Motorower dla żółtodzioba.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Motorower dla żółtodzioba.

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe solaciak solaciak 8 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #74345 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mieczysslaw
    Mieczysslaw
    Użytkownik

Cześć, chcę was się poradzic co do kwestii zakupu motoroweru.
    Mieszkam na wsi, prawie każdy jest tutaj mechanikiem i od małego bawią się w różne motorynki itp. Teraz trochę podrośliśmy i każdy ma swojego simsona, ogara albo rometa.
    Ja za rok kończę 18 lat i zastanawiam się czy kupienie jakiegoś motoroweru ma sens. Wielu z was pomysli zapewne ze to glupota skoro moge zrobic prawko i kupic sobie samochod. Ale chodzi mi glownie o oszczednosc i mobilnosc – wyjazd z kumplami nad jeziorko czy nawet zwykle pojeżdżenie sobie wieczorkiem. Ciągłe zajmowanie miejsca pasażera nie jest zbyt fajne.
    Więc co wy byście zrobili na moim miejscu?
    Nie chce się babrać juz z żadnymi dokumentami, więc czy kupno jakiegos bezawaryjnego motoroweru z silnikiem 50 nie będzie, że tak powiem, „zmarnowaniem szansy” jaką daje pełnoletność? Jeśli nie, to co polecacie? Romet Router WS 50 zdałby egzamin? Myślę że mimo złych opini na temat jego wytrzymalosci, przy ostrożnej jeździe i dbaniu o niego nie było by źle? No i cena też się dla mnie liczy C:

#74350 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

Samochód a motorower to zupełnie dwie inne sprawy i absolutnie możliwość zrobienia prawka niczego tu nie zmienia.
    Jeżeli masz ochotę mieć jednoślad to szczerze zachęcam bo to naprawdę świetna sprawa, tym bardziej jeśli mieszkasz poza miastem.

A co do wyboru to zależy ile chcesz przeznaczyć i czy ma być to sprzęt nowy czy używany ?

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #74357 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe solaciak
    solaciak
    Użytkownik

jak najbardziej kupuj motorower 😉
    kupno samochodu to nic trudnego ale za to utrzymanie, naprawy, paliwo to już duży wydatek, kupując za te pieniądze nawet nowego chińczyka spokojnie 10tyś może przejedziesz a nawet jeżeli nie to części bajecznie tanie

ile masz funduszy?
    pozdrawiam

#74365 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

jeśli dbasz o chinczyka i robisz wymiany oleju/przeglądy co 1tyś km ( oczywiście sam robisz przeglądy) to polecam ci
    Router WS50
    Zumico GR 200-2000zł GR 500-2500zł GR 600-ok 3000zł
    Toros El Classico do 2000zł

#74370 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Dacho009
    Dacho009
    Użytkownik

Moim zdaniem skuter to bardzo trafny wybór. Łatwiej by było jakbyś przybliżył gdzie chcesz jeździć tym skuterem, czy będą to dalekie trasy czy raczej rekreacyjne, bliskie. Jeżeli chcesz jeździć codziennei chińczykiem w trasy przekraczające np 40km to nie jest to mimo wszystko dobry pomysł, ponieważ po kilkunastu tysiącach kilometrów skuter zacznie się sypać w oczach do tego stopnia ,że go znienawidzisz.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #74394 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mieczysslaw
    Mieczysslaw
    Użytkownik

Dziękuje wszystkim za odzew C:
    Zaczynając od początku – dlaczego pytanie zadałem w formie konfrontacji między samochodem/prawkiem a jednośladem? Przyznam wam się bez bicia że nie pochodzę z bogatej rodziny i głównym problemem są fundusze. I to właśnie przemawia też za motorowerem, bo jest bardziej ekonomiczny i tańszy w utrzymaniu.
    Tak więc jeśli kupie motorower, to nie będę miał przez długi czas pieniędzy na kupno samochodu.
    Budżet – 3-4 tysiące. Nie więcej. No i raczej wolałbym mimo wszystko nówkę.
    Co do samodzielnych przeglądów – napraw. Lekki z tym problem może być z początku, bo nie znam się nic a nic na mechanice. Ale myślę że kumple by mi podstawy wyjaśnili.
    Trasy? Mieszkam na zadupiu, więc głównie drogi piaskowe, nieutwardzane i zwykłe wiejskie asfaltówki. Odległość? Tu ciężko określić. W wakacje, tak jak teraz, myślę że ok 20-25 km tak co drugi/trzeci dzień. W roku, z racji ze szkoła i mieszkam w internacie to tylko w weekendy też cos kolo 20 km. Oprócz tego nieregularnie wyjazdy gdzies do kumpla/załatwić jakąś sprawę, mniej niż 10 kilosów.

na koniec sprawa najemniej ważna, ale mimo wszystko. Nie chciałbym skutera, po prostu mi się nie podoba ich wygląd.

Coraz bardziej się przekonuję do zakupu C: Już kiedyś planowałem zakup czegoś, ale plany jakoś się rozwiały. Teraz z każdą przejażdżką z kumplami na ich motorkach coraz bardziej mi się to podoba.

#74395 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Loxik
    Loxik
    Użytkownik

Jeśli masz do wydania 3-4 tysiące i chcesz nowy to popatrz na :romet ws 50 cena ok 3000 ,romet zetka ok 4000 zł fajny też jest zipp pro 50 wygląd ścigacza i dobre opinie tylko cena trochę ponad 4k choć jeśli kończysz 18 lat to ja bym rozpatrywał jakas 125-tke.

Yamaha Aerox 2011r. Przebieg – 345 km.
    #74400 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Obejrzyj się za Junakiem 901 lub wersji RS. Na twój wzrost będziesz na nim lepiej wyglądał niż na zetce.

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    #74410 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Tylko od stycznia przyszłego roku będziesz musiał zrobić prawo jazdy kategorii AM bo nie skończysz 18 lat przed wejściem ustawy.

Barton Fighter 50 2012 r.
    #74417 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe solaciak
    solaciak
    Użytkownik

spokojnie za te pieniądze coś wybierzesz, koszt utrzymania jest tani jak i OC, a za te 3,4 tyś samochodu byś raczej dobrego nie kupił chyba że coś małolitrażowego ale i tak mogłoby Cię zjeść finansowo jeżeli nie masz stałych przychodów

jak najbardziej polecam motorower

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
Odpowiedz do: Motorower dla żółtodzioba.
Informacje o Tobie: