Najlepsza stacja i najlepsze paliwo dla naszych skuterków

Witam.

Dyskutujemy na temat stacji ich jakości pod względem najlepszej i jakie tankujecie czy drożdze np. v - power czy eurosuper jakieś zwykłe.

Moim zdaniem jest to Shell V-Power ( skuterek ma więcej mocy oczywiście 95 ). Cena to ok. 5.09 za litr, ale pewien nie jestem. :D Rok temu jak robili testy to najwiecej ,,paliwa w paliwie" miało BP.

Jakie są wasze opinie i sugestie?

Pozdrawiam.

95 jest wszędzie taka sama, bo paliwo pochodzi od Orlenu. 98 to wolna amerykanka, każda firma daje dodatki jakie chce. A poza tym chrzczą paliwo jak chcą ;). IMO najlepiej tankować na dużych stacjach, Orlen, BP... Kiedyś zatankowałem skuter na 1-2-3 i nie chciał jechać ;/.

Nie wszedzie 95 jest taka sama bo na Statoil to porazka. Najlepsze paliwo to BP i Orlen bez dwoch zdan.

MichalWujak napisał:

95 jest wszędzie taka sama, bo paliwo pochodzi od Orlenu. 98 to wolna amerykanka, każda firma daje dodatki jakie chce. A poza tym chrzczą paliwo jak chcą ;). IMO najlepiej tankować na dużych stacjach, Orlen, BP... Kiedyś zatankowałem skuter na 1-2-3 i nie chciał jechać ;/.

Zgadzam się, że orlen jest głównym producentem. Lecz nie roznosi v-power. ;)

Ostatnio skuterka tankowałem i nie mogłem go odpalić z 8 razy go chehłałem , aż wkońcu odpalił. Co wy o tym myślicie? :)

Może najlepiej jest sprawdzić jakość paliwa domową metodą tzn. ilość słoików odpowiadająca ilości tankowanych stacji paliw, odstawić na dobę i przekonać się gdzie jest największa ,,galaretka".

Albo po ilości przejechnych km na pełnym baku na każdej z stacji. Co wy o tym myślicie?

Dlaczego sugerujesz, że statoil to porażka? Markowa stacja, pozatym na każdej prawie z stacji masz jakiś ,,dodatkowy dodatek" do twojego super paliwka.

Może posiadacze skuterków nie doceniają np. Lukoila , Nestee , Lotos? Chodź Lotosa ja mam w Łodzi bardzo mało. Też przy ul. piłsudskiego Lukoil ma marną opinię.

Chyba również muszę się zgodzić, że BP i Orlen to dwie równorzędne stacje, może tak samo jak np. Shell, bo wlejcie sobie drogie paliwko np. z Nestee , a porównajcie z v -power z shella.

Bo na Statoil juz nie jedna osoba narzekala,jak raz zatankowalem to kiepsko jezdzil. V-Power tez nie nadaje sie do skuterow 2T.

Dołączam się do rozmowy na temat paliwa.
Moją przygodę rozpoczynałem na stacji Neste, następnie zaciekawiony fajnymi gadżetami na Shellu dopadłem do v-power 95.
I tak było przez 1rok, pewnego ranka gdy miałem już pracę na lini horyzontu miałem wybór BP lub niepewność powrotu do domku.
Mojego Shella miałem za 4 km więc było 50/50 że dojadę.
No i popełniłem błąd i zatankowałem 95 euro i nie mogłem odpalić przez
15 min jak nie lepiej.
Już byłem skłonny pchać maszynę do pracy niecałe 800m lecz ostatni kop
i pur pur puf odpalił.
Targało nim jak ciągnikiem na flakach.
I tak jak kangur dojechałem do pracy.
Pomyślałem może postoi przez 8 godzin to się namyśli.
O zgrozo po 22 nie mogłem odpalić a ponieważ nalałem sobie tylko 2 litry więc miałem zapasu ponad 4 litry i tak do pierdziałem się do Shella dolałem 100 oktan v-power i miąchałem maszynką jak szaleniec. Odpalił podobnie jak poprzednio tzn noga już mi odpadała.
Ruszyłem w trasę a miałem jeszcze 7 km do domu.
Po przejechaniu 2 km z rury jak nie p..... i to prawie 12 w nocy,
i na nowo silniczek odzyskał swój dźwięk i już leciałem do domku bez przygód.
Niedawno bo 3 miesiące temu zatankowałem v-power i nie ruszyłem
przez prawie godzinę się męczyłem i podobnie w stylu BP dotarłem do garażu.
Tam spuściłem co się tylko dało wyssać i tato zalał mi swoim paliwem Orlen Verwa 98 i silnik ożył.
Od 3 miesięcy leje tylko Orlen 98 Verwa.
Polecam.Silnik na oko i ucho pracuje lepiej.
Nawet przy upałach jest do zniesienia, chłodzenie daje radę.
Pozdrawiam.

