Naxa – szczękowy czy bezczękowy na skuter 50 cm3 ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Naxa – szczękowy czy bezczękowy na skuter 50 cm3 ?

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 18 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Ry8Pomocy
    Ry8Pomocy
    Użytkownik

Zdecydowałem, że kupie LS2 lub NAXE na podstawie odpowiedzi na forum, pytanie: Czy bezczękowy jest odpowiedni na pięćdziesiątke czy mimo, że skuter jest mały zakupić szczękowy/integralny ???

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja tam jeżdżę w jecie (otwartym) i jestem zadowolony. Jest on co prawda najmniej bezpieczny z podanych przez Ciebie rodzajów kasów, ale za to bardzo wygodny i praktyczny. W lecie super przewiewny, teraz mi troche doskwiera zimny pęd powietrza. Kupiłem ten model ze względu na to, że zmieścił się w schowku pod kanapą.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary. Nawet w tych maxiskuterach. Widziałeś kiedyś kogoś na skuterze w szczękowym? Nawet jeśli kogoś takiego widziałeś to i tak należy do mniejszości 🙂

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe jajo422
    jajo422
    Użytkownik

Ja tam jeżdze w szczekowym i widocznosc jest ok i jest mi w nim dobrze ,a i zegary widze.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – a ono jest większe w kaskach integralnych i szczękowych niż w otwartych.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

matol1798 napisał:

Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary. Nawet w tych maxiskuterach. Widziałeś kiedyś kogoś na skuterze w szczękowym? Nawet jeśli kogoś takiego widziałeś to i tak należy do mniejszości 🙂

to zmień rozmiar kasku a nie bzdury wypisujesz

do autora:

bezszczękowiec jest teoretycznie wygodniejszy ale nie osłania brody i zimne powietrze owiewa szyję

integral, te z wyższej półki: dobrze wyciszone, głowa jest dość dobrze odizolowana od owiewającego powietrza, dobry na gorsze warunki atmosferyczne. wady wychodzą w upały ale nie jest najgorzej

dual
    drogi w zakupie, ciężki ale masz 2kaski w jednym, następny taki kupię

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe wodka85
    wodka85
    Użytkownik

„Na skuterze jeździ się w bezszczękowym gdyż szczęka zasłania zegary”
    hahaha rozwalił mnie koleżka hahaha

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

W otwartym kasku na pewno jest wygodniej, bo lżejszy, bo lepsza wentylacja i nawrzucać można komuś – spokojnie usłyszy.
    Ale w zderzeniu z rzeczywistością może się okazać, że ‚ortodonta wita nas’.
    Kup jaki chcesz, ale otwarty odradzam.

Zdjęcie profilowe Ry8Pomocy
    Ry8Pomocy
    Użytkownik

Ja chyba nie do końca wiem co znaczy „integralny” ?

Myślałem, że to szczękowy. Czym sie różnią ?

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Kask szczękowy – posiada otwieraną szczękę, podnoszoną do góry. Integralny – jak nazwa wskazuje jest cały zabudowany, nie ma ruchomych elementów za wyjątkiem podnoszonej szyby. Otwarty – wiadomo…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie