Motorower z Automatem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #72983 Reply
    norbertM3
    Użytkownik
    • 10
    • 59Postów:

Szukam jakiegoś motoroweru z automatyczną skrzynią biegów , słyszałem o Gilieria DNA ale na allegro i otomoto są same używane a ja chciałbym jakiś nowy model. Myślałem o Junaku 901 Sport , bardzo spodobał mi się w teście Skuterowo.com ale myślę że nie „ogarnę zmiany biegów” ponieważ nigdy nie jeździłem skuterem/motorowerem. Kilka razy jeździłem u kolegi Quadem 125cmm ale to nie to samo. Przedział cenowy to do 4,500 żł.

#72986 Reply
    keeway47
    Użytkownik
    • 8
    • 48Postów:

Do 4.5 tys można kupić już coś dobrego, a czemu myślisz że „nie ogarniesz zmiany biegów”, w sumie to nie może być aż takie trudne.
    A jak wiadomo, manualna skrzynia biegów = większa moc

#72987 Reply
    rkos
    Użytkownik
    • 32
    • 677Postów:

Chłopie ja kupiłem skuter, Peugeota. Jest super, zrywny itd. Ale jak na wioskach jesteśmy to zamiana z kumplem i na jego simku pocinam 🙂
    Biegi to jest frajda. Każdy las twój, zakręt bo biegi, a skuter troche też się wkręcić musi, jak sie nagrzeje.

Za 4,5Tyś moim zdaniem w miarę młodą używkę. Aprilia RS?
    Myślę że nie warto brać nowego, z salonu bo i tak po sezonie straci na cenie straaasznie i będziesz żałować 🙂

No i taki Junak a jakaś markówka to różnica w mocy straszna ;P
    A lepiej mieć zapas mocy i brak mulenia, prawda?

#72994 Reply
    keeway47
    Użytkownik
    • 8
    • 48Postów:

Zgadzam się z rkos’em, biegi trzeba traktować jako przyjemność, ba one są przyjemnością całej jazdy. Chodzi oto, że cały czas się dzieje, a jadąc skuterem czy też maszyną z automatem, odkręcasz manetkę i poruszasz się monotonnie ruchem jednostajnie przyspieszonym…

#72997 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

Po to właśnie wymyślili skutery, żeby każdy miał to co lubi, automat lub manual.

#73001 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

Jeśli ja nauczyłem się zmieniać biegi na wraku Simsona S51 który jakimś cudem jeszcze się poruszał – to i tobie się uda. Zmiana biegów daje sporo frajdy z jazdy. Jeździłem kilka tyś km Keewayem Hurricane, a teraz mechanik oddał mi Simsona i muszę powiedzieć, że jest różnica. Co prawda Keeway kładzie go w osiągach i innych sprawach, ale porównywanie 26 letniego 2T z nowiuteńkim skuterkiem również 2T, to oczywiście wygra nowszy.

Jak chcesz kupić sobie motorower to rozejżyj się za Yamahą TZR, Aprilią RS, Rieju RS2, Derbi GPR. To są przykłady motorowerów z dobrym i sprawdzonym silnikiem Minarelli AM6 (poza Derbi i Apką po 06r) który jest naprawdę niezawodny, silny i rozkłada na łopatki każdy chiński kurwipęd (jak to nazwał pewin starszy pan pod mięsnym :)).

Biegi nie są niczym trudnym. Łatwo je ogarnąć, a potem dają sporo frajdy. Jest w tym troche teorii (np. zmiana biegów z międzygazem) ale to nic strasznego. Wciskasz sprzęgło, naciskasz stopą w dół na drążek zmiany biegów, dodajesz gazu i powoli puszczasz sprzęgło i lecisz. Drugi bieg? Sprzęgło, drążek w góre, puszczasz sprzęgło i jedziesz dalej. Tak samo z trójką, czwórką, piątką i szóstką. Może i na papierze wygląda na trudne i zaplątane, ale to tylko pozory. Poza tym jak już będziesz miał doświadczenie na biegówce, to lepiej poradzisz sobie w samochodzie, lub większym motocyklu.

#73008 Reply
    Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4
    • 484Postów:

biegi to nic strasznego tylko że ja się do samochodu przyzwyczaiłem i niestety na skuterze takim jak simson jest mi trochę ciężko – ale po 100 m nikt nie umiał zmieniać biegów przecież i moge powiedziec że simson kolegi mimo że wiekowy ma moc . No ale biegi mają dużo zalet np mniej zabawy z rolkami wariatorem ( niekiedy sprzęgłem) – wychodzą taniej w utrzymaniu i tuningu XD

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Motorower z Automatem
Twoje informacje:

Back to top button