Ja leję na JET, teraz to się chyba nazywa Lukoil. Nie narzekam.

Ja leję na stacji "Bliska",bo...mam do niej blisko :lol: Mieszkam zaraz za miastem i przy wjeździe na most przez wisłę jest właśnie ta stacja więc tam zawsze leję.A jak trzeba to 2 minuty i jestem na stacji z kanistrem do kosiarki lub kosy spalinowej.Wszystko ładnie pracuje bez żadnych problemów.No i bliska jest odnogą orlena jak by ktoś nie wiedział.Ale zdarza się,że jak jestem w mieście to wlewam też na shellu,a różnicy żadnej nie widzę w paliwie.Jeśli chodzi o ilość oktan,to nie robię eksperymentów.W starym skuterku 2T pokusiłem się na wlanie 98 i krótko mówiąc silnik był zamulony.Po wlaniu 95 odzyskał pełną sprawność :-) Wystarczy poczytać w internecie jakie są różnice między 95 a 98 :wink:

http://autokult.pl/2011/05/28/liczba-oktanowa-paliwa-co-wlasciwie-okresla

i drugi art. http://autokult.pl/2011/06/02/liczba-oktanowa-a-moc-silnika

statoil faktycznie ma jakieś dziwne to paliwo, silnik po nim mułowaty był. Najlepsze są Orlen, Shell i LukOil. No i oczywiście BP, które jest najdroższe...

Według mnie najlepsze paliwo jest na Lukoil. Do tego jeszcze w weekendy jest tańsze zdecydowanie. A jak bywam w Krakowie to zawsze zabieram kanister 10 litrów i tankuję na stacji Express Petrol. Mają paliwo ze Słowacji a zwie się Slovnaft Drive. Jest lepsze niż V-Power a kosztuje tyle co zwykłe paliwo czyli ok 5.10zł. Skuter ma naprawdę kopa a już nie wspominając o samochodzie. Pod wzniesienia na 5 biegu trzeba było zawsze redukować a jak zaleje Drive to nie trzeba i jest duży zapas mocy.

Ludzie boją się tam tankować bo jest tylko jedna taka w Krakowie i jeszcze w Olkuszu. Naprawdę jest to najlepsze paliwo w Polsce jakie tankowałem i dalej tankuję.

Zapomniałem dodać że jak pierwszy raz tam zatankujecie to dostajecie kartę rabatową (trzeba poprosić) i od tego czasu macie upust na każdym litrze 5gr. A nie tak jak Shell gdzie przy jakiś zakupach za 20 zł masz dopiero upust.

W ogóle to dzisiaj tankowałem na Shell i jak zwykle koło mnie koleś dał się wrobić i cieć który tam nalewa benzynę zamiast nalać zwykłą 95 to nalał kościowi V-Power za 5.49!!!! Koleś płacił kartą więc się nie zorientował ale ja mu powiedziałem no i się zaczęło.... Skończyło się na tym że dalem mu numer do IH (inspekcja handlowa) i sobie pojechałem. Już jedną stację Shell z moim skromnym udziałem zamknięto na 5 dni. Bo zrobiło mi się żal emeryta któremu do zaropiałego Punto cieć nalał V-Power Racing po 5.99 to sam zadzwoniłem do IH i po kilku godzinach jak wracałem z roboty była zamknięta!!! TĘPIĆ OSZUSTÓW i NACIĄGACZY

Albo po prostu nie korzystać z usług panów nalewających paliwo. Cionek1 dobrze zrobiłeś. :wink:

No ba, trzeba tępić złodziei!!

Żeby było śmieszniej nie tylko w Katowicach na Kościuszki na Shellu leją ludziom, którym się nie chce potrzymać pistoletu albo są niedoedukowani droższą benzynę. Taką praktykę widziałem też w Gdańsku i Krakowie. Ale tam myślałem że to po prostu gość się pomylił. A tu jednak nie, bo się okazuje że na prawie każdym shellu są takie praktyki a ludzie to olewają. Od dzisiaj jak to się mówi.... "Mam Wyje...ne" na kolejnego Shella w okolicy. Jak nie wogole na Shella!!

I tu przypomina mi się scena z filmu "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Stanisława Barei. Tam gość miał wszystkie poobrażane sklepy w okolicy!

Do samochodów, szczególnie z silnikiem diesla "common rail", najlepsze paliwo jest na Statoil. Do skutera na każdej uczciwej stacji.

Nie wiem jak tam u was,ale mnie tylko raz na stacji obsłużono.Na BP oddalonym od mojego domu 20 km są właśnie panowie którzy obsługują.A tak to wszędzie samo-obsługa i to jest najlepsze,bo leję co chcę i ile chcę :D

Cionek1 napisał:
W ogóle to dzisiaj tankowałem na Shell i jak zwykle koło mnie koleś dał się wrobić i cieć który tam nalewa benzynę zamiast nalać zwykłą 95 to nalał kościowi V-Power za 5.49!!!! Koleś płacił kartą więc się nie zorientował ale ja mu powiedziałem no i się zaczęło.... Skończyło się na tym że dalem mu numer do IH (inspekcja handlowa) i sobie pojechałem. Już jedną stację Shell z moim skromnym udziałem zamknięto na 5 dni. Bo zrobiło mi się żal emeryta któremu do zaropiałego Punto cieć nalał V-Power Racing po 5.99 to sam zadzwoniłem do IH i po kilku godzinach jak wracałem z roboty była zamknięta!!! TĘPIĆ OSZUSTÓW i NACIĄGACZY

To qu*****ski proceder co oni wyprawiają. Mało im jeszcze!!! Ja nie miałem problemów jeszcze z paliwem. Mój tata nie mógł rozwinąć Toyotą Yaris więcej jak 100 km/h po zatankowaniu w Orlenie w Kałuszynie. Ja tankuje na dużych stacjach Orlenu, a żona w Auchan w Piasecznie. Cionek napisz jaki to numer do tej inspekcji handlowej.

Na temat tej stacji i praktyk tam panujących - szczególnie na obrzeżach miast można by pisać całymi dniami (mój kuzyn pracował i opowiadał co się tam wyprawia), ale ja już sobie daruję, wystarczą posty wcześniejsze. Myślałem, że to sprawa lokalna...

Gdybyście wiedzieli, co się wyprawia w zakładach mięsnych, to zostalibyście jaroszami.. a benzyna, to tylko benzyna, skuter wszystko spali, syfy i tak wyłapie filtr ;)

V-Powwery nie są do naszych silników. Te paliwa zawierają związki tlenu (głównie estry), które podnoszą liczbę oktanową nie zmniejszając kaloryczności. Te super - paliwka wypłukują nagary rozszczelniając silnik. Ja też je lałem i teraz muszę śmigać na mineralnym oleju, bo załatwiłem silnik. No ale oczywiście przy sprzedaży paliwa nikt o tym nie mówi, bo po co? Jak lać utlenione paliwo to tylko od nowości i co czwarte tankowanie. Co za dużo dobrego to niedobrze...

A statoil jest drogi i paliwa z niego szybko się kończą. Zwłaszcza w Wawie na rogu Powstańców śląskich i Wrocławskiej - tam nie tankujcie nigdy.