Norma Euro 4 a motorower

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #631614
    Kav47
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam serdecznie,
    chciałem zapytać, czy ktoś orientuje się, czy norma Euro4 obowiązywać będzie(bądź już obowiązuje) także motorowery 50cc? W przyszłym roku ze względu na przeprowadzkę chciałem zakupić motor 125 bądź motorower 50 na niedługie (ok 10km) dojazdy do pracy w sezonie jako alternatywa dla autka (na Kat B). Wczesną wiosną chciałem wybrać się na przyuczenie co do obsługi, obecnie zaznajamiam się z literaturą..ale do rzeczy:
    Rozumiem, że obecnie rejestrować można tylko nowe jednoślady spełniające normę Euro4 tak? Czytałem, że w przypadku starszych możliwa jest rejestracja modeli z odpowiednimi dokumentami oraz jedynie końcówki serii. Jak wygląda to w praktyce? Przebitka w cenach Euro 4 już obecnie jest dosyć widoczna (dobry ciuch można spokojnie dokupić zamiast tego), ale chciałbym aby wszystko było tip top. Będę wdzięczny za ewentualne informacje odnośnie motorowerów, bo niby powinno wystarczyć mi na dojazdy ale nie chciałbym wtopić po nowym roku pieniążków na coś, co nie będzie mogło wjechać na drogę.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi,
    Krzysiek

    #631615
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Euro 4 na motorowery wchodzi od 1. stycznia 2018 i dotyczy tylko pojazdów pierwszy raz rejestrowanych na terenie UE.

    Dealerzy będą przed końcem roku rejestrować Euro 3 unikając problemów z homologacją w 2018.

    #631618
    Kav47
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Dziękuję, rozumiem! Czyli w sumie kupując nówkę niezarejestrowaną na rok 2018 powinna ona już mieć wtrysk i CBS i resztę wymaganych przez Euro 4 podzespołów? A jeśli starszy, to powinienem zwracać uwagę, czy jest już uprzednio zarejestrowany przez dealera? Jak tak to wszystko jasne!

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button