Nie odpala po remoncie

Witajcie Pany i Panewy. Skuter china 50cmm 2t nie pali. Po remoncie (tłok, cylinder, wariator ,magneto, a nawet gaźnik ) Kompresja, iskra i paliwo jest. Próbowałem podlewać pod świece, pryskałem plakiem. a nawet nie da znaku życia, choćby na 2 sec. Już mi ręce opadają , ktoś ma jakiś pomysł co z tym skur***lem może być nie tak. To już ostatnia szansa ostatniej szansy, przed zawiezieniem go do mechanika :smiley:

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;]

Iskrownik odpowiednio dobrany? Zapłon jest w odpowiednim momencie? Zawór membranowy sprawny? Uszczelniacze wału korbowego? Lewe powietrze wykluczone? Jaki wynik przy pomiarze ciśnienia sprężania?

Iskrownik jest dobry, lewego powietrza na 100% nie łapie. Zaś w kwestii kompresji to nie mam profesjonalnego sprzetu, ale czuje opór podczas kopania i charakterystyczny dzwiek. Uszczelniacze i zawór membranowy jeszczeszcze sprawdzę i co masz na myśli pisząc że zapłon jest w odpowiednim momencie?

Mam na myśli to, czy znak na kole magnesowym jest w odpowiednim miejscu w czasie kiedy obserwujesz iskrę. Jeżeli wymieniłeś iskrownik z impulsatorem na identyczny i jesteś tego w 100% pewien to odpuść ten temat.

Opór podczas kopania i charakterystyczny dźwięk niewiele mówi. Każde ciśnienie sprężania powyżej 3 bar da efekt oporu i charakterystycznego dźwięku. Pomiar ma być wykonany za pomocą przyrządu i to najlepiej nie tego za 20 zł z popularnego portalu aukcyjnego.