Nie działa licznik kilometrów Gilera SMT 50

Ostanio naszły mnie chęci by zrobić sobie małą przejażdżkę po powrocie do domu licznik kilometrów pokazywał tą samą wartość co przed wyjechaniem. Co może być sprawcą takiego problemu nie naliczania się kilometrów?

a informacje o prędkości (prędkościomierz) masz na linke czy cyfrowy?
bo jak masz analoga (na linke) i działa ci prędkościomierz a nie działa licznik kilometrów to masz zwalony licznik. jezeli nie działa ci jedno i drugie to uszkodzony jest mechanizm przekazywania prędkości z koła do liczników (ślimak, linka).

To samo jezeli masz cyfrowo przekazywany sygnał o prędkości. Albo uszkodzone same zegary jeżeli nie działa ci tylko licznik przebiegu a prędkośc działa albo uszkodzony czujnik prędkości lub jego kabelki jezeli nie działa ci nic oparte o ineformacje o prędkości

Mam licznik analogowy. Z nim jest taki problem, że od jakiegoś czasu wskazówka jest złamana i poprostu sie caly czas kręci jak jade. To może być przyczyną nie działania licznika przebiegu? Jakiś czas na złamanej wskazówce naliczał.

Oczywiście, że to powód. Skąd drogomierz ma wiedzieć z jaką szybkością naliczać kilometry jak wskazówka nie jest blokowana na maksymalnej prędkości. Uszkodzony jest układ ograniczający wskazówkę (taka sprężynka) Licznik działa tak, że linka napędza koło magnesowe a to wprawia w ruch wskazówkę. Nie ma tam fizycznego połączenia linki ze wskazówką.

lubie takie tematy.
W pierwszym poście człowiek zgłasza “silnik mi nie odpala”. Wiec sie silisz na jakiś opis przyczyn a dopiero potem się dowiadujesz że silnik to może i nie odpala ale sprzęt spalił się razem ze stodołą, instalacja elektryczna spłoneła razem z oponami i manetkami ale “no silnik mi nie odpala”. Tutaj to samo. Należało wspomnieć na samym poczatku że twoje liczniki to złom, ma pourywane wskazówki, zbite szybki i stoi w nich woda albo pływa ryba. Ale gościa martwi że kilometrów mu nie nalicza…
szanuj czas innych człowieku.

Hehehe tak to już jest