Nie działają światła. Benzer Quebec

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #164742
  Adam Kozakiewicz
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam, posiadam skuter Benzer Quebec 50 2T i niedawno wyprowadziłem go z garażu żeby przygotować go do sezonu. Jak się okazało nie działają żadne światła ( przód, tył, pozycyjne, krótkie, długie). Żarówki na pewno działają ponieważ sprawdzałem podłączając kostki bezpośrednio do akumulatora. Okablowanie przejrzałem, nie ma żadnych przerwań, zgnieceń itp. Elementy takie jak włącznik świateł, przełącznik krótkie/długie też są sprawne. Sprawdziłem całą instalację od świateł aż do wejścia do obudowy silnika ( chyba do prądnicy ale niestety nie wiem bo pierwszy raz grzebie przy skuterze ) i podłączając prąd z akumulatora bezpośrednio do kabla wychodzącego z prądnicy wszystko działa jak należy. Dalej już nie znam się zbytnio i wolę sam nie grzebać. Proszę o jakieś porady co może być przyczyną braku świateł.

  #164754
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 398

  Sprawdź czy prądnica (iskrownik) podaje prąd, jeśli podaję to zobacz jeszcze czy na stacyjce jest prąd i czy wychodzi dalej

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #164763
  Adam Kozakiewicz
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Prąd od stacyjki wychodzi a prądnice zaraz sprawdzę. Ale zanim to zrobie, mam pytanie. Po przekręceniu stacyjki powinny się włączyć światła, ale prądnica jeszcze wtedy nie jest uruchomiona, a więc prąd do świateł idzie jakoś bezpośrednio z akumulatora czy tym samym obwodem co na włączonym silniku, czyli przez prądnicę?

  #164790
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 398

  W większości skuterów nie świecą, jeśli na zgaszonym silniku nie świeciły ci prędzej światła to znaczy że z prądnicy

  #164812
  Adam Kozakiewicz
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Tak to problem z prądnicą, tylko nie mogę się do niej dostać bo śruby za nic nie chcą się odkręcić ;/

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button