pojazd WORD-owi i uzyskać jego zgodę.

  Skomplikowane to, niestety, chyba że powstanie popyt na większe motocykle-automaty i niektóre OSK zdecydują się zakupić takie pojazdy do nauki jazdy A/A2 z kodem 78.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

  Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
  #171026
  Zdjęcie profilowe keniol91
  keniol91
  Użytkownik
  • Postów: 87

  Dzięki za informacje . Pozdrawiam

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie