Nie kreci sie dzwonek

Siema mam skuter marki Longija zondar ostatnio odpalilem daje gazu a on nic nie ma mocy nie chce jechać sprawdzilem pasek jest dobry bo kreci ale ten bolec na ktorym sie trzyma dzwonek nie kreci co trzeba wymienic?

możesz jaśniej?

Nie może,domyśl się:D

pewnie laik..

Laik to na wstępie powinien zrobić film skoro nie umie opisać problemu szło by dużo sprawniej.

Po prostu tak że dzwonek sie trzyma na takim wałku a ten wałek sie nie kreci i skuter nie jedzie co zrobic żeby ten wałek sie krecił?

dzwonek? taki?

to sie nie kręci razem z kołem..
.
dzwonek czyli dzwon sprzęgła? to coś z tyłu na osi koła?
tak, nie kręci sie bo ma sie kręcić tylko razem z kołem.
Za to powinny sie kręcić te dwa talerze ze sprzęgłem pod dzwonem sprzęgła. A dzwon sprzęgła z kołem zacznie sie kręcić jak sprzęgło zacznie łapać.
Chyba że postawisz go na centralnej nóżce i tyle koło bedzie w górze- wtedy powinno sie dac zakręcić i kołem i dzwonem sprzęgła.

Ale w skuterze daje gazu i sie nie kreci a pasek sie kreci i wszystko

Zobacz czy da sie skuter popchnac. Jesli jes ciezko lub tylne kolo w ogole stoi w miejscu to pewnie zablokowoaly sie hamulce z tylu. Pytanie czy bylo tak wczesniej czy pewnego dnia chciels sie przejechac i skuter nie pojechal czy kupiles juz takiego. Jesli takiego kupiles a kolo nie ejst zablokowane to mozliwe ze ktos zle zlozyl naped wczesniej lub cos sie uszkodzilo np sprezyny albo po prpstu sprzeglo sie uszkodzilo. Ale jesli wszystko stoi a pasek sie kreci to raczej zablokowala sie cala os czyli hamulce.

Teraz juz wiem chlopaki z czym tu walczycie. Trzeba byc wrozbita i mechanikiem w jednym ;)

Jakubix500 napisał:

Ale w skuterze daje gazu i sie nie kreci a pasek sie kreci i wszystko

Nosz ku...
http://www.youtube.com/watch?v=ktFKwJCjsuU#t=89
pasek śmiga w dzwon nie BO JESZCZE nie zadziałało sprzęgło. Dopiero jak wzrosną obroty sprzęgło łapie za dzown i ten zaczyna sie kręcić razem z kołem.
1. CZY JAK PODNIESIESZ tylne koło to ono sie kręci i dzwon(eczek) też?
2. CZY ROZUMIESZ jak działa mechanizm który usiłujesz naprawić ?