Niskie obroty- duża prędkość Rxl Romet

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne chińskie skutery Niskie obroty- duża prędkość Rxl Romet

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Major93
    Użytkownik

Witam Kochani, mam problem po wymianie paska i sprzęgła oraz rolek w wariatorze. Skuter osiąga vmax na prostej 70, rozpędza się miarowo tak jak trzeba. Na starcie obroty lecą do 4k i potem spadają do 3.5 k przy prędkości 50-60 obroty są 4.5-5tys.

Sprzęgło wm, pasek Kevlar, wario Moretti rolki 7g.

To wina zbyt ciężkich rolek ?
    Wszystkie podzespoły były wymienione na taką samą charakterystykę.

Major
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale co było wymienione kiedy i po czym tak sie stało czy tak było?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Major93
    Użytkownik

Wszystko wymieniłam dzisiaj i potem się pojawił ten problem. Nie miałam innych rolek, a nie wiem jakie były pierwotnie. Wcześniej obroty były adekwatne do predkosci.

Major
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak ci 70km/ jedzie przy obrotach 3500 to masz tam jakiś kosmiczny moment obrotowy.
    wiec korzystaj i reguluj bo jak zrobisz maxa przy 7000 to bedzie leciał ze 100.

ale skoro jeździ jak trzeba.. to po co cos zmieniac?

Major93
    Użytkownik

Co mogę ewentualnie wyregulować ?

Major

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ewnetualnie gaźnik dyszami i śrubkami i wariator rolkami i sprezyną centralną

Major93
    Użytkownik

Wombat zrobiłam tak jak radziłeś i to jest dzikie szaleństwo, wymieniłam tylko sprężynę centralna na czerwoną nie pamiętam twardości i Romet zamyka licznik tak że jakby mogło to byłby obrót 360. Zachowuje się tak jakby mu było mało. Ma rolki 7gr a przyspieszenie jakby miał latać i to w dwie osoby. Najlepsze jest to że po zamknięciu licznika obroty są na ledwo 6tys.

Major
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jakąś fantastyke naukową tu opisujesz.
    mam ten sam skuter tylko w wydaniu Junak 607 i wiem jak to jeździ w serii przy 2T, jak tragicznie jest słabe w serii przy 4T i ile musi mieć obrotów żeby było w w ogóle łaskawe jechać.
    Tobie kłamie albo prekościomierz (co jest normą ale mój np zaniżał a nie zawyżał) albo kłamie twój obrotomierz. Tam o zamykaniu licznika to nawet nie ma mowy jak nie masz 6-7KM na kole czyli z 9-10KM na silniku. A to oznacza że nie masz na to szans przy 50cm w 2T i w zasadzie na żadnej wersji 4T. DOpiero 70cm w 2T i to nie z allegro tylko z już z tej lepszej półki pozwala tak pojechać.
    Wiec weź komórke z GPS w ręke, ściągnij sobie jakiś speedometer i sobie sprawdź ile pokazuje licznik a ile GPS

Major93
    Użytkownik

Przepraszam zapomniałam dodać że był swap na 72 moretti. Aplikacje ściągnę z ciekawości i się upewnię. Ale on nigdy tak nie zapierniczal. Teraz czysta przyjemność z jazdy w końcu się nie boje wyprzedzać aut.

Major
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nawet swap na 72 tyle nie daje. Moretti to żaden szał mocowy. Ciut przyzwoitsza jakosć niż tych zestawów za 90zł i tyle.
    seryjne 2T bez blokad

moje nieseryjne 2T 70cm (licznik zaniża o około 10km/h.. tzn jak pokazywał 75km/h to GPS wyłapywał 86-87km/h)

i 4T (raczej blisko serii)

to wciąż są wskazania liczników ale jakieś tam porównanie można zobaczyć

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie