Nagły spadek mocy-pilne!

Witam, to znowu ja. Dzisiaj rano byłem odebrać skuter z serwisu po regulacji zaworów. Skuter odpalał normalnie ale poczułem duży spadek mocy-v-max wynosiła normalnie 55 km/h a teraz ledwo 30km/h. Podam 1 przykład, dzisiaj chciałem podjechać pod niedużą górkę i musiałem trzymać gaz prawie na full, a jak kiedyś chodził dobrze to mogłem trzymać manetkę na 25%. Gaźnik czyściłem tydzień temu a wyregulowałem go dzisiaj ale nadal jest słaby choć na nóżce centralnej ma wysokie obroty. Aha-gdy dziś odkręciłem siedzenie znalazłem pod nim sprężynkę-chyba zostawili ją tam panowie z serwisu.Co mogę z tym zrobić aby skuter chodził jak dawniej. Jest to bardzo pilne, ponieważ pojutrze jadę do mojego wujka 80 km w jedną stronę.

Zrób zdjęcie sprężynki, zobaczymy.
Nie wiadomo co zrobili wiec spadek mógł wyniknąć praktycznie ze wszystkiego - źle wyregulowanego gaźnika, źle ustawionych zaworów, uszkodzonego napędu.

Za duży luz na zaworze wydechowym, takie są objawy, chyba że coś innego,

Dzięki. Wieczorem postaram się wstawić zdjęcie.

wojciu1997 napisał:

Witam, to znowu ja. Dzisiaj rano byłem odebrać skuter z serwisu po regulacji zaworów. Skuter odpalał normalnie ale poczułem duży spadek mocy-v-max wynosiła normalnie 55 km/h a teraz ledwo 30km/h. Podam 1 przykład, dzisiaj chciałem podjechać pod niedużą górkę i musiałem trzymać gaz prawie na full, a jak kiedyś chodził dobrze to mogłem trzymać manetkę na 25%. Gaźnik czyściłem tydzień temu a wyregulowałem go dzisiaj ale nadal jest słaby choć na nóżce centralnej ma wysokie obroty. Aha-gdy dziś odkręciłem siedzenie znalazłem pod nim sprężynkę-chyba zostawili ją tam panowie z serwisu.Co mogę z tym zrobić aby skuter chodził jak dawniej. Jest to bardzo pilne, ponieważ pojutrze jadę do mojego wujka 80 km w jedną stronę.

Jedź z tym skuterem do warsztatu gdzie robili przegląd i powiedz co i jak, przy okazji niech zamontują sprężynkę na swoje miejsce.

Byłem w serwisie i powiedziano mi że to ich sprężynka, która gdzieś im się zapodziała i że spadek mocy po kilku km ustąpi.poza tym ten serwis jest za przeproszeniem do dupy.dzisiaj jadę do sklepu, a w połowie drogi pękła i odpadła mi rurka wlotowa od filtra powietrza. Gdy ją znalazłem spostrzegłem, że była ona klejona. Zapewne, gdy regulowali mi zawory musieli ją urwać i przykleić. Ale to nie wszystko. Gdy odkręciłem siedzenie zobaczyłem, że plastiki nie są dobrze przykręcone, a przy niektórych wcale nie ma śrubek i jeden plastik jest w rogu lekko nadłamany. Przy okazji wyczyściłem filtr powietrza i dokleiłem do niego tą rurkę. dzisiaj jeszcze spróbuję raz a dobrze wyregulować gaźnik, a jutro z rana opieprzę ten serwis. Jeszcze jedno pytanie-czy regulacja zaworów jest trudna?

Zgłaszaj reklamacje, pokaż im tą rurkę że złamali. Regulacja zaworów nie jest trudna. Czasem tylko ciężko się do tych zaworów dobrać- chodzi o dostęp.
może specjaliści ustawili Ci luzy jak w samochodzie?!

Uciekaj z tego serwisu dopóki masz czym, sam byś lepiej to zrobił tylko potrzeba troszkę wiedzy, kup sobie książke o serwisiwaniu skuterów

Takim dziadom i oszustom trzeba normalnie wpierdolić, skopać dupy, połamać graby i spalić bude, żeby więcej nikogo nie oszukali i nie zepsuli sprzętu! :/

Tak to jest z tymi serwisami...najlepiej wszystko robić samemu tym bardziej przy tak słabo skomplikowanym pojeździe jakim jest skuter.Na dalszy serwis się nie fatyguj tylko poproś kogoś dorosłego by pomógł ci przy mechanice skutera jak sam nie potrafisz.Po pierwsze będzie za darmo,a po drugie nie zniszczą sprzętu.

Ale to nawet nie ma różnicy czy serwis motocyklowy czy samochodowy.Zawsze znajdą się jacyś ludzie tylko na pozór przypominających "fachowców".Jako przykład podam nasz przypadek z samochodem.Ojciec ma Volvo XC90 z automatyczną skrzynią biegów.No i przez jakiś czas biegi już źle wskakiwały a to wszystko przez elektronikę jaką naszpikowane są dzisiejsze samochody.Co jakiś czas wyskakują błędy na komputerze co utrudnia tylko życie.Auto zostało oddane pod warszawę do renowacji skrzyni.Po odebraniu wszystko wydawało się ok.Ale jak ojciec przyjechał do domu zauważył,że bagnet jest złamany i kolesie go nieudolnie skleili.Po za tym samochód ciężko odpalał od tamtego czasu.Poszedł teraz to autoryzowanego serwisu,bo muszą pod komputer podłączyć by zobaczyć co jest grane...

Sorry za malutki offtopic ;)

A czy mogło to wyniknąć z jakości paliwa? Mianowicie normalnie jeździłem od nowości na paliwie ze stacji Bliska, bo mam do niej blisko, ale kilka dni temu byłem zmuszony nalać paliwa z Lotosu i właśnie ten spadek mocy nastąpił po tym zatankowaniu. Od tego czasu skuter też bardzo dużo spala. jeszcze jedno pytanie-w instrukcji pisze żeby dolewać paliwa gdy wskazówka zejdzie poniżej 25%. Czy muszę się do tego stosować i czy nic się niestanie jeżeli będę jeździć z bakiem o poj. mniejszej niż 25%?

Jeszcze jedno. W necie jest dużo poradników jak dobrze wyregulować gaźnik. Jaki poradnik jest najlepszy i do jakiego się stosowaliście?

Zalej Vervę, V-Power, Ulitimate i powinno Ci coś się poprawić a jak się nie polepszy to wyczyść gaźnik! Ja teraz tankuje na LUKOILu i skuter bardzo ładnie chodzi! Raz nalałem trochę 98 i nawet jakby równiej chodzi!

Co do tankowania to możesz mieć nawet i 5% paliwa ale ważne jest żebyś wszystkiego nie wyjeździł bo potem trzeba kręcić rozrusznikiem długi czas!

Cionek1 napisał:

Co do tankowania to możesz mieć nawet i 5% paliwa ale ważne jest żebyś wszystkiego nie wyjeździł bo potem trzeba kręcić rozrusznikiem długi czas!

A nie lepiej użyć "kopnika" i nie męczyć akumulatora ?

Tak nie w temacie. Wiecie może jak usunąć klej "kropelka" z szybki osłaniającej prędkościomierz, ponieważ przez przypadek trochę mi się rozlało i zaschło.

wojciu1997 napisał:

Tak nie w temacie. Wiecie może jak usunąć klej "kropelka" z szybki osłaniającej prędkościomierz, ponieważ przez przypadek trochę mi się rozlało i zaschło.

Ho ho ! ! Mission Inposible normalnie :P To jest cyjanoakryl, może być problem, rozpuszczalnikami możesz próbować... Albo mechanicznie.

Będę próbował. Nie jest to jakaś duża plama. Lekko przysłania tylko 40 i 50 na liczniku. Jest to jakby taki pasek u góry szybki.

Madi, jak ty myślisz co mogło spowodować spadek mocy?

może faktycznie to wina paliwa, choć Lotos ma całkiem dobre... Wlej jakieś paliwo utleniane np. Vervę lub V-power i zobacz czy się coś polepszy, później jeździj już normalnie na 95 lub 98.

Dzisiaj byłem w serwisie i powiedzieli że te skutery są takie słabe. ja mu na to, że przed regulacją zaworów jeździł dużo szybciej i był mocniejszy. Sprzedawca powiedział że zawory wyregulowali dobrze i żebym podstawił im skuter w poniedziałek. Jednak ja myślę, że w serwisie ustawili za duży luz na wydechowym.