Niskie umiejscowienie tłumika…

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Niskie umiejscowienie tłumika…

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam, nie wiedziałem za bardzo w którym dziale mam umieścić ten temat, ale myślę, że chyba ten dział będzie odpowiedni.

Przechodząc do sprawy, w moim jet forcie, strasznie nisko umiejscowiony jest tłumik (chodzi o samo wyjście z cylindra czyli tzw. kolako… Jeszcze jak siędzą 2 osoby to już w ogóle jest to koszmar.

Właśnie wymieniłem tłumik (seria) na Leo Vince ZX…. i jedynym powodem nie była chęć stuningowania, lecz tłumik seryjny rozwaliłem kompletnie. Np kilka razy jadąc normalnie drogą, była jakaś mała dziura, fałda i już tłumik zahaczył o ziemieć oczywiście się przy tym wginając. Ponadto gdy zjeżdzałem raz z chodnika, uderzyłem strasznie mocno tłumikiem i od tamtej pory stracił na mocy i dźwięku (nawet wydaje mi się, że przepsuzczał)…

Boje się teraz o nowy tłumik, który nie mało mi wyszedł ($) ;/ a już nim zahaczyłem pare razy (na szczęście nie tak mocno jak tamtym)

Czy znacie może jakiś sposób aby temu zapobiec?
    – Oczywiście ostrożniejszą jazdę na dziurach stosuję już od dawna…

A może jest sposób na odgięcie takich tłumików bez potrzeby przepiłowywania i ponownego spawaniaż? i jakie są tego kosztył

Dzięki wielkie za zrozumienie i proszę o pomoc…

Anonimowy

Raczej nic z tym nie da rady zrobić. Tylko bardzo ostrożna jazda 🙂

Pozdro 😉

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Anonimowy

hmm dziwne, tak być na pewno nie powinno, zapodaj jakieś foto.
    przedłużka amortyzatora według mnie powinna trochę podnieść cylinder w gorę o ile też jest w układzie horyzontalnym jak w roxie.

[ Dodano: 05-09-2009, 16:36 ]
    albo masz opone na tył z niższym profilem niż oryginalnie, albo koło w ogóle mniejsze.

Anonimowy

tam jest centralny amor to raczej ciężko będzie ta przedłuzke zrobić…

Anonimowy

aha no fakt, xd
    no to widać że coś musiało być grzebane przy tym bo na pewno nie powinno być tak nisko, daj fotkę ;p

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Anonimowy

Daj fotkę może coś ci doradzimy. Tak jak u mnie w aprilli to jest taka trochę jakby regulacja na mocowaniu do cylindra, sam tam sobie podwyższyłem rurę tylko że ja mam silnik Minarelli Vertical (stojący)

Anonimowy

heh ja nie dawno ten sam problem miałem , lecz co się okazało ktoś od kogo kupiłem skuta dał inny amor (za krótki ) kupiłem nowego amora wiekszego i dokupiłem przedłużkę i podniosłem maksymalnie skuter , co prawda o stopce centralnej nie mam co marzyć lecz wole to niż co chwile tłumik przykrecac

Anonimowy

mr.Jeremy, to ty centralną całkiem zdjąłeś?

Anonimowy

nom a co to za problem ? bo mój itaś maksymalnie jest podniesiony do góry i ze stopki centralnej spada , wiec ja wyjałem i na bocznej stawiam 😛

Anonimowy

Nie no skuter to ja mam nowiuśki, więc nikt przy nim nie mógłby grzebać… proszę, oto fotki ;/… a cylinder jest leżący :S

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie