Niskie umiejscowienie tłumika...

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Witam, nie wiedziałem za bardzo w którym dziale mam umieścić ten temat, ale myślę, że chyba ten dział będzie odpowiedni.

Przechodząc do sprawy, w moim jet forcie, strasznie nisko umiejscowiony jest tłumik (chodzi o samo wyjście z cylindra czyli tzw. kolako… Jeszcze jak siędzą 2 osoby to już w ogóle jest to koszmar.

Właśnie wymieniłem tłumik (seria) na Leo Vince ZX…. i jedynym powodem nie była chęć stuningowania, lecz tłumik seryjny rozwaliłem kompletnie. Np kilka razy jadąc normalnie drogą, była jakaś mała dziura, fałda i już tłumik zahaczył o ziemieć oczywiście się przy tym wginając. Ponadto gdy zjeżdzałem raz z chodnika, uderzyłem strasznie mocno tłumikiem i od tamtej pory stracił na mocy i dźwięku (nawet wydaje mi się, że przepsuzczał)…

Boje się teraz o nowy tłumik, który nie mało mi wyszedł ($) ;/ a już nim zahaczyłem pare razy (na szczęście nie tak mocno jak tamtym)

Czy znacie może jakiś sposób aby temu zapobiec?
    – Oczywiście ostrożniejszą jazdę na dziurach stosuję już od dawna…

A może jest sposób na odgięcie takich tłumików bez potrzeby przepiłowywania i ponownego spawaniaż? i jakie są tego kosztył

Dzięki wielkie za zrozumienie i proszę o pomoc…

Anonim
    Gość

Raczej nic z tym nie da rady zrobić. Tylko bardzo ostrożna jazda 🙂

Pozdro 😉

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

hmm dziwne, tak być na pewno nie powinno, zapodaj jakieś foto.
    przedłużka amortyzatora według mnie powinna trochę podnieść cylinder w gorę o ile też jest w układzie horyzontalnym jak w roxie.

[ Dodano: 05-09-2009, 16:36 ]
    albo masz opone na tył z niższym profilem niż oryginalnie, albo koło w ogóle mniejsze.

Anonim
    Gość

tam jest centralny amor to raczej ciężko będzie ta przedłuzke zrobić…

Anonim
    Gość

aha no fakt, xd
    no to widać że coś musiało być grzebane przy tym bo na pewno nie powinno być tak nisko, daj fotkę ;p

Anonim
    Gość

Daj fotkę może coś ci doradzimy. Tak jak u mnie w aprilli to jest taka trochę jakby regulacja na mocowaniu do cylindra, sam tam sobie podwyższyłem rurę tylko że ja mam silnik Minarelli Vertical (stojący)

Anonim
    Gość

heh ja nie dawno ten sam problem miałem , lecz co się okazało ktoś od kogo kupiłem skuta dał inny amor (za krótki ) kupiłem nowego amora wiekszego i dokupiłem przedłużkę i podniosłem maksymalnie skuter , co prawda o stopce centralnej nie mam co marzyć lecz wole to niż co chwile tłumik przykrecac

Anonim
    Gość

mr.Jeremy, to ty centralną całkiem zdjąłeś?

Anonim
    Gość

nom a co to za problem ? bo mój itaś maksymalnie jest podniesiony do góry i ze stopki centralnej spada , wiec ja wyjałem i na bocznej stawiam 😛

Anonim
    Gość

Nie no skuter to ja mam nowiuśki, więc nikt przy nim nie mógłby grzebać… proszę, oto fotki ;/… a cylinder jest leżący :S

Anonim
    Gość

heh, niziutko faktycznie ;/ jak nowy to idź na serwis żeby coś zrobili z tym.

[ Dodano: 05-09-2009, 23:20 ]
    EDIT:
    konsultowałem się z Adverion’em, też ma jetforc’a i mówi że wydech ma podobnie umiejscowiony także to chyba standard w tych peugeotach JF

Anonim
    Gość

Dzięki wielkie Mafioz ;/ Szkoda tylko, że po miećhu już wydech do wywalenia… W serwisie też mi powiedzą, że mam uważać i tyle ;/

Może inaczej, jest jakiś sposób na odgięcie tego tłumika jak już dostatecznie nim pouderzam?

Spotkał się ktoś może z takim zawodem, co by mi wyprostował komin?? 😛

Dzięki

Anonim
    Gość

po prostu jak widzisz dziury na drodzę to zwalniaj żeby Ci nie podskakiwał ani nic i już, trzeba uważać.

Anonim
    Gość

Jest jeszcze jedno wyjście, znajdź w pobliżu jakiegoś kowala(tak, to nie pomyłka) i pogadaj z nim, żeby przeprojektował ci komin za drobną opłatą. Myślę, że da się to zrobić 😉 Bo w „naprawianie” zawieszenia nie ma sensu się bawić chyba 😉

Anonim
    Gość

to jest przez dupę jeta ;/ jakby ci się udało podnieść dupkę jeta to byłoby po sprawie 🙂

Anonim
    Gość

hehe ja swoim tez już przywaliłem 2 razy i to porządnie raz jechałem 5km/h i jak walło to aż się skuter w miejscu zatrzymał .. na szczęście Laser to dobra konstrukcja i jest tylko lekko wgnieciony 😉 Jedyna rada to … jeździć samemu i unikać większych dziur a nawet jak we 2 osoby no po płaskim terenie …
    PS. Jak ci chodzi na tym wydechu ? I jaki jest v-max ? 🙄

Anonim
    Gość

to wy chłopaki macie coś nie chalo , kędyś takiej dziewczynie próbowałem skuter zrobić po podczas jazdy nagle umarł okazało to się awarią auku ale nie ważne , ona miała seryjny wydech, skuter nowy , wiec nie było nic grzebane wydech wyżej prawie przy samej pompie

Anonim
    Gość

Seryjnie JetForce ma wyżej wydech no ale widzę że laser x-pro jest dużo niżej i jak widać LeoVince również

Anonim
    Gość

Wniosek, trzeba jeździć na seryjnym wydechu 😛

Anonim
    Gość

Dywersant napisał:

Jest jeszcze jedno wyjście, znajdź w pobliżu jakiegoś kowala(tak, to nie pomyłka) i pogadaj z nim, żeby przeprojektował ci komin za drobną opłatą. Myślę, że da się to zrobić 😉 Bo w „naprawianie” zawieszenia nie ma sensu się bawić chyba 😉

Wiesz, tu nie tylko chodzi o komin bo nawet jakby był mocno zadarty to i tak by dużo nie dało gdyż poprostu to jest tak kijowo zaprojektowane (czyt. jak na fotkach)

Adverion napisał:

hehe ja swoim tez już przywaliłem 2 razy i to porządnie raz jechałem 5km/h i jak walło to aż się skuter w miejscu zatrzymał .. na szczęście Laser to dobra konstrukcja i jest tylko lekko wgnieciony 😉 Jedyna rada to … jeździć samemu i unikać większych dziur a nawet jak we 2 osoby no po płaskim terenie …
    PS. Jak ci chodzi na tym wydechu ? I jaki jest v-max ? 🙄

Noo ja właśnie tez o krawężnik i z 10km/h prawie w miejscu stanął i od razu dźwięk inny i spadek na mocy ;/;/ No ta ja już Leo Vincem też z 2 razy machnąłem na dziurze ale jeszcze nie tak najgorzej, też na razie lekkie wgięcie ale się boje o kolejne razy ;// teraz jak kogoś wioze to na dziurach każe schodzic ;/

Ty na wydechu chodzi szok! normalnie jak kumpel wzial się smignac to nie uwierzyl, ja mam raptem w nim zmieniony tylko wydech i rolki a brałem speedfighty co mają po airsalu sporcie 70cc + zx’y itp 🙂 jednym slowem kozak… wiesz, na serii to jet ladnie idzie do 70 i potem taki lekki muł do 80, a teraz bez muła do 90 równiutko leci ;D:D (wiesz mniej więcej bo nie wyskalowany) ale już strach pomyśleć jak to będzie latać na Hebo Manston Replica 70cc :D:D

ps. to Twoja nowa optykaż;oo (w avatarze)? No i jak już rs’ke maszł?

Adverion napisał:

Seryjnie JetForce ma wyżej wydech no ale widzę że laser x-pro jest dużo niżej i jak widać LeoVince również

Nieee, przynajmniej może nie jest ta różnica zbyt wielka, bo serie wydech to połamałem w miesiąc (zahaczenia o krawężniki, dziury itp…)

Dywersant napisał:

Wniosek, trzeba jeździć na seryjnym wydechu 😛

Noo, tylko że seryjny już przez to dawno połamałem 😛

Anonim
    Gość

sportowy zawias wstaw tak aby pod naglym obciazeniem nie uginal się bo peugeoty z tego co wiem sa wozidlami i nie czuc na nich dziur .. sport zawias nic nie da przy zjezdzaniu z krawezników ( nie zachaczysz jak będziesz zjezdzal pod skosem) ale przy wyzszych predkosciach na pewno zalatwi sprawe .. ale ucierpisz na wygodzie

Anonim
    Gość

nie lepiej pojsc do spawacza zeby podgrzal ta rure i wygial do gory?

Anonim
    Gość

Ja widzę 3 opcje.

1.przeciąc wydech w miejscu gdzie wydech jest prosty, czyli na wyjsciu z cyla i skrocic trochę i pospawac z powrotem. będzie wyzej ale automatycznie trzeba przerabiac mocowanie albo jezdzic na wydechu przykreconym na jednej srubie.

2.kupić przedluzke amora albo zalatwic u tokarza. zaden problem takie cos wykonac. a jak się poszuka to można i gotowe kupić bo przecież do scigaczy nawet takie rzeczy montuja.

3.pewnie jest regulacja napieca wstepnego sprezyny na amorze. wystarczy skrecic i moto będzie sztywniejsze i nie będzie siadac tak mocno na dziurach, ale jak ktos pisal komfort mniejszy.

Anonim
    Gość

kilerek997 napisał:

ps. to Twoja nowa optykaż;oo (w avatarze)? No i jak już rs’ke maszł?

To z nudów robiłem sobie VT xD i takie coś wyszło ^^ A RS powinnem mieć już w tym tygodniu … cholernie się to przedłuża ale mieć na pewno będę miał a Jet’em będzie się woził mój brat…
    Teraz planuje sprzedać Laser x-pro i kupić LeoVince ZX bo Jet dobrze chodzi na ZX bynajmniej na 50ccm bo nie wiem jak jest na 70ccm może odwrotnie ? ale teraz normalnie przy moim secie mam v-max gorszy niż był seryjny … gdy był seryjny tylko z wariatorem raz udało mi się osiągnąć v-max jak pisze na liczniku Minarelli Areli czy jakoś tak to do połowy tego napisu doszło to już w ogóle kosmos a teraz 85km/h to max i dziękuje :-/

Anonim
    Gość

Adverion napisał:

Minarelli Areli

a nie Magneti Marelliż

Anonim
    Gość

Magneti Arelli jak już xD tak chyab tak 😛
    PS. Może chce ktoś kupić Laserka x-pro? ;]

Anonim
    Gość

Magneti Marelli 😉

Anonim
    Gość

ymmm… To M jest takie duże i nei wiadomo czy należy również do tego Arelli czy nie czyli pojawia się pytanie czy czasami jest 2 in 1 ? hmm ??

Anonim
    Gość

Tak, to jest logo Magneti Marelli.

Anonim
    Gość

Magneti marelli i tyle.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button