Niereagująca sygnalizacja świetlna

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    kokoniskoo
    Użytkownik
    • 4
    • 39Postów:

Pewnie znacie problem braku reakcji sygnalizacji świetlnej sterowanej czujnikami. Jak zachowujecie się w takiej sytuacji? Co powiecie na ten temat?

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Podobno gdy czwarty raz nie włączy się nam zielone to można ostrożnie przejechać ale nie wiem czy to prawda.

kokoniskoo
    Użytkownik
    • 4
    • 39Postów:

Jakto czwarty raz?

Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

Schodzimy ze skutera i machamy rękoma 🙂 Czujnik musi nas ‘zobaczyć’ 🙂

kokoniskoo
    Użytkownik
    • 4
    • 39Postów:

Heh, obawiam się, że to nie zadziała, bo czujniki są na zasadzie pola elektromagnetycznego.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Znam ten problem. Ile razy to ja już się naczekałem po kilka minut – 10 minut, aby jakieś auto za mną podjechało, i wtedy momentalnie się zmienia na zielone.

Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

Nie mam tego problemu, podjeżdżam zawsze po stronie sygnalizatora i czekam raczej normalnie czasowo.

kokoniskoo
    Użytkownik
    • 4
    • 39Postów:

Jak czasowo to czasowo, ale u mnie większość na czujniki jest. Nowoczesne takie, wiecie…

Padalec
    Uczestnik
    • 1
    • 887Postów:

Jeśli np. jadąc w nocy trafię na takie skrzyżowanie a nie ma praktycznie ruchu, to zsiadam i idę włączyć światło dla pieszych. Potem zawsze praktycznie następuje zmiana na światło dla mnie.

statorable
    Uczestnik
    • 17
    • 226Postów:

W Gdańsku spotkałem się już kilka razy z taką sytuacją. Czekałem jak osioł, przeklinając na głos konstruktora i inżynierów ruchu. Po kilku minutach, wściekły i nadal przeklinający, wyszukuję bezpieczną sytuację i przejeżdżam przez skrzyżowanie.
    Sory, że tak odkopuję, ale właśnie w Oliwie są takie światła, a i na Grunwaldzkiej, mimo, że stał za mną samochód, zielone się nie zaświeciło. Przejechaliśmy razem, na czerwonym.

benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

W jezdni są pętle indukcyjne, które po nadjechaniu samochodu dają informacje, że pod sygnalizatorem jest pojazd.
    Ostatnio w mediach podawali, że w USA dozwolone jest skręcanie przez motocykl na czerwonym świetle. U nas jeszcze nie trafiłem na takie informacje, by motocykliści mogli na czerwonym przejeżdżać.
    Na Śląsku też jest dużo takich skrzyżowań.

statorable
    Uczestnik
    • 17
    • 226Postów:

Zgadzam się kategorycznie! Czerwone, to czerwone, ale co zrobić, gdy stoi się jak pacan, mimo, że dla ruchu poprzecznego minęło kilka zmian świateł?
    Stoję na lewym pasie. gotowy do skrętu w lewo, po środku ulicy jeżdżą tramwaje, a przejście dla pieszych jest właśnie po drugiej stronie skrzyżowania, które właśnie od kilku minut usiłuję przejechać. Paradoksalna sytuacja.
    Przejazdu na czerwonym dokonałem z premedytacją, z dłuuugą PREMEDYTACJĄ, pod okiem kamery monitoringu miejskiego, podobnie jak samochód za mną.
    I to wszystko w centrum Wrzeszcza, przy CH. Madison.
    Zdjęcia owego skrzyżowania, niebawem w mojej galerii, podobnie, jak światła w Oliwie, koło ZOO.

statorable
    Uczestnik
    • 17
    • 226Postów:

Nie mogę już edytować, więc wklejam w osobnym poscie:

skrzyżowanie, na którym nie działa pętla indukcyjna po najechaniu skuterem.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button