Muli po dodaniu gazu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Hej,

Czasami na zimnym silniku (ale zdarzyło się też kilka razy na gorącym) skuter zaczyna mulić po dodaniu gazu. Jadę normalnie i w pewnym momencie zaczyna się dławić, wtedy opuszczam trochę gaz i jest ok – ale jak dodam znowu to znowu zaczyna mulić i hamować silnikiem bardziej niż z odpuszczonym gazem. A potem mu przechodzi i znowu jeździ normalnie.

Skuter to czterosuw na 139QMB, jak w profilu.

Co to może być?

Anonim
    Gość

Filtr czystył?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

Tak – oba filtry (paliwa i powietrza) mają 2 tygodnie. Możliwe że to kwestia regulacji gaźnikaż

Anonim
    Gość

Tak, tak ,tak

Anonim
    Gość

To trzeba będzie zajrzeć. Dzięki 🙂

Anonim
    Gość

też coś takiego miałem :-/ jakiś syf był w paliwie i miał takie „chwile słabości” :-/

Anonim
    Gość

Silnik jak jest zimny to tak robi, tak przynajmniej jest u mnie i wielu moich znajomych.
    Ja odpalam, zostawiam żeby pochodził sobie z 1 minute na ssaniu i wszystko jest ok.

Anonim
    Gość

Do tego że zimny muli i gaśnie już się przyzwyczaiłem 🙂 Ale on mi to zrobił po dwugodzinnej jeździe, na środku drogi – jadę i nagle zaczyna mulić, odpuszczam trochę gaz i jedzie normalnie, dodaję i znowu muli. Był rozgrzany.

Anonim
    Gość

też coś takiego miałem, jakiś paproch się dostał, ale chwilę pomulił i potem już było dobrze 😀

Anonim
    Gość

Może zapchała ci się dysza. Rozkręć i przeczyść cały gaźnik, przedmuchaj go kompresorem. Może pływak w gaźniku się blokuje.

Anonim
    Gość

tez to mialem jak był zimny ale jakos mu to przeszło wyczyscilem gaźnik filtr i jakoś chodzi

Anonim
    Gość

A zdejmowałeś blokade z filtra powietrzaż? Jak tak to spowrotem włóż tą rurkę bo dostaje za dużo zimnego powietrza.Miałem to samo i mi pomogło.

Anonim
    Gość

Mam stożek.

Anonim
    Gość

i wszystko jasne…
    Stożek na serii weź go wywal i pewnie to stożek a 30zł z allegro.

Załóż seryjny albo skręć powietrze na gaźniku jak nie pomoże skręcanie powietrza na stożku będziesz musiał włożyć większa dysze

Anonim
    Gość

no stożek to syf w seri nic nie pomaga 😡

mój kumpel miał suzuki katane po tunie na poziomnie race i zostawił orginalny filtr tylko kupił
    wkładke twin air

jest łatwiej z regulacją podobno :mrgreen:

Anonim
    Gość

A jakbym zmieńił gaźnik?

Anonim
    Gość

Gof mam skuter i mam ten sam problem co opisales wyzej wiesz juz co jest tego przyczyna?
    walcze ju z tym od 5 miesiecy i nie mogę znalezc przyczyny ;/

Anonim
    Gość

Chinol123, Z całym szacunkiem ale zobacz kiedy był ostatni post… 🙄

Anonim
    Gość

a wyczyściłeś gaźnik, wyregulowałeś,?
    filtr powietrza, lewe powietrze

Anonim
    Gość

Nie ma jak odpowiedzieć na temat po 2.5 roku, od dawna latam na GSX750F i już zapomniałem że miałem chińczyka 😀

Co do przyczyny – brak iskry. Nie łączyła wsuwka na cewce zapłonowej (nałapała wilgoci i skorodowała), wystarczyło ją przeczyścić, przygiąć i ustąpiło. Ogólnie jeżeli tak się dzieje (efekt można zaobserwować wyłączając stacyjkę podczas jazdy) to znaczy że silnik nie spala paliwa – może z różnych powodów go nie dostawać lub coś może nie łączyć w zapłonie – może coś na cewce, może fajka świecy…

Anonim
    Gość

gof, tacy ludzie tu jesze w ogóle zaglądają ? , teraz jak popatrzałem na avek , to se przypomniałem że ostani raz to się chyba tutaj widziałem z 2 lata temu

Anonim
    Gość

Zajrzałem bo dostałem mailem powiadomienie o odpowiedzi 🙂

Anonim
    Gość

cewke z fajka nie dawno podmienilem i dalej muli jeszcze zobacze te wsuwki na cewce ale to na 100% nie jest przyczyną Pomózcie 😀

Anonim
    Gość

napisałem ci przecież wyżej jak to posprawdzasz to można się dalej bawić

Anonim
    Gość

panowie wyciagnelem filtr powietrza przejechalem się bez niego i jak ręka odjął Jest elegenacko chyba muszę kupić stozek 😀

Anonim
    Gość

huja nie stożek
    REGULACJA GAŹNIKA

Anonim
    Gość

Tyś jest stożek cały : d

Zostaw ten co masz tylko po prostu zmniejsz dawkę paliwa w gaźniku (śrubka od regulacji).

A jazdy bez stożka nie polecam na przyszłość 🙂

Anonim
    Gość

RudY napisał:

A jazdy bez stożka nie polecam na przyszłość 🙂

Chodziło ci jazdy bez FILTRA a nie stożka ;D

No i ja sam nie polecam stożka bo to do ni chu,ja nie potrzebne, oryginalny filtr jest dobry wystarczy tylko gaźnik wyregulować

Anonim
    Gość

czlowieku wiesz ile ja razy probowalem regulowac ten gaźnik poprostu się go nie dalo wyregulować sciganelem filtr powietrza i elegancko pracuje ? cos się moze stac gdy bd jezdzil bez filtra powietrza ? CO się stanie gdy bd bez niego jezdzil zalozylem tam po czwórnie gaze i tak jezdzi dobrze czy lepiej kupić stozek?
    doradźcie mi cos co mam zrobić?

Anonim
    Gość

Robertus napisał:

Chodziło ci jazdy bez FILTRA a nie stożka ;D

O to to 🙂

Chinol123 napisał:

cos się moze stac gdy bd jezdzil bez filtra powietrza ? CO się stanie gdy bd bez niego jezdzil

Bardzo łatwo można złapać jakiś syf, paproch, okruch, ziarenko czy pył, w konsekfencji zapchać gaźnik i zatrzeć cylinder…

Chinol123 napisał:

zalozylem tam po czwórnie gaze

Na głowe se gaze załóż 😛 To nie spełnia swojej roli i tyle.

Chinol123 napisał:

czy lepiej kupić stozek?
    doradźcie mi cos co mam zrobić?

Jak już na prawdę nie da się wyregulować na seryjnym filtrze to po prostu kup jakiś filtr o większej przepustowości powietrza – byle nie chiński, tani…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button