Nie wiem czy mam mandat – pomocy!!!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Nie wiem czy mam mandat – pomocy!!!

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kapuchon Kapuchon 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #83744
  Zdjęcie profilowe dajkam
  dajkam
  Użytkownik
  • Postów: 115

  A więc tak. Jechałem z drogi pobocznej na skuterze z bratem bez kasku (brat miał kask). Przejechałem na drugą stronę na drogę wewnętrzną i z przeciwka jechała policja. Zatrzymali mnie. Pokazałem dokumenty, kartę motorowerową. Mam 16 lat. Zapytał gdzie jest kask i rozmowa się potoczyła. Spisali mnie i brata. Powiedział coś, że mój ojciec będzie miał mandat, bo skuter jest zarejestrowany na niego. Nie powiedział za co będzie mandat, nie podał wysokości mandatu, ani nie dał mi nic. Powiedziałem , że to pierwszy raz i starałem się okazać skruchę. Oddał mi dokumenty, a ja odpowiedziałem „dziękuję” (na swój sposób). I tyle, powiedział, że jeden będzie jechał a drugi szedł na piechotę. Oni pojechali i jak zniknęli za zakrętem to wy też.

  Zostałem spisany ogólnie 3 razy i za każdym razem było pouczenie, ale nigdy nie wspomniał o mandacie. Więc nie wiem czy rzeczywiście wystawił czy tylko straszył. Chcę także podkreślić, że nie wspomniał o tym, że mogę mandatu nie przyjąć, co jest jego obowiązkiem. Ale nie wiem czy miało na to wpływ, że jestem nieletni i że skuter jest zarejestrowany na ojca. Czy jest możliwość, że Przyjdzie pocztą??

  „Nie jeździj szybciej niż lata twój anioł stróż”
  #83746
  Zdjęcie profilowe dajkam
  dajkam
  Użytkownik
  • Postów: 115

  Wiem, że nie powinienem jeździć bez kasku, ale tak jakoś wyszło. Nie chcę być znowu pouczany, jak to ja jestem nieodpowiedzialny. ALe do domu miałem 700metrów a na drodze w ciągu dnia jeździ może 10 aut. Szedłem z treningu, a brat wziął tylko jeden kask jechałem po drodze gruntowej a przez ulice jedynie przejechałem na drugą stronę. W dodatku z tego co pamiętam, na drodze wewnętrznej gdzie jest ograniczenie do 20km/h można jeździć bez uprawnień, więc chyba kask też nie jest obowiązkowy.

  „Nie jeździj szybciej niż lata twój anioł stróż”
  #83760
  Zdjęcie profilowe harekop
  harekop
  Użytkownik
  • Postów: 530

  Jeśli nic nie dostałeś przy spisywaniu to nie masz mandatu. Pamiętaj o kasku bo nawet na tych 700 m może się coś stać i wtedy będziesz żałował, że nie miałeś pokrycia głowy …

  Szlachta w korkach nie stoi ; d
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

  Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

  #83763
  Zdjęcie profilowe Lukario
  Lukario
  Użytkownik
  • Postów: 1 187

  nie dostaniesz mandatu, nie raz wyprzedzała policja jak jechałem 75km/h na dwupasmówce i nic tylko się patrzyli(kiedyś chyba mnie gonili jak bus pasem śmigałem,ale uciekłem między samochody i nic nie było :), a swoją drogą to niebiescy lubią czasem postraszyć, żeby mieć większy respect:D mnie kiedyś zatrzymali jak miałem skuter bez tablic i jeździłem bez kasku, ale skończyło się na gadaniu

  Barton Orlando 2T – rozbity 😛
  Baotian BT49QT9- 20600km
  #83783
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Jako osoba nieletnia do 17 roku życia nie podlegasz postępowaniu mandatowemu za wykroczenia drogowe.

  #83798
  Zdjęcie profilowe Kapuchon
  Kapuchon
  Użytkownik
  • Postów: 2 689

  maxell napisał:

  Jako osoba nieletnia do 17 roku życia nie podlegasz postępowaniu mandatowemu za wykroczenia drogowe.

  On nie ale rodzice lub opiekunowie prawni owszem.

  Autor: Jeśli nie dostałeś żadnego kwitka to możesz być spokojny ale radzę Ci teraz zakładać kask i uważać na przepisy bo skoro to nie pierwsze Twoje pouczenie to następnym razem może się to inaczej skończyć.

  Ja w Korkach Nie Stoję !
  [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie