! Forum Serwis naprawa koła

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe west west 8 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe west
    west
    Użytkownik

Czy ktoś wie czy można samodzielnie zdjąć oponę z aluminiowej felgi 10 cali?

Zdjęcie profilowe SkuterowyManiakF16
    SkuterowyManiakF16
    Użytkownik

Można ale trzeba ostrożnie i tą łyżką taką, ale polecam ci jechać do wulkanizatora lepiej.

Toros F16 – 3781 km

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Podjedź lepiej do wulkanizatora a Ci za groszowe sprawy zdejmie oponę z felgi bez narażenia jej na ewentualne uszkodzenia przez samodzielne zdejmowanie. Niestety bez sprzętu jaki wulkanizatorzy mają do dyspozycji ciężko ściągnąć taką oponę bez jej uszkodzenia.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe statorable
    statorable
    Użytkownik

A co sądzicie o zapasowym kole w „sprayu”? Koszt może nie zachęca, ale na trasie może uratować sytuację.

UWAGA! JESTEM NIE NORMALNY! Używam kierunkowskazów i zatrzymuję się na STOPie i zielonej strzałce.
    Zdjęcie profilowe arekde
    arekde
    Użytkownik

Mam podobne rozwiązanie, tylko że nie w sprayu ale w postaci sznurka nasiąkniętego klejem. Nazywa się to Heavy Duty Tire Repair Kit. Musiałem to kupić po tym jak 3 razy w ciągu tygodnia opona wracała z naprawy po klejeniu (serwis opon) i za każdym razem powolutku uciekało powietrze w miejscu łaty. A teraz mam spokój od pół roku, więc się sprawdziło wyśmienicie. Oczywiście na dziury po śrubie 10mm nie pomoże, ale na takie po śrubie 2mm jest idealne. No i po sklejeniu trzeba dopompować powietrze. A po sprayu nie trzeba pompować, ale jak dojedziesz do domu to trzeba zdjąć oponę z felgi, dokładnie wyczyścić po tej piance (niektóre ciężko się czyszczą) i dopiero wtedy można łatać.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe west
    west
    Użytkownik

Mam już przerobiony temat. Namęczyłem się w domu, znalazłem dziurę przykleiłem łatkę a powietrze jak uciekało tak ucieka. Odkręciłem koło pojechałem do wulkanizatora a on bez zdejmowania opony zakleił dziurę i kazał sobie 10 złotych. Zobaczymy jak długo wytrzyma. Powiedział mi że do chińskiej opony to łatka nie złapie, a jakbym miał dziurę w bocznej części opony to nie da się naprawić wcale.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie