Nie kreci sie dzwonek

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Nie kreci sie dzwonek

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #179256 Odpowiedź

Jakubix500
    Użytkownik

Siema mam skuter marki Longija zondar ostatnio odpalilem daje gazu a on nic nie ma mocy nie chce jechać sprawdzilem pasek jest dobry bo kreci ale ten bolec na ktorym sie trzyma dzwonek nie kreci co trzeba wymienic?

#179257 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

możesz jaśniej?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #179258 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nie może,domyśl się:D

#179260 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

pewnie laik..

#179264 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Laik to na wstępie powinien zrobić film skoro nie umie opisać problemu szło by dużo sprawniej.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #179265 Odpowiedź

Jakubix500
    Użytkownik

Po prostu tak że dzwonek sie trzyma na takim wałku a ten wałek sie nie kreci i skuter nie jedzie co zrobic żeby ten wałek sie krecił?

#179268 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dzwonek? taki?

to sie nie kręci razem z kołem..
    .
    dzwonek czyli dzwon sprzęgła? to coś z tyłu na osi koła?
    tak, nie kręci sie bo ma sie kręcić tylko razem z kołem.
    Za to powinny sie kręcić te dwa talerze ze sprzęgłem pod dzwonem sprzęgła. A dzwon sprzęgła z kołem zacznie sie kręcić jak sprzęgło zacznie łapać.
    Chyba że postawisz go na centralnej nóżce i tyle koło bedzie w górze- wtedy powinno sie dac zakręcić i kołem i dzwonem sprzęgła.

#179270 Odpowiedź

Jakubix500
    Użytkownik

Ale w skuterze daje gazu i sie nie kreci a pasek sie kreci i wszystko

#179272 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jam
    Jam
    Użytkownik

Zobacz czy da sie skuter popchnac. Jesli jes ciezko lub tylne kolo w ogole stoi w miejscu to pewnie zablokowoaly sie hamulce z tylu. Pytanie czy bylo tak wczesniej czy pewnego dnia chciels sie przejechac i skuter nie pojechal czy kupiles juz takiego. Jesli takiego kupiles a kolo nie ejst zablokowane to mozliwe ze ktos zle zlozyl naped wczesniej lub cos sie uszkodzilo np sprezyny albo po prpstu sprzeglo sie uszkodzilo. Ale jesli wszystko stoi a pasek sie kreci to raczej zablokowala sie cala os czyli hamulce.

Teraz juz wiem chlopaki z czym tu walczycie. Trzeba byc wrozbita i mechanikiem w jednym 😉

#179276 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Jakubix500 napisał:

Ale w skuterze daje gazu i sie nie kreci a pasek sie kreci i wszystko

Nosz ku…
    http://www.youtube.com/watch?v=ktFKwJCjsuU#t=89
    pasek śmiga w dzwon nie BO JESZCZE nie zadziałało sprzęgło. Dopiero jak wzrosną obroty sprzęgło łapie za dzown i ten zaczyna sie kręcić razem z kołem.
    1. CZY JAK PODNIESIESZ tylne koło to ono sie kręci i dzwon(eczek) też?
    2. CZY ROZUMIESZ jak działa mechanizm który usiłujesz naprawić ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
Odpowiedz do: Nie kreci sie dzwonek
Informacje o Tobie: