Motorower i wszystkie opłaty związane z nim-co powinienem wiedzieć?

Wiosną ojciec chce mi kupić motorower, ale chcę być troszeczkę w temacie i się dowiedzieć jakie opłaty są związane z kupnem motoru.
Jeżeli możecie to napiszcie jakie czynności się wykonuje, ile się za to płaci i na czym to polega (chodzi mi o przeglądy itp.)
sorry że piszę tak jakoś jak łajza ale na prawdę nie miałem nigdy do czynienia z takim czymś.

To nie wstyd że jest się "zielonym" w jakimś temacie. Każdy z nas kiedyś taki był. Hymm.. Opłaty, no to sam zakup motoroweru, rejestracja i ubezpieczenie (ok. 200 zł). Idziemy do wydziału komunikacji i tam dajemy im papiery od skutera (homologację itd). Przeglądy, zależy od serwisu. Ja zapłaciłem 120 zł za pierwszy przegląd i więcej już go tam (do serwisu) nie dałem. Po pierwsze: przebieg przeglądu to wymiana oleju i... właściwie to wszystko :) za litr oleju mobil do motocykli zapłaciłem 33 zł przekładniowy coś ok 20 zł :) więc porównaj sobie koszty. A ta "gwarancja" to w 99.9% fikcja. Podam Ci cytat z mojej ksiązki serwisowej : " gwarancja nie obejmuje : części gumowych (z wyjątkiem uszczelniaczy oleju), świecy zapłonowej, żarówek, kloszy lamp, linki, bezpieczniki, opony, klocki i szczęki hamulcowe, akumulatory tarcze sprzęgła, filtry, płyny eksploatacyjne, elementy plasikowe." Czyli 80 % skutera, A gdy już gwarancja coś obejmuje to powiedzą ci że użytkowałeś motorower nie zgodnie z przeznaczeniem... Szara polsko-chińska rzeczywistość...

Dziękuje ;)