Na jakiej stacji tankujesz?

Po publikacji jednego z artykułów naszła mnie inspiracja: podzielmy się swoimi uwagami odnośnie stacji benzynowych. Gdzie tankujesz? Dlaczego?

Ja mam pod domem Lotos. Sporadycznie odwiedzam też Statoil, szczerze nie widzę różnicy. Nawet jak naleję 98 oktanów.

ja tankuje na bp

Ja cały czas używam paliwa Neste. To i tak to samo co leje się na Orlenie i wszystkich innych stacjach. Jedynym importerem ropy naftowej do Polski jest Orlen, więc wszystkie stacje korzystają z jednego źródła. Niektóre sieci jedynie uszlachetniają dostarczane paliwa.

Ja tankuje na stacjach BP lub Shell, sporadycznie na Orlenie.

Pozdrawiam :)

Ja tankuje na stacjach BP lub Shell, sporadycznie na Orlenie.
Pozdrawiam :)

A odczułeś gdzieś po jakimś paliwie różnicę w działaniu skutera? Mi się to jeszcze nie zdarzyło:)

Witam, ja mam najbliżej Orlen i nie narzekam!

Ja tankuje na stacjach BP lub Shell, sporadycznie na Orlenie.
Pozdrawiam :)

A odczułeś gdzieś po jakimś paliwie różnicę w działaniu skutera? Mi się to jeszcze nie zdarzyło:)

Kiedyś nalałem coś paliwopodobnego na stacji NO NAME. Skuter chodził mi jak traktor! Nigdy więcej stacji "KOGUCIK" Wziął piniendze i ucik!

Na orlenowskim paliwie spalanie wychodzi mi większe o pół litra...i nie tylko mi. Dlatego wolę BP, mam do tej stacji zaufanie, nic się nigdy złego nie działo:)
Statoil - nie polecam. Moim znajomym znacząco obniżyło osiągi podczas pewnego wypadu, ale taka historia się drugi raz nie powtórzyła na szczęście - jednak zniechęcenie pozostaje.

ja róznie ale ostatnio na orlenie

ja róznie ale ostatnio na orlenie

Dwa dni temu tankowałem v-power na Shellu. Hmm. Pracuje inaczej, chyba kulturalniej.
BTW: http://www.skuterowo.com/paliwo-gdzie-najlepiej-tankowac/. Chyba warto poczytać:)

Ja kiedys to lałem. Było fajnie,ale za drogo. W skali roku wychodzi troche tego, a tankuje raz na tydzien za 20 pln

Ja kiedys to lałem. Było fajnie,ale za drogo. W skali roku wychodzi troche tego, a tankuje raz na tydzien za 20 pln

No to uderzaj na stację Tesco, albo Neste:) W skali roku to duża oszczędność. Na pewno z 1 PLN, 1.50 PLN na baku.

BP
98 Ultimate- do samochodu, do skutera, do motocykla.

Statoil, Shell , BP .
Przeważnie 95 .
Teraz pytanie z innej beczki :
Zauważyliście jakąś różnicę lejąc 95, a 98 ?.

Statoil, Shell , BP .
Przeważnie 95 .
Teraz pytanie z innej beczki :
Zauważyliście jakąś różnicę lejąc 95, a 98 ?.

osobiście - nie.

Tankuje shell/orlen

Statoil, Shell , BP .
Przeważnie 95 .
Teraz pytanie z innej beczki :
Zauważyliście jakąś różnicę lejąc 95, a 98 ?.

To temat na książkę, napiszę o tym art. Generalnie, nie wnikając w szczegóły 98 osłabia silnik, ale pracuje łagodniej, mniejsze wibracje stukowe.

Leszku, rozumiem ,że to temat dosyć rozległy .
Chodzi mi tylko o opinię userów , oraz ich odczucia . ;-)

To prawda, silnik inaczej "chodzi" na 98.
S9 jeździło cały czas na 98- zero problemów.
Dink jest na wtrysku, a jak powszechnie wiadomo wtryski lubią bardzo czyste paliwo, więc też bez obaw leje 98.

Ja tylko i wyłącznie statoil i leję od 2 lat 98, a jutro z ciekawości kupię 95 :P