Niezawodny skuter do rozwożenia pizzy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Niezawodny skuter do rozwożenia pizzy

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Olek Olek 4 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ggrosik
    ggrosik
    Użytkownik

Witam, Nie mam pojęcia o skuterach a muszę kupić 2 sztuki. Skuter będzie służył do rozwożenia pizzy i będzie użytkowany przez różne osoby. Raczej nie można liczyć na to, że ktoś go będzie szanował. Dziennie będzie odpalany kilkadziesiąt razy i zrobi 100 – 150 km / dzień. Musi być do 50 ccm, bo będą nim jeździć osoby bez prawka na motor.

Na forach jest wiele opinii, ale mało kto eksploatuje skuter aż tak intensywnie. Poradźcie proszę:

1) Co wybrać? Czytałem, że Piaggio ZIP 4T są dobre. Wiele osób na forach chwali też Kymco.

2) Co ile km potrzebny będzie serwis (wymiana oleju, coś jeszcze?) i jakie to są koszty?

3) Wybrać 2T czy 4T? Wolałbym 4T ze względu na mniejsze spalanie, ale może 2T ma inne zalety?

4) Jaki w ogóle max. przebieg można zrobić skuterem zanim będzie wymagał remontu lub wymiany silnika? Jaki to koszt?

Liczę na Wasze doświadczenie …

Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

1)Zależy ile masz pieniędzy bo każdy chwali to co ma
    2.W 4t to 1 wymiana oleju przy 500km a późniejsze co 1,500-2000km silnikowy a przekładniowy co 10.000 koszt oleju ze średniej półki to 30zł Olej sam możesz zmienić wystarczy klucz 17 o ile dobrze pamiętam i pojemnik na zużyty olej .
    3.4t
    -małe spalanie
    -ekologiczny
    -ekonomiczny
    -cichy
    2t
    -mocniejszy
    -więcej pali
    -głośny
    Czyli dla ciebie byłby tylko 4t jak dużo km będziesz robić
    4.Nie ma powiedziane ile km ale średnio to około 12-15 tys km wymiana silnika to koszt około za sam silnik 600zł nowy używane z małym przebiegiem to około 300-400zł +100zł zamocowanie nowego, koszt części to 350zł jak w komplecie

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

martin, zyjesz w chińskim świecie i masz ceny chińskie- do tego nie realne.
    Silnik do chinola kosztuje około 1100zł.

ggrosik, jeżeli to pizzeria to Kymco. Król pizzeri- chyba najsensowniejszy stosunek ceny do jakości.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ceny brałem z allegro dla skuterów z kołem 12 cali.

Poza tym:
    złota zasada brzmi – nie bierz najtańszego
    druga złota zasada brzmi- nie bądź mądrzejszy. Nie bez powodu kymco jest królem pizerii.
    trzecia zasada brzmi – jeżeli to do pracy zarobkowej zainwestuj w solidny sprzęt a nie dziubdziaj po kosztach z chińczyka bo przestoje ci zjedzą oszczędności.
    Pizzeria (firma) może kupić takie skutery w leasingu, płacić po 250zł miesięcznie za każdy i mieć go w całości w kosztach.

Mój jest w takim leasingu. Kosztuje coś ze 150zł miesięcznie i jest płacony z kosztów – czyli obniża mi dochód z kasy którą i tak by mi państwo zajumało na podatek. Wiec moge tą kasa zapłacić podatek albo kupić sobie leasing i coś mieć.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    ggrosik
    Użytkownik

Dzięki za pomoc. A jak widzicie porównanie takiego Kymco z czymś bardziej markowym np. Piaggio. W sumie cena jest podobna.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

No jak?
    najtańsze piaggio to 8000zł wg strony www a kymco agility/vitality to od 5200-6500.

ggrosik
    Użytkownik

To chyba cena katalogowa, bo bez problemu można znaleźć za ok. 6000 zł:
    http://otomoto.pl/piaggio-zip-50-4t-2013-nowy-M3870585.html
    http://otomoto.pl/piaggio-zip-50-4t-2013-nowy-M3866006.html

I to nie są pojedyncze egzemplarze, tylko oferta salonu – dostępne w różnych kolorach itd.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak patrząc to Kymco Agility kupisz za 3590-3990 (widziałem nawet oferte za 3500 ale znikła już

http://otomoto.pl/kymco-agility-nowa-cena-salon-suwalki-M3610719.html
    http://otomoto.pl/kymco-agility-50-4t-M3258061.html

Za 2 piaggio masz 3 kymco 🙂

to naprawdę nie bez powodu jest tzw. król pizzeri. Oprócz zakupu są jeszcze koszty serwisu które w Kymco są niższe z racji na mniejszy prestiż marki – coś pomiędzy chińczykiem a rasowym japońcem/włochem z rodowodem.

Nie dałbym Piaggio przypadkowym rzeźnikom od placków do ujeżdżania.

Zdjęcie profilowe GawelMC
    GawelMC
    Użytkownik

Kolega ma kymco i sprawdzi się świetnie do rozwożenia pizzy, małe koszty serwisowania, świetna jakość. Będziesz zadowolony. Tylko weź 4t bo raczej nikt się z pizzą ścigać nie będzie więc 2t tylko zwiększy koszty i będzie mało praktyczne w tej roli.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie