Napięcie na kablu od masy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Napięcie na kablu od masy

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jacek jacek 11 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Mikołaj
    Mikołaj
    Użytkownik

Co może być przyczyną pojawienia się napięcia na kablu masowym który wychodzi z silnika powodując przegrzewanie się tego kabla do stryszczenia otuliny włącznie. Motocykl dzień wcześniej stał na deszczu około 2h i do domu wróciłem nim normalnie. Rano chcąc go odpalic, po przekręceniu kluczyka, wspomniany zielony kabelek rozgrzał się do czerwoności.

Mikołaj
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie wiem co to jest „stryszczenie” wiec cieżko powiedzieć co doprowadza do takiego stanu.
    ale na ogoł kable grzeją się do czerwoności jak jest zwarcie i się nie ma bezpiecznika sprawnego

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Mikołaj
    Użytkownik

http://zapisz.net/view.php?filename=468_img_2661.jpg tutaj link do zdjęcia. (ten w szarej izolacji to własnie ten zielony kabelek). Chodziło o stopienie otuliny.

Mikołaj
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

niewątpliwie zwarcie. ale dziwne że nie poleciał bezpiecznik. Jeżeli masz normalny bezpiecznik a nie jakąś wydumkę naprawianą drutem to jest taka opcja że zwarcie masz w samym statorze lub masz walniety regulator napięcia

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Mikołaj
    Użytkownik

Regulator napięcia mam zapasowy i wymieniłem i nadal to samo, myślę że to jednak zwarcie w statorze.

Mikołaj

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Mikołaj
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe jacek
    jacek
    Użytkownik

Ja mam to samo,stator wymieniłm cewkę,moduł i jak iskry nie było tak niema.Iskrzy mi na przewodzie od masy.

DJ
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie