Niezawodny Motorower stylizowany na Motor. Jaki wybrać ?

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem motoroweru i chciałbym uzyskać od forumowiczów i specjalistów porady jaki wybrać.
Interesuje mnie motorower stylizowany na motor.
Zależy mi na niezawodności. Koszt zakupu do 4000zł.
Proszę o pomoc, porady, wasze propozycje i opinie .
Pozdrawiam
peep

używana yamaha tzr, aprilia rs, rieju rs2.

Kolega miał motorower Cagiva Prima 50, wygląd ścigacza, skrzynia 6 biegów, zaciski Brembo. Rozpędzała się do 90 km/h, tyle nią jechałem. Bardzo dobrze się prowadziła, można było mocno się składać w zakrętach. Minus to mała dostępność części.

Za 4tys. to mocno używany, kilkuletni... a z takimi to różnie bywa... jedna wielka loteria

Jak ma wyglądać ten motorower? Ścigacz? Może jakiś klasyk?

A coś z nowych możecie polecić? pewnie jedynie chińczyka!
Znajomy poleca mi polski(chiński) produkt Romet Zetka 50 co o tym sądzicie? zamknę się z 4000zł. czekam na opinie.

a może junak 901 lub 902 ? :)

A chcesz niezawodnego używanego markowca, czy nieużywanego kłopotliwego marketowca? Zdecyduj się co ci bardziej podchodzi, i czy chodzi ci o "ścigacza" czy nakeda. Potem będzie można podać konkretne modele.

Osobiście wolałbym nowego ale w tej cenie pewnie nie dostane nic poza jak to nazwałeś "marketowcem".

Wygląd klasyczny ale nie wykluczam "ścigacza"

Na twoim miejscu wybrałbym markowca , tak jak ktoś napisał wcześniej , aprilia rs , yamaha tzr , nie wiem czy chcesz coś typu ,,super moto'' ale jeśli tak to jest w czym wybierać ;)

A może coś z crossów? Rieju rr 50, yamaha dt? Za 4000zł można wyrwać w bdb stanie. Osobiście na Twoim miejscu celowałbym tylko w coś markowego.

tylko nowa yamaha i aprilia kosztuje prawie 15000 zł. :)

A kto mówi o nówkach? ;) Yamaha DT to miodny sprzęcik. Za 4 tyś wyrwiesz młody rocznik. Pojeździsz i po lesie i po asfalcie. Odejście i V-max ma sporo lepsze od typowych chińczyków, ale niestety także więcej pali - w końcu to dwusuw. Wszystko leży w twoich rękach.

a co polecicie mi do tej kwoty z nówek ? no może nawet do 5500zł. jeszcze dwa miesiące to postaram się odłożyć tyle! :) tylko potrzebuje waszej fachowej pomocy co wybrać ? najważniejsze dla mnie to niezawodność ! ponieważ sprzęt będzie mi służył w ciepłe dni na dojazd na uczelnie, do pracy oraz na wypady poza miasto. :)

Może Leone RK 50? Albo Kymco Nexxon który podobno jest nie do zajechania.

Nexxon - to raczej dla "bardziej dojrzałych" entuzjastów jednośladów. Młodzież preferuje motorki ścigaczopodobne... niestety. Dla nich szpanerski dizajn jest ważniejszy od jakości i niezawodności :-(

Leone RK 50 - wygląda bardzo ładnie ! a jak z awaryjnością ?
a Nexxon - nie bardzo mi się podoba.

Z awaryjnością tak jak z każdym chińskim motorowerem ;) To już chyba lepiej kupić routera ws 50, bo poza plastikami to niczym się nie różni a kosztuje 2 tys. więcej.

No to może skoro nexxon nie, to kymco K-PIPE. Nowość jeśli chodzi o Polskę ;) Niezawodny będzie na pewno ;)

Skoro możesz nieco dołożyć to proponuję kupić pojazd markowy, prawie nowy z 2011/2012r.

Tutaj masz 2 szybkie propozycje markowych motorowerów koło tych 5500 z 2012:
http://moto-nad.otomoto.pl/beta-rr-rr-track-50-yamaha-dt-senda-M3452539.html
http://moto-nad.otomoto.pl/peugeot-xp-6-50-sm-rockstar-nie-yamaha-dt-M3485078.html

W markowym motorku po odblokowaniu masz już ok. 8KM, a nie tak jak w przypadku chińskich motorowerów 3KM.

K-PIPE ciekawy motorek musze ci powiedzieć drogi Ryglosie :). Idea tajwańskiego streetfighterka ma przed sobą niezłą przyszłość.

Co do tematu, za 5,5 możesz kupić każdego chińczyka w stanie salonowym, innymi słowy nówkę. Z wyrobów ścigaczopodobnych: Zipp Pro 50, Romet RR 50, Leone (Keeway) RK 50, Junak 901 Sport. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Wszystkie z nich sa do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o technologię. W jakości wykonania prym wiedzie Keeway, który troszkę wyprzedza konkurencję. W Leonie dość często wariował licznk który jest wyskalowany do ponad 200 km/h. Lanserskie ;).

Jednakże! Ja pozostaje przy swoim zdaniu! Lepiej kup sobie porzadnego markowca. Będziesz jeździł póki waha w baku. Takie moje zdanie.

chciałbym "markowca" ale jak widać na razie finanse nie pozwalają ! a używanego nie chce ponieważ nie wiem jak i kto na nim jeździł !

a jak z awaryjnością tych co wymieniłeś ?
Zipp Pro 50, Romet RR 50, Leone (Keeway) RK 50, Junak 901 Sport