Na co zwrócić szczególną uwagę? Proszę o pomoc.

Witam, od roku jestem szczęśliwym posiadaczem chińskiego skuterka, ale nadeszła pora, aby przesiąść się na coś innego. Postanowiłem zakupić jakąś ciekawą "biegówkę". Na razie 50-80, a za rok coś mocniejszego. Jeżeli chodzi o mój budżet to nie chciałbym wydać na wszystko więcej niż 3000zł. Zastanawiałem się nad:
-Romet router
-WS 50
itp...
Zależy mi, aby to był motor z silnikiem czterosuwowym. Słabszy, ale ekonomiczniejszy. Co Wy polecacie ? Na co mam zwrócić szczególna uwagę przy zakupie ? Nie wiem jeszcze czy kupię nowy czy używany. Mi zależy, aby chociaż jeden hamulec był tarczowy i tu chyba kończą się moje wymagania :) Jeżeli możecie to polećcie coś ciekawego.
Pozdrawiam.

Na Twoim miejscu wybrałbym używanego 2-3 letniego Kymco Nexxona z niewielkim przebiegiem. Wyglądem nie powali, ale na miejsce dowiezie, czego przy typowym chińczyku pewnym być nie można.

rozważę tę opcję. A na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

jak musi być 4t to bym poszukał bym chińczyka 125/50

Powiem tak silnik 4t jest prawie w każdym modelu bardzo podobny, wiec tu wybór motocykla to po wyglądzie.
A przy zakupie ogólnym powinno się sprawdzić
1. czy pierwsze 3 biegi nie wyskakują
2. czy rama jest prosta (rozpędzasz się puszczasz kierownice i jak jedzie prosto jest ok)
3. stan ramy czyli trzeba zajrzeć w zakamarki w poszukiwaniu rdzy, sprawdzić czy wszystko jest na miejscu czy niema luzów itp.
4. Czy się dobrze czujesz na danym motorze
Jeśli czegoś zapomniałem to proszę dopowiedzieć

akurat rzeczy które należy sprawdzić jest multum a ludzi którzy o tym pisali i zjedli zęby jeszcze więcej także wystarczy poszperać w necie o choćby http://www.scigacz.pl/Na,co,zwracac,uwage,przy,zakupie,motocykla,277.html
polecam wariant pojechania z mechanikiem
taaaaa(mądry polak po szkodzie)

Dzięki wielki.