Motul 10w40 Scooter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Motul 10w40 Scooter

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Piotr Kowalski 1 miesięcy, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Piotr Kowalski
    Użytkownik

Witam
    Mam głupie pytanie. Kupiłem dziś olej Motul 10w40 Z napisem SCOOTER. Chce go wlać do Benyco Sling 125cc. Sprzedawca coś się pytał czy ma być do skutera czy motocykla ale powiedziałem tylko, że do 125tki i dał taki. Wydaje mi się że ten dopisek SCOOTER to pic na wodę wyciąganie kasy bo najważniejsza jest lepkość 10w40 bo na przykład w olejach samochodowych nawet nie ma takich podziałów poza lepkością. Ale co Wy o tym myślicie?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

oleje z dopiskiem SCOOTER niekoniecznie mają odpowiednią klase MA bo zakłada sieże „scooter” to przekładnie CVT a nie mokre sprzęgło.
    Dla ciebie jest istotne czy ten olej 10W40 ma odpowiedni dopisek MA, MA1, MA2 – taki jak zaleca producent. A napis „scooter” to sobie może być albo nie być – nie oznacza nic.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Piotr Kowalski
    Użytkownik

Na butelce jest „MA” ale nie wiem jakie MA zaleca producent, jak to sprawdzić?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

instrukcja obsługi motonga, albo wygooglać jaki ma silnik i znaleźć w necie jego spec razem z płynami albo na stronach producentów olejów zobaczyć czy go w jakichś zestawieniach mają i czy są do niego jakieś dobrane. Jak 2-3 z nich bedzie miało podobne oleje jako polecane to można przyjąć że właśnie taki jest potrzebny

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Piotr Kowalski
    Użytkownik

Silnik to 156FMI. O samym moto nie mogę nic znaleźć. Może o silniku coś znajdę,

Czytaj
    REKLAMA

SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 36 zł

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Piotr Kowalski
    Użytkownik

Ogólnie nic nie wynika z jego filmu, jeśli chodzi o moje pytanie. Mówi tylko o syntetyku i półsyntetyku. A o MA, MA1 MA2 nic. Poza tym co ten gościu gada, że zalewa syntetykiem a leje 10W40 przecież to jest półsyntetyk tak samo jak ten motul co miał wcześniej!

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie