nie wymienilem karty (18lat)

Witam, chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada, czy moge jezdzic albo na dowodzie albo na karcie motorowerowej. Karte motorowerowa posiadam bodajze od 2 gim czyli mialem 15lat, 18lat ukonczylem 24 stycznia (19 stycznia nowe przepisy). Musze tą kartę wymieniać czy mogę na niej jezdzic lub na dowodzie? Z Gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Niestety nie załapałes się i musisz wymienic Karte motoroerową na Prawo jazdy kat. AM :)

Z twojego postu wynika że już nie możesz jeździć bo nie załapałeś się w przedziale wiekowy (każdy kto miał 18 lat przed wejściem ustawy może jeździć a ty nie możesz bo nie miałeś 18 lat jeszcze). Po drugie karta motorowerowa straciła ważność , była ważna do ukończenia 18 roku życia a ty już masz. Spartoliłeś sprawę teraz musisz się kogoś spytać co i jak bo dalej nie wiem czy ci wyrobią

Posłużę się postem ze skuterowo.com

Wymiana karty motorowerowej na prawo jazdy AM: Kogo dotyczy?
Każdego jej posiadacza, który przed 19.01.2013 nie ukończył 18 lat.

Zapytaj się w WK, miałeś mało czasu na wymianę, więc może potraktują Cię ulgowo i Ci ją wymienią na AM.

Dokładnie jak napisał lucek musisz się spytać czy ci wyrobią w WK bo miałeś naprawdę mało czasu wiec może potraktują cię ulgowo , ale wiesz jak jest w Polsce to głupie prawo co zabrania :(

"ale wiesz w Polsce jest głupie prawo co zabrania :(" głupszego zdania dawno nie przeczytałem :) bez urazy oczywiście. Chyba nie za bardzo rozumiesz co napisałeś ;p

A jakie w Polsce jest prawo fajne jak tak to gratuluje , wymyślają jakieś zjebane prawa jazdy am . przecież głupie prawo zabrania zamiany karty motorowerowej na prawo jazdy am po ukończeniu 18 roku życia bo karta motorowerowa traci ważność przed 18 rokiem życia.

Prawo jak prawo, przepis o AM jest bardzo dobry, przynajmniej coś małolaty będą musiały wiedzieć, żeby na drogę wyjechać. Poza tym jak chcesz w państwie prawa wymienić nieważny dokument na ważny? Zaryzykuje, że w żadnym normalnym państwie tego nie zrobisz, a już na pewno nie u sąsiadów zza zachodniej granicy.

Poza tym z tego co widzę to jesteś jeszcze za młody, żeby pewne rzeczy zrozumieć.

posrane to jest w moim przypadku serio, a jeszcze zapytam bo zielony jestem, co to te WK?

a co (jaki mandat ewentualnie) grozi mi za jazde na karcie? Powiem policji ze nie mialem pojecia ze trzeba to wymienic

WK to nic innego jak Wydział Komunikacji w Urzędzie miasta.

No właśnie, teraz jakie konsekwencje mogę być za brak karty motorowerowej lub jak kto woli prawka AM gdy zostanie się złapanym przez niebieskich? Panowie jak u was czy wzmożono kontrole (tych co już sezon zaczeli)??

Za jazde bez prawka jest mandat 500 zł. A większych kontroli nie zauważyłem.

A złapali kogoś z Was już?

no 500zl ale jesli okażę, że mam karte motorowerowa zamiast tego prawa jazdy AM to nie dostane po prostu pouczenia?

Byłem w wydziale komunikacji i powiedzieli jak chcę wydać ok 300 to nie ma problemu, ale nie trzeba wymieniac karty motorowerowej.

Tyle, że Twoja karta utraciła ważność, a wymiana kosztuje stówkę. Jakiś niekompetentny ten Twój wydział.

no ja nie bede mogl wymienic bo skonczylem 18 lat!
ani nie moge na dowodzie jezdzic bo 18scie mialem po 19 stycznia
ludzie co mam robic....

Jeździj na karte z nadzieją że jeśli już cie złapią to nie jakiś upierdliwy policjant, tylko normalny człowiek. Chyba jak zobaczy karte to zrozumie że za darmo jej nie dostałeś. Tak czy inaczej w świetle prawa jeździsz bez uprawnień. Ot polska

A pytałeś się w WK czy ze względu na niewielki okres na wymianę da się coś zrobić.

Monek, a co ma do tego Polska, nie zadbał o wymianę na czas to może winić tylko siebie.