Nadmierne grzanie wydechu – Agility 50 2T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Nadmierne grzanie wydechu – Agility 50 2T

Ten temat zawiera 46 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe shnosnas shnosnas 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 47 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe shnosnas
    shnosnas
    Użytkownik

Mam przejechane 650 km. Skuter ze wszystkimi blokadami, docierany normalnie. Dzisiaj pojechałem do klienta około 9 km. Postawiłem sprzęt na godzinę i pojechałem w kolejne miejsce 10 km. Jak dojechałem do celu to poczułem smród spalenizny z wydechu – po wyłączeniu silnika przez kilka minut z rury unosił się biały śmierdzący dym spalonego nagaru i resztek paliwa. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo, a nie działo się dlatego, że tłumik nigdy się tak nie zagrzał, jak to teraz miało miejsce. Nawet osłona parzyła. Do tej pory tłumik bywał gorący, ale nie do takiego stopnia. Stało się to nagle po normalnej jeździe z prędkością 40-45 km/h przy zmiennych obrotach (jak to przy docieraniu). Czytałem tutaj, że może być problem ze zbyt ubogą mieszanką, albo wydech się „przytkał” i nadaje się do czyszczenia.
    Zanim pojadę do serwisu się z tym babrać, to chciałem zasięgnąć waszych opinii.
    Ten problem wystąpił dosłownie po jednej trasie 10km/h – wcześniej tłumik bywał gorący, ale nie aż tak.

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Odkręć go może i zajrzyj, czy nagar nie zebrał się w kolanku. Albo chociaż czymś przedmuchaj.
    A jaki kolor ma świeca?

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    shnosnas
    Użytkownik

Nie wiem, jaki ma świeca, bo nie zaglądałem nawet do gaźnika. A jaki może mieć w takim przypadku? Czarny?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na 99% regulacja mieszanki. Nie wiem czy jest za dużo powietrza i temperatura spalania jest za wysoka czy też jest tak zalany (przywieszone ssanie…itd) że waha zalega w wydechu lub się w nim pali

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    shnosnas
    Użytkownik

OK. Jutro go rozkręcę, wyjmę świecę i zobaczymy jaki kolor. Jeżeli będzie nieciekawy, to mogę coś sam regulować przy gaźniku, czy do serwisu? (jestem zielony w temacie mechaniki skuterów)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak masz blisko i gwarancje to do serwisu. Jak ci się nie chce to kręć śrubeczką od składu mieszanki.

shnosnas
    Użytkownik

Trochę to dziwne, że skład mieszanki rozregulował się od tak nagle. Nie powinno to być zjawisko postępujące stopniowo?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może postępowało stopniowo tylko osiągnęło taki próg że efekty stały się widoczne.
    jest jeszcze opcja ukruszenia sie kawałka gara wewnątrz przy oknach ale to musiał by być wybitny pech.

Zdjęcie profilowe skuterek123
    skuterek123
    Użytkownik

Myślę, że masz to co u mnie. W nowej vitalitce przy 1000km zaczął pluć olejem, być może też sie grzał, nie sprawdzałem xD. Okazało się, że dozownik był ustawiony na docieranie. W serwisie mi wszystko ustawili i git 😀

shnosnas
    Użytkownik

https://dl.dropboxusercontent.com/u/86873522/2014-04-14%2015.11.47.jpg

OK. Która śrubka jest od czego? Będę wdzięczny za info i propozycje, jak to regulować. Poradników jest tysiąc i każdy się trochę różni.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 47 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie