Motorower Dla Wysokiej Osoby , Zapytanie

Witam Wszystkich Użytkowników, napewno dużo tematów było już na ten temat i sporo przeczytałem i się dowiedziałem ale nie dokładnie tego czego poszukuje informacji.
Chciał bym się was zapytać jaki np. motorower mógł by być dla wysokiej osoby, posiadam 185cm wzrostu i wagę 73kg. Zastanawiałem się nad kategorią a1 lecz w tym problem że posiadam prawo jazdy bezterminowe na kat.b i jeśli bym zrobił kat. a1 lub a to bym miał terminowe a zabardzo mi sięto nie uśmiecha , w dodatku potrzebował bym motorower do poruszania się tylko w mieście , po za miastem juz wole autem. Zastanawiałęm sie nad junakiem tym nowym 903 , prędzej podchodzi mi wizualnie aprilia rs50 lub yamaha tzr 50 z tych nowszych , nie chodzi mi piłowanie dajmy 80-70km/h po mieście tylko też żeby miał siły żeby się zebrał do tych 50km/h przepisowo nić czekać jak się rozpędzi i ważniejszcze czy na mojawysokość motorowery będą za małe czy polecacie jakieś inne w swoim doświadczeniu. Z poszanowaniem: Aleksander

Ja w ubiegłym roku zrobiłem PJ kat A i mam nadal bezterminowe. A i B.
Moja rada, zrób sobie A1, bo motorower szybko Ci się znudzi - będziesz czuł duży dyskomfort i niedosyt z jazdy 45km/h.
Ja po zdaniu prawka kupiłem Hondę CBF125 - marzyła mi się Honda Varadero - ale była 2 razy droższa niż CBF-ka. Na co dzień tym motorkiem dojeżdżam do pracy. Na bardzo strome wzniesienie wjeżdżam tym motorkiem z prędkością 60-70km/h bez żadnego problemu. I o ten zapas mocy właśnie chodzi. W porównaniu z motorowerem 50ccm, ja na światłach zostawiam z tyłu samochody, większe wzniesienia nie są żadnym problemem. Jeżdżę przepisowo, ale zapas mocy pozwala mi na dynamiczną jazdę. I teraz najważniejsze - silnik na wtrysku zapewnia spalanie 2L/100km! Mało który motorower może dorównać takiemu wynikowi. Na pełnym baku 13L przejeżdżam dystans 600km!

No mało kto jeździ motorowerem 45 km/h :-D . Może to źle ale co zrobisz . Tyle to rowerem wyciągnąć można ;-)

zgodze sie tu w 100 procentach z benkpe zrob A
z czasem 50 bedzie ci malo tym bardziej ze sa opcje duzych 50 w wersji 125(opcjonalnie mozna taki silnik wybrac) i pala mniej jak 50cm3
suma sumarum ta sama kasa a sprzet mocniejszy oszczedniejszy i masz mozliwosc z czasem bez problemu przesiasc sie na jeszcze wieksza pojemnosc

witam ,dziekuje za odpowiedz. Rozmawiałem z moim byłem instruktorem nauki jazdy i też mi powiedział ze jak zrobił bym prawo jazdy na kat. a1 ,lub a to bede miał terminowe b i a . Mogłem prędzej rok temu zrobić i nie było by problemu, dziś myślałem jak kupie 50ccm to nie będe musiał isć na kursy zdawać stresować sie itp. ale macie racje prędzej czy póżniej znudzi mi się 50ccm wiec chyba na lato może zdecyduje sie na A1 lub na A i wtedy na początek chociaż 125ccm lepsze od 50ccm , Pozdrawiam Wszystkich i dziękuje za odp.