! Forum Serwis Muł na starcie

Ten temat zawiera 43 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe elastyna elastyna 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 44 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe elastyna
    elastyna
    Użytkownik

Witam, posiadam skuter Cpi Oliver sport z silnikiem yamahy, ma strasznego muła na starcie i nie wiem jak ten problem wyeliminować 🙁 Co mogło się sypnąć w skuterze?

Cpi Oliver 2t 2005r
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Pierwsze co to zobacz w jakim stanie jest pasek napędowy i rolki.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    elastyna
    Użytkownik

Pasek ostatnio sprawdzałem i jest w dobrym w stanie, więc muszę jeszcze sprawdzić rolki, dzięki.

Cpi Oliver 2t 2005r
    elastyna
    Użytkownik

A więc sprawa wygląda tak, zajrzałem dzisiaj do wariatora okazało się że jest to wariator polini+rolki polini(nie wiedziałem o tym dopiero dzisiaj pierwszy raz zaglądałem do wariatora) rolki są w stanie idealnym, mają zero odkształceń! Przy okazji skusiło mnie zajrzeć do sprzęgła odkręcam wszystko i widze czerwone sprężynki sprzęgła(chyba to są +2000). Czy przez to może mieć muła na starcie? Jeżeli tak to na jakie zmienić.

PS za tydzień zakładam nowy komin tecnigas trek:P

Cpi Oliver 2t 2005r
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Sprężynki sprzęgła powinny wręcz przeciwnie. Zwiększać przyspieszenie skutera. Ale według mnie to jest katowanie. Na twoim miejscu założył bym zwykłe.

o

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    elastyna
    Użytkownik

Niestety przy kupnie skutera tę sprężynki musiałybyć założone, niestety ja o tym nie wiedziałem;p Zwykłych nie posiadam.

Startowanie wygląda u mnie tak: daje manetke na full i skuter toczy się tak do 15-20 km/h i dopiero ładnie ciągnie, później już równo idzie.
    Tzn jeżeli dałbym sprężynki sprzęgła seryjne albo np +1000 niebieskie to start byłby lepszy?

Cpi Oliver 2t 2005r
    a123659
    Użytkownik

Tego nie wiem, teoretycznie powinno być odwrotnie. Na tych sprężynkach co teraz masz, powinien lepiej przyspieszać. Ale może skuter jest już słabszy i nie daje rady. To tylko moje przypuszczenia. Na twoim miejscu bym je zmienił. To nie jest duży koszt.

o
    elastyna
    Użytkownik

Bardzo możliwe że jest słabszy, zdaje mi się że sprężynki sprzęgła czerwone+2000 są do skuterów tuningowanych, a nie do (prawie) full seri. Z tego co wiem to takie sprężynki można dostać w granicach 20-50zł więc w najbliższym czasie takie zakupie i zobaczymy czy będzie lepiej chodził.

Cpi Oliver 2t 2005r
    a123659
    Użytkownik

No, skutery po tuningu lub z lekka większe pojemności. Rozumiem jeszcze jakby ktoś np. +1000 założył do serii, ale +2000 to z lekka katowanie… Jeśli ktoś to zakładał, to nie wiadomo czy rolek też bardzo lekkich nie założył dla jeszcze większego przyspieszenia.

o
    elastyna
    Użytkownik

Rolki wyjmowałem lecz nie było na nich nic napisane o wadze, były tylko wymiary, możliwe że przed kupnem ten człowiek co tuningował skuter zostawił sprężynki sprzęgła i wariator polini a np cylinder czy wydech zabrał.

Cpi Oliver 2t 2005r
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 44 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie