Nie płacone OC od 2 lat motorower

Cześć mam taką niezręczną sytuacje :) nie płaciłem oc od 2 lat (2013r) a chciałbym ten (""pojazd"") w końcu wyrejestrować poprzez złomowanie. Czy będę musiał spłacić zaległe? jak tak to ile by to kosztowało? pierwsza składka kosztowała 120zl.

i jeszcze takie małe pytanko mam czy na złom mogę oddać samą ramę czy z silnikiem? i ile za to będę musiał zapłacić??

Musisz wypowiedzieć umowę ubezpieczycielowi,samą rame ci wezmą lecz za skreślenie[zezłomowanie zapłacisz 100zł] lepszą opcją jest sprzedanie ramy z papierami na aukcji spisując umowe kupna sprzedaży i niech się kupujący martwi a ze sprzedażą nie powinno być problemu bo jest masa z niemiec bez kwitu .jaki to był pojazd może sam bym kupił:)

Z ubezpieczeniem mozesz miec problem. Kara za nie placenie o ile sie orientuje to ponad trzy tysiace. Zglos sie do ubezpieczyciela i zapytaj jak to wyglada teraz ale podejzewam ze mozesz miec klopoty. Mozesz tez siedsiec cicho i liczyc na to ze sie przedawni chociaz nie wiem czy takie sprawy sie przedawniaja. A rame mozesz sprzedac i po klopocie. Wystaw na olx za grosze i ktos kupi, potem tylko musisz zglosic sprzedaz do wydzialu komunikacji w teoim miescie

3k pln???? to chyba jakiś żart.Jest to wadliwy chińczyk (zumico minichopper) już zwątpiłem że da się na tym spokojnie jeździć non stop coś się psuje (ostatnio karter pękł) już na hulajnodze więcej bym przejechał ;D

a ile toto cenisz?to chyba Zumico guowei?

xddd napisał:

3k pln???? to chyba jakiś żart.

No nie żart. Na to jest ustawa, kary sa nie uznaniowe tylko stałe, zapisane w prawie.
https://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne

1. rodzaju pojazdu, którego posiadacz nie spełnił obowiązku ubezpieczenia:

samochody osobowe – równowartość 2- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,
samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy – równowartość 3- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,
pozostałe pojazdy – równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę;
.
2. okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym:
.
do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej,
4 do 14 dni – 50% pełnej opłaty karnej,
powyżej 14 dni – 100% opłaty karnej;
.
czyli łapiesz sie na 100% kary - to 580zł

xddd tu sobie poczytaj i się nie stresuj bo draha będzie:)
http://www.goldenline.pl/grupy/Motoryzacja/ubezpieczenia-komunikacyjne/niezaplacone-oc-przez-kilka-lat,1493962/