Motorower na start,

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Motorower na start,

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Felek Felek 5 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mendelson
    mendelson
    Użytkownik

Witam przychodzę do was z pytaniem z jaką maszyną zacząć swoją przygodę na polskich drogach? Jakąś wprawę mam jeździłem na Romet ogar 205 oraz Wsk 125. Zasanawiam się nad takimi pojazdami :
    – Romet router ws 50
    – Romet Zxt 50
    – Junak 904
    Może macie któryś z wymienionych lub polecacie coś kompletnie innego.Proszę o wasze rady. (budżet +-5000 zł)

Zdjęcie profilowe ERRORNICK
    ERRORNICK
    Użytkownik

Witam 🙂
    Co do tych motorowerków co napisałeś to router ws 50 jest całkiem przyzwoity jak na swoją cenę bo można już za 2000 zł kupić w bardzo dobrym stanie a jak się poszuka to i z cylindrem 72/80. Janeczek też przyjemny zrywny i co ważne wygodny. Jeszcze z takich pseudo sportowych masz Aprille rs 50, Yamahe tzr 50 które z wygodą nie mają nic wspólnego ale odblokowane te 90-100 kmh polecą.
    Pozdrawiam.

ERRORNICK

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik

Jak jesteś początkujący to trzymaj się raczej skuterów nowych.
    Jak masz jakieś pojęcie to możesz spróbować coś kupić okazyjnie na rynku używek.
    Wszystkie wymienione są całkiem całkiem i będą jeździć ale tak czy tak, musisz o nie dbać i sam kontrolować ich stan.
    Bez złapania trochę wiedzy na temat podstawowej mechaniki i obsługi skuterka – będziesz tracił kasę na serwisy, które nie zawsze są warte polecenia.
    Warto też się zainteresować skuterami Sym, może znajdziesz coś w swoim budżecie. Są trochę lepiej wykonane od przeciętnego Junaka/Rometa bądź innej chińskiej marki. Ewentualnie weź jeszcze pod uwagę Zipp i Barton ale generalnie to wszystko te same silniki i podzespoły. Marka może być istotna jeśli chcesz korzystać z ich serwisu ale jeśli sam zamierzasz wszystko robić to nie jest tak istotna. Bo i tak kupisz coś rozsądnego a być może taniej niż chińczyk markowy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale on kompletnie nie pisze o skuterach tylko o biegówkach.
    a z tym SYM-em to tak spokojnie z tym uogólnianiem że są lepiej wykonane niż Junak czy Romet bo SYM robi to samo co np Peugeot – czyli są modele w klasie 50cm które są 100% chinolem z chinola do tego stopnia że ramy, silniki, liczniki instalacje elektryczne i z 70% plastików to można wprost przekładać. Większe SYMy to co innego.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik

No raczej miałem na myśli większe Symy, bo co do małych (i tanich) to jest to toczka w toczke to samo co chińczyki.
    Czy jakiś z lepszej serii jest do dostania w budżecie 5000 złotych to nie mam pojęcia. Trzeba szukać, ja się dawno w tym temacie nie rozeznawałem, a za kupującego i tak decyzji nie podejmuję.
    W każdym razie, skuter czy biegówka, w tej cenie – to i tak praktycznie ten sam silnik. 139QMB (automat) 139FMB (biegówka), dużo części jest wspólnie wymienne. Podobne ceny, podobne komponenty, podobne procedury serwisowe a wielu producentów obok skutera ma też i biegówkę w bardzo podobnej konfiguracji i cenie.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie