Nie działają hamulce w nowym motocyklu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Nie działają hamulce w nowym motocyklu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #640202 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe damlun
    damlun
    Użytkownik

Dzień dobry,
    Kilka dni temu kupiłem nowy motocykl z salonu, przejechałem nim 22km (z salonu do domu) i odstawiłem. Następnego dnia odpaliłem i ku mojemu zdziwieniu motocykl nie hamuje, ani tył ani przód (klamka chodzi leciutko jednym palcem, zaczyna hamować po wciśnięciu jej około 5-6 razy, po czym znów jest bardzo miękka)
    Co to może być? Czym to spowodowane? I czy w przypadku nowego motocykla jest to normalne?

Jest to już motocykl z euro4 (wtrysk, CBS)

#640209 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

To wygląda na zapowietrzony układ. Zdejmij dekielki ze zbiorniczków i sprawdź czy w ogóle masz tam płyn. No i odpowietrzanie będzie raczej wymagane. Hamulec ma być „twardy” za każdym razem – żadnego pompowania bo w razie „godziny 0”, nie będziesz mieć czasu na pompowanie. Tak nie jeździj, bo będziesz mieć dzwon. Szkoda życia.

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #640210 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

do salonu i gwarancja. nic sam nie rób chyba że jesteś 100% pewien swojej wiedzy i umiejetności bo jak sam zaczniesz dłubac to potem beda robic problemy

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #640212 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe damlun
    damlun
    Użytkownik

Dziękuję bardzo 🙂
    Oczywiście nie jeżdżę, stoi dalej w garażu. Dziś będę dzwonił do sklepu.
    Zastanawiałem się ze względu na to, że motocykl jest nowy. Myślałem, że może coś musi się „dotrzeć”.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 2 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe damlun damlun.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 2 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe damlun damlun.
    #640214 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Faktycznie, nie doczytałem że to nówka. Do serwisu marsz.

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #640218 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na 100% zapowietrzone (klasyczne „pompowanie”) , być może nieszczelność. ale tak czy siak jak nie jestes pewien że ogarniesz to odstaw na serwis

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: Nie działają hamulce w nowym motocyklu
Informacje o Tobie: