Motorower 50 cm3 do 8 tys zł

Szukam motoroweru. Wstępnie chciałem skusić się na skuter, ale zauważyłem motorowery Junak i Barton, które troche pod motocykl chcą wyglądać i mi się spodobały.
Musi być 50 cm3, więcej nie mogę, bo aktualnie brak prawa jazdy.
Chciałbym nowy, bo aktualnie mam chiński skuter, który dosyć często się psuje i jest dosyć kruchy (jeździć jeździ, ale przy nowym mam nadzieję, że przez 2 lata będę mieć spokój i będę sie cieszyć z jazdy rekreacyjnej, a nie do mechanika (i przy okazji chińskich nie każdy chce naprawiać)).
Za 8 tys zł dostanę coś nowego? To już odpowiedni budżet na motorower?
Np. Junak 905 spodobał mi się.
Jeszcze muszę się dowiedzieć czy przy wzroście 165 cm będzie odpowiedni, ale to już na miejscu gdzieś. Ale ogólnie co sądzicie o takich Junakach czy może inne propozycje?
Na coś zwrócić uwagę może czego nie wybierać? Bo mam takie założenie że jak nowy to będzie bardziej trwały i przez jakiś czas będę mieć spokój z naprawami.
Z takich motorowerów jak junak 905 to z innych tylko Bartona znalazłem. Są jeszcze jakieś inne?

barton i junak mechanicznie to jest to samo. inne plastiki i czasem jest tarcza z tyłu a czasem nie. jakośc taka sobie. jak u chińczyków. ale zasadniczo przyjmuje sie że biegówki od chińczyka są trwalsze od skuterów - co pewnie wynika z innego stylu jazdy.
Masz jeszcze Romety (arrow, pony, charty, ogary, routery, zxt), Rangery, Torosy. Wpisz w allegro motorower 50 i zobaczysz ile tego jest