Motor Oil do Toros El Clasico

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Motor Oil do Toros El Clasico

Ten temat zawiera 30 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe barti98 barti98 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe barti98
    barti98
    Użytkownik

Witam wszystkich niedawno kupilem Torosa El Clasico 4T jest to moj pierwszy motorower no i teraz jest problem mam olej ”Motor Oil 10W40” i czy moge go wlac do Motoroweru ?? oczywiscie jest to 4T w ksiazce pisze zeby lac Synthetic 4T ale ja z braku funduszy nie jestem w stanie go zakupic a mam Motor Oil no i motorower jest mi potrzebny prawie codziennie a mam juz przejechane 300 km 🙂

Z góry dziękuję

Zdjęcie profilowe sebek
    sebek
    Użytkownik

Mineralny 10W40 nie powinien być zły 😉 Oczywiście jest trochę gęstszy, niż syntetyk, ale ja jakoś jeździłem na takim i nic się działo.

Pozdrawiam.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

to jest tak prosty silnik że na każdym oleju będzie śmigać 😉 ja używałem różnych 10W40 Mobil , lotos , orlen lub samochodowe 15W40 najtańsze za 13 zeta i wszystko grało

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe barti98
    barti98
    Użytkownik

Ok dzieki wielkie naprawde pomogliscie juz sie balem ze bd musial go dobrze rozepchac i na zgaszonym silniku jechac przez 5 m 😀 Jutro biore sie za robote 😀

Adi23
    Użytkownik

Wiesz co ten olej tak jak koledzy napisali powyżej może być tylko ja bym ci radził pojechać do serwisu torosa i wlać olej torosa lub spytać się jaki moze byc zamiennik . Poprostu wiesz może byc tak że motorek ci długo nie pojeździ

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Lukario
    Użytkownik

jeśli chodzi o żywotność to wszystko zależy od stylu jazdy. u znajomego w aucie olej nie był zmieniany kilka lat i samochód dobrze jeździł aż do czasu kiedy zaczęliśmy go piłować 🙂 wytrzymał godzinę może 2 naprawdę ekstremalnej jazdy. teraz to już trup, gdyby nie ten incydent to wydaje mi się że chodziłby dalej. ale wracając do dyskusji to po 1: nie ma oleju marki „toros” a zamiennik to każdy olej 10w40 jednak 139QMB to konstrukcja dość stara więc na 15W40 też chodzi bardzo dobrze.

Baotian BT49QT9- 20600km

Adi23
    Użytkownik
    Lukario
    Użytkownik

o proszę 😀 a jednak, zwykły olej 10w40 może nie najlepszy lub nie najgorszy ale na pewno właściwy

Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A jaka klasa API i liczba TBN?

Lukario
    Użytkownik

A po co to komu potrzebne 😀 ?

Baotian BT49QT9- 20600km
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie