motorower do 2200zł

Zastanawiam się nad zakupem motoroweru cenie max 2200zł oczywiście używka, jaki byście mi polecali? zastanawiałem się nad Rometem zetką 50 i Bartonem figherem, wydają mi się dość dobre. Pomóżcie mi wybrać, doradzić jaki by sobie motorower zakupić :). Skuterów nie chce.

Zetki nie bierz - do pionowego silnika części jest mało i są drogie. Za to do poziomego 139FMB jest ich zatrzęsienie i ceny są śmieszne.
Wszystkie motorowery z tym silnikiem są dobre gdyż jednostka jest trwała, mało awaryjna i bardzo oszczędna. Pomyśl nad Routerem WS50, bardzo fajny motorower i w tej cenie znajdziesz 1-2 letni z niewielkim przebiegiem.

Także się zastanawiałem nad Routerem WS50, nie jest zły, na tych podzespołach się nie znam. A takie inne jeszcze w takiej cenie i takie dobre to jakie, bo jak pojadę szukać to tak jakbym trafił na inne to żebym wiedział, że też jest dobry :)

Jak chcesz chińczyka to mam dla Ciebie jedną radę, nie pchaj się w używki. Lepiej poczekaj, dozbieraj trochę, może trafi się jakaś promocja w realu, tesco, carfeourze i wtedy kup nowego routerka ws50. Albo w okolicznych salonach zippa, benzera czy rometa popytaj, może mają jeszcze jakieś z rocznika 2010/11/12, bo wtedy cena jest znacznie niższa :)

Podzielam. Ze skuterami jest jak z autami, kupisz używkę - czyli nie wiadomo co.

Lepiej doinwestuj (albo kup na raty) i kup nówkę.

Poszukaj markowego skutera. Za takie pieniądze można znaleźć coś w przyzwoitym stanie.

a może mi ktoś napisać czym się różni silnik poziomy od pionowego i dlaczego silnik pionowy ma droższe części ?

Poszukaj na stronach typu gumtree/tablica.pl, czasem można znaleźć praktycznie nówkę w niskiej cenie.
Mogą być tańsze z powodu jakichś pierdół typu zepsuty akumulator, porysowany lakier itp., byle mechanicznie były zdrowe.
Jakbyś oglądał jakiś używany i wyglądał jakby szlifował to zobacz czy nie ma krzywych lagów. I odradzałbym tych tuningowanych (1. nielegalne 2. często zajechane)

edit. silnik pionowy ma po prostu inne ułożenie silnika, a z tego powodu, że jest mniej popularny ma mniej części, niektórzy mówią, że pionowe są słabsze ale ile w tym prawy - nie wiem.

bierz routera i masz nowego. nowe to wiesz co bierzesz

Ja jestem ciekawy czy nowy Romet byłby mniej awaryjny od mojej 4-letniej Inki... Nie wydaje mi się.

ale jakbym chciał kupić używanego z małym przebiegiem to mi się opłaca (przebieg <1000KM ?)

Jeżeli ktoś sprzedaje z tak małym przebiegiem to pewnie dlatego, że musiało coś być z nim nie tak...

Różne przyczyny mogą być jak np. nie spodobał mu się, nie umie jeździć, robi prawko, kupuje coś większego.
Zależy jaki stan, trzeba się pytać sprzedającego czemu cena jest tak niska.

a co byście powiedzieli o junak 901 Ferro 901?

Powiem tak , jak masz taką możliwość , przejedź się do tesco , zobacz sobie routera ws 50 , usiądziesz sobie na nim , sprawdzisz czy Ci pasuje. Junak też fajny , wszystkie te motorowery mają te same silniki 139 fmb (oprócz zetki) więc bierz który Ci się najbardziej podoba. Ostatnio byłem w tesco to widzialem nówkę sztukę za 2400.

Wiele osób wykręca linkę prędkościomierza, by nie nabijać kilometrów, przesunąć w czasie kosztowne przeglądy gwarancyjne. Potem na tablicy.pl pełno jest kilkuletnich skuterów z niewiarygodnie małym przebiegiem...
Brak przeglądów gwarancyjnych, brak wymiany olei i filtrów - skuter nie warty zainteresowania pomimo rzekomego małego przebiegu...

Ja mieszkam na wsi, a najbliższe TESCO mam 15km od domu :D, a tak w ogóle to się opłaca z TESCO brać za np. 2400zł jak na ROMET.PL kosztuje 2999zł

a tak to który jest lepszy: router ws 50 czy ferro 901 ?