nie wkręca się na obroty

witam. mam taki problem otoz skuter stal z 3 tygodnie bo nie mialem kopniaka dzisiaj kupiłem kopniak itp. i odziwo za 3 kopnieciem zapalił lecz ja mu w gaz to się wkreca na jakieś obroty i więcej nic a jak jade to 25 góra a gaz mam na maxa i więcej się nie rozpedza ani nic nawet siły nie ma zeby na mokrej trawie zarył. co to moze byc ?

Zabity gaźnik. Przeczyścić trzeba :wink:

Dysza jest przytkana(jakiś syf) trochę i nie ma pełnego przepływu przy otwartej przepustnicy :wink:

Gaźnik zapchany lub wyregulować zawory! jak to i to zrobisz to musi dobrze chodzić.

no i wyczyściłem cały gaźnik przedmuchałem kompresorem nawet filtr powietrza też czyściłem i nic nadal było tak jak jest. co to może być?

zawory wyreguluj.

jakos stał było ok a później tak jak pisałem i co od samego stania zawory by się rozregulowały ?

a czemu nie? w chinolach wszystko możliwe.

A może przytkany jest bak, albo filtr paliwa, a nie gaźnik? Sprawdź, czy jest swobodny przelot :wink:

skuter <----------------- :smiley:


powyżej zamieszczam filmik jak to dokładnie jest

Ile można ci mówić, wyreguluj zawory!! Widać że jest zamulony i tak jakby miał bez pół mocy mniej, ja tak miałem i jak wyregulowali mi zawory to było ok.
A jak ci pali Dobrze czy ciężko?

wyregulowałem i to samo jest. pali lekko 2-3 kopnięcia i odpala

A Świece zmieńiłeś??

albo mi się zdaje albo on dobrze kopci , co oznacza że bierze olej…

że kopci to wiem o tym bo bedę niedługo go naprawiał ale to inną drogą. tak świecę zmieniałem

ale może brać olej i wtedy nie chce się wkręcać na obroty

ale on niekopci od wczoraj on już kopci dłuższy czas i nic się nie działo

:shock:

4T nie ma prawa kopcić! A jak już to robi, to oznacza, że jest rozwalony silnik! :573: Mi nigdy nie kopcił.

ale on niekopci od wczoraj on już kopci dłuższy czas i nic się nie działo


no to masz teraz efekt tego swojego durnego podejścia "Jeździ to dobrze nic nie trzeba robić" Trzeba było zrobić z silnikiem jak zaczął kopcić a nie jeździć tak na takim co kopci. jak regulacja zaworów nie pomogła to lepiej sobie chłopie kompresje zmierz bo mogłeś sobie narobić kłopotu przez to swoje beztroskie jeżdżenie na styranym silniku ;p

No to masz po cylinderku :mrgreen:

ale to raczej powinien gorzej odpalać a on ładnie odpala ;p
alee i tak już zamówiłem cylinder

[ Dodano: 06-07-2010, 14:20 ]
to tak cylinder wymieniłe.uszczelniacze zaworów wymieniłem :wink:
skuter nie kopci lecz nadal jest to samo ;/ czyli nie wkreca się na te wysokie obroty co miał kiedyś! dyszę zmieńiłem i nic, świecę i to samo ;/ nie wiem co jest.

tutaj film jak teraz chodzi i może pomożecie co z tym jestą

skuter <----

jestem bardzo wdzięczny :wink: