Niedziałający prędkościomierz

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Niedziałający prędkościomierz

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Naveen 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Naveen
    Użytkownik

Witam mam takie zapytanie dzisiaj podczas jazdy stanął mi prędkościomierz i nie nabijał przebiegu ani nie pokazywał prędkości.

Lampki od kierunkowskazów/ czujnika oleju/ świateł długich działają normalnie.

Zmieniłem linkę od prędkościomierza i nadal stoi.

Czy może być uszkodzony prędkościomierz lub ślimak ?

Zdjęcie profilowe Goper
    Goper
    Użytkownik

Mam ten sam problem

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe rogo54
    rogo54
    Użytkownik

Masz tam tarcze czy bęben? 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=9lY_bo2xAdA&list=HL1372878896&feature=mh_lolz

http://www.youtube.com/watch?v=eAAC7HI1tRU

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

fajnie chłopaki że macie tan sam problem ale ci co by chcieli pomóc mają problem żeby zgadnąć w jakich sprzętach jest ten problem.
    Co może być dość istotną informacją.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Naveen
    Użytkownik

Wombat napisał:

fajnie chłopaki że macie tan sam problem ale ci co by chcieli pomóc mają problem żeby zgadnąć w jakich sprzętach jest ten problem.
    Co może być dość istotną informacją.

Jest to romet 700

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

Najprędzej ślimak. Odepnij linkę od licznika, niech będzie wpięta w ślimak i obróć kołem. Jak drut w lince się obraca – problem jest z licznikiem, jeśli nic się nie dzieje – ślimak zdechł. Może nawet tak być, że do naprawy wystarczą wąskie szczypce – to działa w ten sposób, że w kancie felgi jest wcięcie, w które wchodzi taki mały, odgięty pazurek na blaszanym pierścieniu napędzającym ślimak. Bywa, że przy montażu źle się to umieści i pazurek się wegnie, później na skutek nadmiernego obciążenia schowa się do końca i koło nie obraca ślimaka. Wystarczy wtedy zdemontować ślimak, odgiąć pazurek z powrotem do kąta prostego i założyć (tym razem starannie) ślimak na miejsce.

Naveen
    Użytkownik

Damork napisał:

Najprędzej ślimak. Odepnij linkę od licznika, niech będzie wpięta w ślimak i obróć kołem. Jak drut w lince się obraca – problem jest z licznikiem, jeśli nic się nie dzieje – ślimak zdechł. Może nawet tak być, że do naprawy wystarczą wąskie szczypce – to działa w ten sposób, że w kancie felgi jest wcięcie, w które wchodzi taki mały, odgięty pazurek na blaszanym pierścieniu napędzającym ślimak. Bywa, że przy montażu źle się to umieści i pazurek się wegnie, później na skutek nadmiernego obciążenia schowa się do końca i koło nie obraca ślimaka. Wystarczy wtedy zdemontować ślimak, odgiąć pazurek z powrotem do kąta prostego i założyć (tym razem starannie) ślimak na miejsce.

Damork dzięki za pomoc odkręciłem koło, ściągnąłem ślimaczka i okazało się że jakaś mała podkładka nie wiem jak tam wpadła teraz wszysstko działa.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie