Muli na ciepłym

Witam!
Mam problem otóż skuter na zimnym silniku chodzi bardzo pięknie. Przyśpieszając nie ma żadnego muła ale po 500m już jest gorzej jak dam na full manetkę to się wolniej zbiera. Mam troche brudny filtr paliwa to może być przyczyną czy może coś innego? Na stopkach na ciepłym silniku skuter się wkręca na ok 10tys czyli nie ma blokady.
Zauważyłem że jak mu dam na ciepłym silniku na full manetkę to muli a za kilka sekund ma moc a potem znowu muł itd.

Jaka maszyna ?

Barton Energy 2T

Podstawowe rzeczy - filtr powietrza, paliwa i czy gaźnik czysty ?

andrzej2910 to normalne ze jak dasz na stopkę centralna to skuter mocniej kręci bo nie ma koło oporu. Przypuszcza ze brudny filtr powietrza oraz być może zabrudzony filtr paliwa który może utrudniać przepływ paliwa. Proponuje też sprawdzić czystość gaźnika

Filtr powietrza czysty, gaźnik też. Filtr paliwa jest brudny ale jakby filtr przez to miał małą przepustowość to by chyba z góry też skuter przymulał czy nie?

Jaki przebieg? Skoro tylko na ciepłym tak się dzieje to bym się zastanowił czy to nie puchnący tłok. A przyczyną puchnącego tłoka może być zbyt uboga mieszanka. Spróbuj podkręcić mieszankę, możesz podwyższyć iglicę o jeden ząbek i dolać odrobinę oleju dodatkowo do benzyny i wtedy spróbować.

Przebieg to 1800km. Skuter słabnie po 500m wiec chyba nie możliwe zeby tak szybko puchł tlok.

Ile kilometry mam przejechać żeby ocenić czy jest dobry skład mieszanki po kolorze świecy? 5 km wystarczy?

2-3 w zupełności wystarczą ale ważne jest żeby silnik pracował pod takim obciążeniem jak zwykle dlatego też składu mieszanki nie sprawdza się po zostawieniu silnika na wolnych obrotach ani na przegazówce w miejscu bo jak wyżej pisałem silnik musi być pod obciążeniem.

Świeca jest ok. Dodam ze skuter chyba od nowości tak ma że na zimnym lepiej przyśpieszał.

Każdy skuter chłodzony powietrzem lepiej przyśpiesza gdy jest niezagrzany. Jak już silnik jest ciepły to łapie zadyszki i mniej chętnie przyśpiesza.

Jak jade na 3/4 manetki i dodam na full to skuter hamuje. To znaczy dostaje za duzo paliwa czy za mało?

Jeszcze dodam ze po jeździe na postoju zamiast ok 1tys skuter ma ponad 2tys obrotów. Ktoś wie dlaczego nie schodzi z tych obrotów?

Regulacja gaźnika.

Kapuchon, że regulacja to przecież wiadomo. Jeśli "hamuje" to dostaje za mało paliwa albo ciągnie gdzieś lewe powietrze. Przejedź kilka km z jak najczęściej otwartym gazem na maxa, nie trzymaj skutera zbytnio na wolnych obrotach (także przed zgaszeniem) i na drugi dzień wykręć świecę i napisz jaki ma kolor. Jak taki brązowawy/brunatny/rdzawy to OK, jak szary, siwy, biały to za mało paliwa, jak ciemny, czarny i mokry to za dużo paliwa.

skoro ma takie obroty to widocznie ssanie się włącza 1tys, a 2tys obrotów to spora różnica, nawet jak na niewyregulowany gaźnik. Jeśli to wina mieszanki to słabniecie jest możliwe, ale zła mieszanka (paliwa i powietrza) nie wpływa skoki obrotów.

A sprawdź czy dobrze dobiera olej z dozownika. Jak jest za dużo benzyny to może mieć skoki obrotów. Jak za dużo oleju to może słabnąć i możesz mieć problemy z odpaleniem. Dopiero musisz pokręcić żeby olej spadł i pociągnął nową mieszankę. W której jak jest za mało oleju to odpali od razu, a jak jest dużo oleju to możesz zalać świecę i nie bardzo odpalisz.

Myślałem ze świeca jest dobra bo przejechałem dopiero 1800km ale teraz nie jestem pewien. Chcialem sprawdzić jaki ma kolor ale nie mogę ściągnąć fajki ze świecy ciągne z całej siły a ona nawet nie drgie. Dodam ze fajka jest metalowa a nie gumowa. Jak jade skuterem z góry albo po prostej i dam na full gazu to skuter po wkręceniu na ponad 7 tys chodzi jakoś dziwnie jakby się przydławiał( dzwiek jakby silnik się rozlatywał dosłownie. Jak kręcę śrubką od mieszanki w lewą stronę na postoju to się obroty podnoszą to znaczy ze kręcąc w lewo zwiększam paliwo czy powietrze?
Edit. Sprawdzałem czy nie ma lewego powietrza poprzez zatkanie filtra. Jak zatkałem to kilka sekund po tym zgasł to znaczy ze chyba nie ma lewego powietrza. Sprawdzałem też czy filtr paliwa nie hamuje przepływu. I moim zdaniem jest ok w miarę dobrze leci.