Niedziałający prędkościomierz

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #160453 Reply
    Naveen
    Uczestnik
    • 20

Witam mam takie zapytanie dzisiaj podczas jazdy stanął mi prędkościomierz i nie nabijał przebiegu ani nie pokazywał prędkości.

Lampki od kierunkowskazów/ czujnika oleju/ świateł długich działają normalnie.

Zmieniłem linkę od prędkościomierza i nadal stoi.

Czy może być uszkodzony prędkościomierz lub ślimak ?

#160469 Reply
    Goper
    Użytkownik
    • 3

Mam ten sam problem

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#160483 Reply
    rogo54
    Użytkownik
    • 10

Masz tam tarcze czy bęben? 🙂

#160500 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

fajnie chłopaki że macie tan sam problem ale ci co by chcieli pomóc mają problem żeby zgadnąć w jakich sprzętach jest ten problem.
    Co może być dość istotną informacją.

#160504 Reply
    Naveen
    Uczestnik
    • 20

Wombat napisał:

fajnie chłopaki że macie tan sam problem ale ci co by chcieli pomóc mają problem żeby zgadnąć w jakich sprzętach jest ten problem.
    Co może być dość istotną informacją.

Jest to romet 700

#160513 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2

Najprędzej ślimak. Odepnij linkę od licznika, niech będzie wpięta w ślimak i obróć kołem. Jak drut w lince się obraca – problem jest z licznikiem, jeśli nic się nie dzieje – ślimak zdechł. Może nawet tak być, że do naprawy wystarczą wąskie szczypce – to działa w ten sposób, że w kancie felgi jest wcięcie, w które wchodzi taki mały, odgięty pazurek na blaszanym pierścieniu napędzającym ślimak. Bywa, że przy montażu źle się to umieści i pazurek się wegnie, później na skutek nadmiernego obciążenia schowa się do końca i koło nie obraca ślimaka. Wystarczy wtedy zdemontować ślimak, odgiąć pazurek z powrotem do kąta prostego i założyć (tym razem starannie) ślimak na miejsce.

#160953 Reply
    Naveen
    Uczestnik
    • 20

Damork napisał:

Najprędzej ślimak. Odepnij linkę od licznika, niech będzie wpięta w ślimak i obróć kołem. Jak drut w lince się obraca – problem jest z licznikiem, jeśli nic się nie dzieje – ślimak zdechł. Może nawet tak być, że do naprawy wystarczą wąskie szczypce – to działa w ten sposób, że w kancie felgi jest wcięcie, w które wchodzi taki mały, odgięty pazurek na blaszanym pierścieniu napędzającym ślimak. Bywa, że przy montażu źle się to umieści i pazurek się wegnie, później na skutek nadmiernego obciążenia schowa się do końca i koło nie obraca ślimaka. Wystarczy wtedy zdemontować ślimak, odgiąć pazurek z powrotem do kąta prostego i założyć (tym razem starannie) ślimak na miejsce.

Damork dzięki za pomoc odkręciłem koło, ściągnąłem ślimaczka i okazało się że jakaś mała podkładka nie wiem jak tam wpadła teraz wszysstko działa.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Niedziałający prędkościomierz
Twoje informacje:

Back to top button