! Forum Skutery Mycie skutera

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe skut skut 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

Witam zastanawiam się żeby podjechać na myjnie bezdotykowa i umyć skuter i chce tak umyć 1-woda oczyścić, 2. piana aktywna .3 spłuczenie 4.woskowanie z suszeniem ?
    Co wy myślicie na ten temat

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Ja zawsze tak myje,tylko od razu biorę pianą,a potem spłukuje wodą demineralizowaną 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ja robię mycie wszystkimi programami jakie są, w kolejności jaką podaje stacja. Około 10 minut mi wychodzi. Potem go na miejscu gdzieś na boku dosuszam szmatami (woda w zakamarkach pozostawi po sobie ślady i nalot wapienny) i aplikuję chemię do konserwacji: środek z woskiem na lakier, środek do zewnętrznych elementów plastikowych niemalowanych (z reguły lekko natłuszcza), czyścik z nawilżaniem do kanapy, środek do konserwacji metali – antykorozja. Zwłaszcza miejsca łączeń i spawów są podatne na korozję.
    Warto dobrze domyć felgi i tarcze hamulcowe, żeby nie odkładać brudu który z czasem będzie ciężej usunąć. Są też preparaty do impregnowania alu felg żeby brud nie przywierał zbyt szybko i mocno. Można też opony zapsikać jakimś shine’erem. Na koniec delikatna manualna polerka lakieru na sucho miękkim materiałem dla podbicia efektu.
    W przypadku wykładziny pod nogami – pod nią też myję i konserwuję plastiki. W przypadku akumulatora – tam też może zbierać się woda i warto ją usunąć żeby aku nie stał w mokrym. Ogólnie tam gdzie regularnie stoi nieusuwana woda będzie gniło.

Zdjęcie profilowe skut
    skut
    Użytkownik

Po myjni szybka przejażdżka i osusza z grubsza, reszta szmatami i cos na lakier z ojca garażu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie