Naxa - szczękowy czy bezczękowy na skuter 50 cm3 ?

Zdecydowałem, że kupie LS2 lub NAXE na podstawie odpowiedzi na forum, pytanie: Czy bezczękowy jest odpowiedni na pięćdziesiątke czy mimo, że skuter jest mały zakupić szczękowy/integralny ???

Ja tam jeżdżę w jecie (otwartym) i jestem zadowolony. Jest on co prawda najmniej bezpieczny z podanych przez Ciebie rodzajów kasów, ale za to bardzo wygodny i praktyczny. W lecie super przewiewny, teraz mi troche doskwiera zimny pęd powietrza. Kupiłem ten model ze względu na to, że zmieścił się w schowku pod kanapą.

Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary. Nawet w tych maxiskuterach. Widziałeś kiedyś kogoś na skuterze w szczękowym? Nawet jeśli kogoś takiego widziałeś to i tak należy do mniejszości :-)

Ja tam jeżdze w szczekowym i widocznosc jest ok i jest mi w nim dobrze ,a i zegary widze.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo - a ono jest większe w kaskach integralnych i szczękowych niż w otwartych.

matol1798 napisał:

Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary. Nawet w tych maxiskuterach. Widziałeś kiedyś kogoś na skuterze w szczękowym? Nawet jeśli kogoś takiego widziałeś to i tak należy do mniejszości :-)

to zmień rozmiar kasku a nie bzdury wypisujesz

do autora:

bezszczękowiec jest teoretycznie wygodniejszy ale nie osłania brody i zimne powietrze owiewa szyję

integral, te z wyższej półki: dobrze wyciszone, głowa jest dość dobrze odizolowana od owiewającego powietrza, dobry na gorsze warunki atmosferyczne. wady wychodzą w upały ale nie jest najgorzej

dual
drogi w zakupie, ciężki ale masz 2kaski w jednym, następny taki kupię

"Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary"
hahaha rozwalił mnie koleżka hahaha

W otwartym kasku na pewno jest wygodniej, bo lżejszy, bo lepsza wentylacja i nawrzucać można komuś - spokojnie usłyszy.
Ale w zderzeniu z rzeczywistością może się okazać, że 'ortodonta wita nas'.
Kup jaki chcesz, ale otwarty odradzam.

Ja chyba nie do końca wiem co znaczy "integralny" ?

Myślałem, że to szczękowy. Czym sie różnią ?

Kask szczękowy - posiada otwieraną szczękę, podnoszoną do góry. Integralny - jak nazwa wskazuje jest cały zabudowany, nie ma ruchomych elementów za wyjątkiem podnoszonej szyby. Otwarty - wiadomo...

Ry8Pomocy napisał:

Ja chyba nie do końca wiem co znaczy "integralny" ?
Myślałem, że to szczękowy. Czym sie różnią ?

Integralny ma osłonę na szczękę na stałe, tzn skorupa jest odlana po całości.
Szczękowy, może mieć albo szczękę przypinaną, albo z tzw przyłbicą podnoszoną do góry (podnosisz osłonę szczęki razem z wizjerem do góry) i masz Jeta. Taki funkcjonalny trochę.

barteklodz napisał:

matol1798 napisał:
Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary. Nawet w tych maxiskuterach. Widziałeś kiedyś kogoś na skuterze w szczękowym? Nawet jeśli kogoś takiego widziałeś to i tak należy do mniejszości :-)

to zmień rozmiar kasku a nie bzdury wypisujesz
do autora:
bezszczękowiec jest teoretycznie wygodniejszy ale nie osłania brody i zimne powietrze owiewa szyję
integral, te z wyższej półki: dobrze wyciszone, głowa jest dość dobrze odizolowana od owiewającego powietrza, dobry na gorsze warunki atmosferyczne. wady wychodzą w upały ale nie jest najgorzej
dual
drogi w zakupie, ciężki ale masz 2kaski w jednym, następny taki kupię

Tak gadał koleś w serwisie.

Zdarzały się wypadki, kiedy kierowca jednośladu miał prawie wyrwaną szczękę jadąc w otwartym kasku.

Muszą mieć jakiś atest. Na pewno coś chronią :-)

Nigdy juz nie wezme na glowe kasku bezszczekowego, 3 lata temu gdy jechalem pod słońce w pewnym momecie bylem pod takim kontem, ze nic nie widzialem najechalem na dosc duzy kamien i przez ten gowniany kask musialem miec szytą szczeke i do teraz mam blizne, wgl nie ogarniam jak takie kaski mogą byc sprzedawane..

Polecam kaski integralne. Na skuterze się dosyć wygodnie w nich jeździ. Ciepło w zimę/jesień/wiosnę, zaś w lato można podnieść szybkę do góry i mamy przewiew.

Sam myślę nad kaskiem a la crossowym z googlami, tylko nie wiem jak tam jest z parowaniem. Gdy miałem kask bezszczękowy, to szybka parowała niemiłosiernie, głównie jak temperatury spadły. Z szybką nic nie widziałem, a bez szybki jeszcze gorzej.

Statystycznie w obrębie głowy motocyklisty najczęściej cierpi okolica twarzy i szczęki dolnej!!! Szczyt głowy najrzadziej. Namawiam na szczękowy lub integralny. otwarty odradzam

Sam jeżdżę w szczęce ale fakt 90% jak nie 95 Osób jakie widuje na skuterach jeździ albo w orzeszkach albo w otwartych kilka razy widziałem kask budowlany ale to chyba dla jaj ktoś jeździ.Widać przekonanie ludzi że mniejszy motorek mniejsza gleba mniej boli i nie warto zakładać "profesjonalnego " kasku na "skuterko - zabawkę"Te 5 % to chyba ci użytkownicy którzy nabili już sobie guza i mieli mało przyjemną wizytę na sztukowaniu zębów:) wnioski wyciągam ze swoich obserwacji i doświadczenia być może mylne.

sebek napisał:

Sam myślę nad kaskiem a la crossowym z googlami, tylko nie wiem jak tam jest z parowaniem.

gogle też parują ale trzeba się nieźle zmęczyć, do spokojnej jazdy się nie nadaje, kości policzkowe bardzo się wychładzają, no i problem z goglami

roomcajz napisał:

Statystycznie w obrębie głowy motocyklisty najczęściej cierpi okolica twarzy i szczęki dolnej!!! Szczyt głowy najrzadziej. Namawiam na szczękowy lub integralny. otwarty odradzam

Pokaż źródło tej statystyki, bo moim zdaniem to kompletna bzdura. Najbezpieczniejsze są integralne to jest jasne, szczękowe są lepsze niż jety to też wiadomo.

Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że norma bezpieczeństwa obowiązująca w UE czyli ECE 22 – 05 jest bardzo łatwa do spełnienia i hełmu z takim taką normą nie brać jako 100% gwarant bezpieczeństwa. Zdecydowanie surowsze są standardy Snell i SHARP.

Tutaj możesz sobie sprawdzić kaski, które Cię zainteresują.
http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=All&sharp-model=&sharp-type=All&sharp-rating=1&discontinued=1

Poza tym kask musi być dobrze dopasowany, więc nie kupuj przypadkowych kasków bez przymiarki przez internet.

Sprawdź sobie też to:
http://www.jakkupowac.pl/artykul/474/jak-kupowac-kask-motocyklowy.html/strona2