Motorower bez ważnego OC

Co jeśli kupuję motorower, który ma papiery, ale OC nie było opłacane przez kilka lat. Czy ja muszę zapłacić zaległe składki OC, czy to jest już sprawa poprzedniego właściciela?

To sprawa poprzedniego właściciela, Ty musisz zapłacić tego dnia co kupisz, żeby móc jeździć. Zaległości zapłaci poprzedni właściciel.

poprzedniego

Wykup oc po zakupie i będzie dobrze. To, że nie było opłacane kilka lat, nic Ciebie nie interesuje. Masz papiery i umowę, wykupisz ubezpieczenie i pojazd ma ważny przegląd to nie masz czym się martwić.

Ja natomiast nie mam pewności ale z tego co teraz od Was czytam to pewnie tak jest ale byłem przekonany że jeśli poprzedni właściciel nie płacił OC załóżmy 2 lata to my jako następny właściciel aby przerejestrować taki pojazd musimy zapłacić zaległe OC na ten pojazd i dopiero mamy możliwość rejestracji. Dobrze wiedzieć że jednak się myliłem ale przez długi czas byłem pewien że tak właśnie jest jak napisałem.

Miałem podobną sytuację, po zarejestrowaniu i opłaceniu OC na siebie musisz wypowiedzieć umowę z ubezpieczycielem tam gdzie pojazd był ubezpieczony inaczej zadłużenie przejdzie na Ciebie.