Motor na świecy od samochodu.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Motor na świecy od samochodu.

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Littlespy
    Użytkownik

Nie wiem jak to zacząć, czy bardziej jako poradnik czy pytanie. Ostatnio jak jeździłem skuterem spaliła, a tak naprawdę zaspawała mi się świeca. Zapasowe mi się skończyły więc mój ojciec, stary człowiek co dużo przeżył a więcej naprawił wpadł na pomysł że wykręcimy podkładki ze spalonych świec i nakręcimy je na świecę od samochodu. Więc tak zrobiliśmy. Wkręciliśmy świecę do głowicy poruszyliśmy lekko kopką żeby zobaczyć czy świeca nie uderza o tłok, a jak się okazało że nie to nałożyliśmy fajkę i… udało się odpalić, skuter chodził dobrze przejechałem nim parę kilometrów i nic złego się nie działo. I teraz pytanie: Czy coś złego może się stać jeśli będę jeździć na takiej świecy? Jeśli tak to co? Bo ja jak tak pomyślałem to chyba nic takiego się stać nie może.
    Teraz mam problem do jakiej to dać kategorii chyba dam do serwisu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro świeca jest tak wkręcona że siedzi dobrze a tłok w nią nie uderza to jedyny problem to taki czy jest dobrana z odpowiednią ciepłotą.
    natomiast jeżeli upaliło ci świece to masz źle wyregulowany gaźnik – za mało paliwa podaje do mieszanki

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie