Nie pali z rozrusznika (Yamaha BW's 50)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Adam Kieroński
    Użytkownik

Witam,
    Na wstępie pragnę zaznaczyć że nie za bardzo znam się na tego typu sprawach. Mam Yamahę BW’s 50 1995r. Poprzedni właściciel, mój wujek zaklina się na bogów że jak mi ją dawał, odpalała z rozrusznika. Na początku myślałem że ma za słaby akumulator ale kupiłem nowy, naładowałem do pełna i odpaliła z „przycisku”, ale tylko raz i to na nagrzanym silniku, a przecież nie o to nam chodzi. Jak wygląda sytuacja: Po przekręceniu kluczyka w stacyjce świeci się pełną mocą licznik ale po przytrzymaniu guzika startu on przygasa i światła też, za to rozrusznik wydaje dziwne dźwięki mianowicie coś w stylu”tyry tyry tyry tyry” po między „tyrami ” światła świecą mocniej. Wujek mówi że wystarczy go wykręcić i wyczyścić, ewentualnie podkręcić, a wy specjalisty 😛 co myślicie

Wombat
    Moderator

sprawdź na dobrym akumulatorze

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Adam Kieroński
    Użytkownik

Napisałem już, że specjalnie do tego kupiłem nowy akumulator. 😀

Jakby to coś miało pomóc to dołączam realny dźwięk rozrusznika: https://drive.google.com/folderview?id=0ByIbhkhO5Z0adU9MZURTc1dzTUU&usp=sharing

Wombat
    Moderator

nowy nie znaczy dobry.
    Ale skoro święcie wierzysz że nowy jest dobry i wydajny to szukaj typowych usterek rozrusznika – zaśniedziałych przewodów i ich styków, zwarcia w instalacji (w tym w samym rozruszniku) , padającego przekaźnika, padającego rozrusznika.. itd albo ściągnij pokrywę napędy o zobacz czy wszystko jest nasmarowane, nie ma luzów i czy nie jest masakrycznie oblepione syfem

Adam Kieroński
    Użytkownik

Nowy jest na pewno dobry bo drugi skuter z tym akumulatorem odpala, a jeżeli chodzi o całą resztę to napisze jeżeli naprawię

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button