Niższa prędkość po zmianie tłumika

Witam, zmieniłem tłumik gianelli na leovince ZX z powodu pęknięcia na kolanku i prędkość jak i przyspieszenie mojego skutera spadła.

trzeba regulować pod nowy wydech. a może nowy wydech nie ma zdjętych dławików?

Co dokładnie trzeba wyregulowac. Z tego co wiem tłumik jest odblokowany

gaźnik i byc może rolki. inny wydech to inna charakterystyka pracy silnika.

Rolki na jakie?

na takie na których zadziała dobrze. na tym polega strojenie - trzeba dobrać w zależności od tego jak to sie teraz kręci - jeżeli nie ma siły się wkręcac to lżejsze - jeżeli wyje max obrotów i nie jedzie to cięższe

Czytałem że dawali rolki 5,3g sprężynki sprzęgła hebo niebieskie i sprężyne centralna czerwona (kolory mogły mi się pomylić)

po pierwsze to te kolory mało mówią a po drugie u ciebie i tak bedzie ciut inaczej.

Z tego co tam pisali to była chyba twardość tych sprężynek 22%

22% w stosunku do czego?

Twardość sprężynek 22%, na allegro też widziałem sprężynki i w opisach było że zestaw zawiera sprężynki o twardości 15%, 30%, 50%

ale 22% w stosunku DO CZEGO? wiesz… to taki opis z tyłka.
Seryjne sprężyny oscylują w przedziale miedzy 20 a 45kg nacisku. Wiec taka sprezyna 22% to jest 22% w stosunku do takiej co ma 20kg czy takiej co ma 40kg? Bo taka co ma 40kg to już ma 100% więcej od takiej 20kg.

Wiec jaka jest wartość odniesienia od której to jest 22% więcej?

Nie powiem ci tego bo nie wiem, może jest to 22% twardsza od serii

A czy niewielka dziura w silencerze robi jakąś dużą różnice?

od serii w czym?

Od seryjnie dawanych sprężynek

od seryjnie dawanych sprezynek DO CZEGO?
rozumiesz ze seryjne sprezyny sie róznią miedzy sobą o ponad 100% twardości w róznych sprzetach wiec jak jakieś mają być o 22% twardsze od serii. od serii w czym?

Zmieniłem sprężynki w sprzęgle na trochę chudsze i start jest miły, ale rozpędza się do 30 i potem zamula w przyspieszaniu