Na początek używany Kigway Guliver czy nowy Router Bassa ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Na początek używany Kigway Guliver czy nowy Router Bassa ?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pawcio20 pawcio20 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe akwed
    akwed
    Użytkownik

Witam mam dylemat ponieważ dopiero zaczne moją przygode z jednośladem dlatego chciałem się spytać (doświadczonych) jaki najlepiej skuter wybrać pomiedzy tymi dwoma musze wybrać jeden bardzo prosze o pomoc z góry dziękuje.

Wzrost : 186cm

Waga : 83kg

link do Gulivera: http://allegro.pl/skuter-kingway-guliver-2-kaski-i3178023610.html

Pozdrawiam 😉

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

5-letni chińczyk za 1500 zł, no nieźle ktoś sobie wycenił ;).
    Na Twoim miejscu miałby niezłą zagwozdkę, bo z jednej strony chińska nówka vs używka, a z drugiej używka ma jedną tarczę, większe koła, będzie wygodniejszy. Jakby gość puścił za ok. 1000 zł to bym na Twoim miejscu wziął tego Kingwaya.

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe akwed
    akwed
    Użytkownik

Z tego co widze to 3 lata ma skuter bo rok produkcji 2008 data rejestracji 2010 a przebieg chyba nie najgorszy tylko 1200 . Własnie chodzi mi o to bo zapewne guliver większy od bassy i troche śmiesznie by to wyglądało 😉

Zdjęcie profilowe akwed
    akwed
    Użytkownik

akwed napisał:

Z tego co widze to 3 lata ma skuter bo rok produkcji 2008 data rejestracji 2010 a przebieg chyba nie najgorszy tylko 1200 . Własnie chodzi mi o to bo zapewne guliver większy od bassy i troche śmiesznie by to wyglądało 😉

Oczywiście możecie mi doradzić jaki skuter będzie odpowiedni dla mnie do 1600zł 😉

Zdjęcie profilowe resiak70
    resiak70
    Użytkownik

Bierz Kingwaya. Jest większy a przebieg 1200 to nic. Ja w Jeden sezon robie około 2500 KM. Jak masz 180cm to będziesz na bassie wyglądam dosyć idiotycznie i uderzał kolanami o kierownice.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Utrata wartości następuje bez względu na to czy stał czy jeździł. Oczywiście jakby te 5 lat jeździł to by zużycie było większe, ale nie w tym rzecz. Przebieg jest tak łatwo oszukać, że głowa mała, więc samą tą informacją się nie podniecaj.

Jak masz blisko to się przejedź i zobacz jak się na żywo prezentuje. Dokładnie go sprawdź od papierów począwszy. Zapytaj się kto jeździł tym skuterem (oddaje z dwoma kaskami), obejrzyj opony, powinny być prawie jak nówki, sprawdź jak odpala, jeździ i hamuje. Najlepiej to pojedź z kimś kto się zna ;).

Jeśli jest tak jak opisuje to właściciel, to za 1200-1300 zł na upartego można zapłacić.

Co do innych to porównuj wielkość skuterów, ten Guliwer to minimum jakie powinno Cię interesować. Tak, żeby nie haczyć kolanami o kierownice przy skręcie.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Przebieg wygląda na realny. Pierwsze zero jest równiutkie co wskazuje, że nie był kręcony, ale i tak bym więcej za tego chinola niż 800 zł nie dał. Chinol jak chinol – wszystkie mają te same silniki, taką samą elektrykę jedynie różnią się może innymi plastikami, hamulcami, i licznikami. Po za tym to jedno i to samo. Kup sobie jakiegoś z marketu typu toros f16 / router bassa. Lepiej na tym wyjdziesz bo ten kingway i tak będzie się sypał tak samo jak te z marketu. Podstawą bezawaryjności jest pierwszy montaż. Polecam przed jazdą gdy kupisz nowego z marketu (np. wtedy kiedy przywiozą ci go do domu) to go rozkręcić ze wszystkiego, i na nowo złożyć. Zajmie Ci to może 2 dni, ale będziesz miał jakąś tam pewność, że to dobrze zrobiłeś. W fabryce skutery montują na to aby tylko sprzedać. Nie patrzą czy dobrze to włożyli. Ważne, że zajęło im to mało czasu i można robić kolejne. Taką cenę mają skutery z niskiej półki. Mi tak mojego chińczyka złożyli, że teraz powoli odczuwam to.
    A, tu czujnik padł bo uszczelki nie było, a tu kabelek wyleciał. Dzisiaj żarówka padła bo styki były luźne i latały. Tak czy siak polecam te skutery. Mają w miarę dobre silniki. Podstawą to olej i chłodzenie i będzie działać.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Cofanie, cofaniem mógł mieć padnięty licznik, bądź odłączoną linkę. Dlatego liczy się stan maszyny, nie licznika. Moim zdaniem nie ma co kupować marketowego skutera i się na nim męczyć.

Zdjęcie profilowe rjc
    rjc
    Użytkownik

Ja mam bassę i 95kg,183cm..jestem zadowolony,nowy to nowy..chyba,że zależy Ci na dużych kółkach..

Zdjęcie profilowe akwed
    akwed
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie