Motorower z silnikiem am6 co wiecie o tym silniku ?

Witam za dwa miesiące kupuje motorower z silnikiem am6 zastanawiam sie nad Rieju rs2 i Yamaha tzr. Chciałbym się od Was dowiedzieć jak najwięcej o tym silniku przeraża mnie ten dołek do 7 tyś obrotów to prawda ze trzeba go kręcic do 11tyś obrotów zeby poczuc moc? Jakie macie doświadczenia z tym silnikiem ? Chętnie też sie dowiem o spalaniu am6
Z góry dziekuje za pomoc :D

dół ma słaby .. to fakt ale na tym polega potęga 2t :P w rezonansie za to tyłek urywa.da się z tym jeździć.po to jest tam 6biegów żeby motor dawał rady pod każdym obciążeniem.
te ,,Rezo" jest za to kosztem tego słabszego dołu :P
polecam te silniki. są solidne, tylko niektórym może ten dźwięk odstraszać ale mi to nie przeszkadza :P
pozdro

powiem tak:
czego byś nie kupił, jak będzie w dobrym stanie i ma silnik am6 to będziesz w 100% zadowolony :)

Dzieki DraG za odpowiedz :D Mam 4 tyś na motorower i dalej pozostaje dylemat tzr czy rs2 :D

Dzieki za odpowiedz Matex85 :D

kolega ma na sprzedanie tzr w dobrym stanie ;D

jaka cena ? jaki rok ? i z jakiej miejscowości ? :D

okolice pułtuska (mazowieckie) cena 4700 do negocjacji, rok 2007. warta swojej ceny bo wiem jak jeździ i jak była eksploatowana :)

Jest może na allegro albo na tablica.pl ?? troche tanio jak na ten rocznik :D wszystko z nią ok ?? :D

z tego co wiem nie działa tylko licznik :)
http://tablica.pl/oferta/yamaha-tzr-CID5-ID26BRp.html#389391c338;r:;s

proponuje obszukać na allegro czy tablica.pl w swoim województwie maszyn i powybierać jakieś interesujące i sprawdzać je :P
żebyś potem nie żałował ,że lepszego mogłeś mieć.

Była malowana to trochę odstrasza i ma lekko popękane plastiki ale jak na tą cenę i na ten rok to się opłaca :D bardzo mnie też interesuje spalanie silnika am6 bo jedni mówia 3-4L a inni 5,5L ktore spalanie prawdziwe ? Oczywiscie na cylindrze 50cm3 :D

Niekoniecznie w swoim województwie ponieważ jestem w stanie jechać po motorower nawet te 300km :D i ale kupuje dopiero za dwa miesiace :D

jak bedziesz pałował na on stop to te twoje 5l bedzie przekroczone.
oba są prawdziwe. zależy od stylu jazdy.

przyznam ze spalanie ma niemałe wcześniej miałem rometa ogara 900 i mi spalał 2L/100km :D ale coś za coś Po sprzedaży ogara 900 cieszyłem się bardziej niż po kupnie :D

polecam także poszukać w jakieś forach od tych marek i odszukać jakieś aktualne aukcje typu sprzedam. z takich forum mozesz wiecej sie dowiedzieć, niz ze zwyklej aukcji , bo tam jest możliwe , ze ktoś ma zaprezentowany ten motor i jest jego cały opis/historia :P
mam nadzieje , że wiesz o co mi chodzi

ja nigdy nie dopatrzyłem się pęknięć, gdzieś tam chyba są, spalanie przy normalnej jeździe to 3-4l a jeśli cały czas się sprawdza ile "poleci" to pewnie pali ponad 5l. proponuję przyjechać na oględziny a na pewno nie pożałujesz. gdybym ja miał w tym momencie pieniądze, sam bym ją kupił :) malowanie było dobrze wykonane i nie ma co do tego żadnych zarzutów.

Wiem,wiem :D Dzięki wielkie za wypowiedz :D Może pomożecie mi tez w wyborze yamaha tzr 50 czy rieju rs2 50 ??

Matex85 chetnie bym sie na niej przejechał ale troche daleko ona jest musiałbym juz byc bardziej zdecydowany co do tej tzr'ki zeby pojechac do pułtuska :D

skontaktuj się z nim i cię przekona, opowie wszystko ze szczegółami :)