NIe pali na zimnym 4t

witam.Posiadam skutera 4t o poj.50 Mam taki problem że nie chce odpalić jak jest zimny silnik.Jeśli jest ciepły to pali na dotyk a na zimnym mnoge go odpalic jedynie wiertarką jak tłok chodzi na szybkich obrotach.Po próbie odpalenia wykręciłem świece i była mokra a iskra jest.Gaźnik kupiłem nowy. Mam wrażenie że jak jest lekka nie prawidłowość w odległości na świecy to rozrzuca iskre ale takto jest stabilna. Nie wiem co to może być. Może wy mi pomożecie.

Pierwsze próbuj odpalić z kopki ale zanim kopniesz rusz manetką z 5 razy a raz kopkę delikatnie wciśnij tak by tłok się ruszył i wtedy za drugim razem mocno z impetem tylko nie kop w nią tylko mocnym ruchem pchnij aż zblokuje się. Pojeździj trochę i wtedy sprawdź czy świeca mokra bo mogłeś ją zalać jak nie chciał odpalić. Jeśli będzie mokra wyciągnij iglice jeśli ma 3 ząbki ustaw na górny jeśli ma 5 ustaw na drugi od góry. Mieszankę ustaw na 2,5-3 obroty śrubki jak będą za duże lub za małe obroty to tą drugą śrubką je ustaw ale mieszanki już nie tykaj. i ma zapie…ć :wink:

może ssanie mu nie działa po prostu

Dobra Czaki to spróbuje z tą iglicą i kopka. A co do ssania raczej działa jeśli świeca jest mokra i nowy gaźnik ze ssaniem jest.

akurat ani jedno ani drugie wcale nie swiadczy o tym że ssanie działa.

Ale jeśli świeca jest Mokra to raczej ssanie działa bo paliwo dochodzi

Zauważyłem że gdy go odpaliłem (niestety musiałem z wiertarki) w twarz z nad silnika leciało powietrze im dałem więcej gazu tym leciało go więcej a podczas przygazowania czasami towarzyszył świst. Czy to może oznaczać uszczelkę cylindra głowicy albo króćca? Nie reaguje na regulacje gaźnika obroty sa caly czas stale.

Powietrze , którym dostałeś w twarz prawdopodobnie pochodziło z odmy powietrznej :smiley: A to że nie reaguje nie ma z tym nic wspólnego :wink: Spróbuj jeszcze pobawić się z tą regulajcją i daj znać :wink:

paliwo dochodzi ale może zbyt mało bo nie działa ssanie. wiec moczy świece bo sie nie spala.
ssanie sie sprawdza podpinając pod akumulator i patrząc na iglice…jak sie proszy to znaczy że raczej działa. jak stoi to nie działa. tylko że zawór może działać ale np nie jest zasilany wiec jeszcze warto sprawdzić jego obwód elektryczny.
i mierz kompresje manometrem bo może tam jest coś nie tak z garem i nie ma ciśnienia ODPOWIEDNIEGO (a nie jakiegokolwiek mierzonego palcem)

Ssanie jest sprawne

a kompresja też jest sprawna?