Jaki kupić Motorower do 2000?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Jaki kupić Motorower do 2000?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Lukario Lukario 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe motomaniak39
    motomaniak39
    Użytkownik

Szukam jakiegoś motoroweru (w grę nie wchodzą skutery ani ogar 900) do 2000, nowego, z gwarancją… dlaczego z gwarancją? – Ojciec chce mi kupić motorower ale mówi że najlepiej z gwarancją, bo jak by była jakaś awaria to oddam właśnie na gwarancję (ja się na mechanice dużo nie znam a ojciec rzadko kiedy jest w domu).
    Podoba mi się np. zipp manic 50, ale z gwarancją kosztuje jakieś 3-3,5 tys, a ja potrzebuję czegoś jeszcze tańszego.
    Propozycje typu ‚kup se motorynke’ lub ‚kup se simsona’ nie wchodzą w grę ;]

Zdjęcie profilowe SzymoOoN90
    SzymoOoN90
    Użytkownik

Co do ubezpieczenia to sądzę ,że jak przyjdzie co do czego to i tak ci nie pomoże . A tyle pieniędzy to raczej nie kupisz nic porządnego.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Możesz patrzeć na jakieś „marketowe” motrowery, czy wynalazki typu kingway apollo. Ale muszę Ci szczerze powiedzieć, że jak co do czego przyjdzie, to gwarancja niczego nie obejmuje i za wszystkie naprawy trzeba płacić, a na przeglądach tylko zdzierają kase z ciebie 😉 A co do twojej znajomości mechaniki- pośledzisz trochę forum i zaczniesz się znać 😛

Zdjęcie profilowe Kempesik
    Kempesik
    Użytkownik

belebele napisał:

Możesz patrzeć na jakieś „marketowe” motrowery, czy wynalazki typu kingway apollo. Ale muszę Ci szczerze powiedzieć, że jak co do czego przyjdzie, to gwarancja niczego nie obejmuje i za wszystkie naprawy trzeba płacić, a na przeglądach tylko zdzierają kase z ciebie 😉 A co do twojej znajomości mechaniki- pośledzisz trochę forum i zaczniesz się znać 😛

Święta racja z tą gwarancją, u mnie się skuter psuł (gwarancja jeszcze była) zawiozłem do serwisu „wszystko okej”, dobra to mówie żeby przeczyścili czy coś z tym zrobili „Wszystko okej jest, ale możemy wyczyścić gaźnik za 150zł” podziękowałem i pojechałem po skuter i od tego momentu sam wszystko robię i skuterek jeździ 🙂
    Pośledzisz forum, google itd. i będziesz wiedział co naprawić to nie jest jakaś skomplikowana maszyna 😛 Wymiana cylindra itd. to nie zdarza się na porządku dziennym, ale czyszczenie gaźnika to spokojnie dasz rade samemu, wiem bo też pierwsze co to gaźnik czyściłem 🙂

Romet 747 Eco – 8500km
    Zdjęcie profilowe motomaniak39
    motomaniak39
    Użytkownik

No dobrze, dobrze… tylko jak wytłumaczyć to ojcu?! Macie jakieś mocne argumenty żeby go przekonać do używanego?
    Znalazłem kilka zipp’ów manic’ów do 2000 w bdb. stanie, ale boje się tego, że sobie z takim motorem nie poradzę. Waży 95 kilo (gotowy do jazdy) ale nie wiem ile ma wysokości (od podłoża do kanapy) , (jeżeli ktoś wie, to niech napisze) , obawiam się że będzie za wysoki, ja mam 155cm wzrostu a od podłogi do kroku (jak stoję płasko na stopach) 80cm.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

Tak jak pisał „Kempesik” będziesz wydawać dwa-trzy razy 150 zł a jeśli sam sobie będziesz serwisować motorower (dokręcanie śrub, olej, czyszczenie itp.)
    to jedyne za co zapłacisz to np. olej około 30zł czy filtr powietrza 15 zł.

a serwis może ci zawsze powiedzieć że to twoja wina bo źle jeździłeś i znów cię skasują sporą sumkę po połowa ceny to ich robocizna;).

A co do wzrostu ja mam 165cm i niemam żadnych problemów żeby siedzieć na takim zippie

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Zdjęcie profilowe przemokras
    przemokras
    Użytkownik

No właśnie jak głupi byłem bo oddałem moje keeway matrixa na przegląd (miał 300km) odbieram a tu rachunek na 200zł + 10 za olej do przekładni! Za te 200zł to sobie ulepsze skuter tunninga zrobie:] a olej kupie sam i wymienie:]
    Mój kolega ma routera basse i katujemy go sobie w weekendy ale jak narazie dzielnie sie trzyma (przebieg zaraz 3000km) i jeździ dalej bez zarzutu oczywiście zdarzają się drobne usterki ale jeździm bez oszczędzania:D

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Rezygnując z przeglądów gwarancyjnych tracisz tym samym gwarancję na pojazd. A jak wiadomo, te wszystkie chińskie wynalazki potrafią niemile zaskakiwać właścicieli. Złamana rama, zatarty silnik – wówczas koszty naprawy są zdecydowanie większe niż koszt przeglądu. Każdy taki przegląd, to nie tylko zmiana oleju. To również niezbędne regulacje gwarantujące dłuższą żywotność pojazdu. Ale każdy robi co chce.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Przeglądy gwarancyjne to wywalanie kasy w błoto. Wymienią olej i to wszystko a zainkasują 150 zł. Samemu się to zrobi taniej a nieraz i lepiej.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

A co zrobisz jak Ci złamie się rama jadąc 50km/h? Pospawasz pękniętą ramę i wymienisz popękane plastiki? Jak zatrze się silnik, padnie ładowanie, zjara się wiązka przewodów – to wszystko wymienisz oczywiście na nowe… To po co Ci wogóle gwarancja? Ja wolę 2 lata jeździć i mieć święty spokój. Jak zepsuł mi się skuter, jeden telefon, podjechał bus, zapakował maszynę na pakę, na drugi dzień skuter do odbioru z serwisu. No ale każdy liczy kasę po swojemu. Jak wydasz na chińczyka 2tys. zł, to kolejny 1tys. zł będziesz musiał wsadzić w ciągu tych 2 lat, by utrzymać taki sam stan jak sklepowy. Miałem dwa chińskie skutery (oba z Keeway – podobno najlepsze chińczyki) to wiem jak się sypią. Oba sprzedałem jeszcze jak były na gwarancji, by nie wkładać w nie kasy. Dobrze że serwis miałem kilka kilometrów od domu i za każdym razem jak sprzęt nie mógł sam dojechać do nich, wysyłali busa…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie