Niby wszystko ok a jednak nie odpala

Witam.
Moim problemem w Sym'ie Fancy R jest to, że zrobiłem chyba wszystko żeby sprawdzić czemu nie odpala, no i wszystko wydaje się spoko, jednak w ogóle się nawet nie odezwie. Świeca, iskra ok, gaźnik czysty jak nowy, paliwo dochodzi, wszystkie kable podłączone. Dzisiaj kontrolnie zdjąłem samą głowicę i tak z góry żadnych rys na cylindrze nie widzialem, zresztą zdziwiłbym się jakby był zatarty. Olej dolewalem regularnie. Dodam, że jak już go chowałem to przy kopaniu kopka nie odbijała, ale to pewnie spreżyna. Proszę o jakies przyczyny nie odpalania sie tego skutera poza tym co wymienilem ze zrobilem, bo nie wiem co mu może być ;-;

kompresja zmierzona? głowice założyłeś na starej uszczelce?

tak, bo tam metalowa ona była więc na nią załozylem, a kompresje wlasnie nie wiem jak zmierzyc

kompresje mierzy sie manometrem wkręcanym zamiast świecy - specjalnym do tego celu.
kondomów i uszczelek pod głowice nie używa się drugi raz. Bo potem są problemy.
Nie ma znaczenia że jest metalowa. Są metalowe uszczelki w nielicznych silnikach których producent (uszczelek) dopuszcza (ale nie ZALECA lub REKOMENDUJE) użycie jej ponownie w wyjątkowych okolicznościach - ale to sporadycznie i w zasadzie bez sensu. Uszczelka przy pierwszym użyciu sie odkształca, prasuje. I potem już tak nie pasuje.

w każdym razie przed odkręceniem głowicy było wszystko tak samo :/

paliwo dochodzi?świeca mokra po kopaniu-kręceniu?pompka paliwa sprawna podłączona?membrany czyste,dolegają?

Paliwo dochodzi, membrany wszystko ok, pompka tez. Dzisiaj odkrecilem tłumik to ze 3 razy załapał tyle że gasł, a mi sie juz nie chcialo dzisiaj go kopać tyle, dodam ze cale 2 aku rozladowalem na krecenie z tlumikiem i nic. Bez tlumika od razu lepiej chociaz nie odpalil na dluzej niz kilka sekund wiec mysle ze tlumik zapchany jest, jutro go wyczyszczę

Po odkręceniu tłumika i kopaniu, spaliny normalnie wychodzą z cylindra, 3 razy załapał, ale nie odpalił tak na dłużej. Co to może być :(

Miałem ten model wiesz ile może być powodów że nie pali,podejrzewam że zbyt małe sprężanie wymień profilaktycznie pierścienie bo on łapie lae jest za słaby żeby uzyskać i utrzymać jałowe obroty.